Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 08, 2009 10:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:45 pm
Postovi: 11
i ja sam na 10. koliko ti imas skinuti? na kojoj si dijeti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 6:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 11:54 am
Postovi: 5
Ja sam na dve tri ukrstene dijete. Prvo sam dobila dijetu od nutricionistkinje, pa sam je ukrstila sa rezultatima alergija na hranu, pa sam otkrila da je u mom slucaju to vrlo slicno ishrani po krvnim grupama (ja sam krvna grupa A) i tek tada sam pocela da gubim kilograme. U sustini drzim dijetu nutricionistkinje koja je oko 1200-1300 kcal dnevno u pet do sest obroka (zavisi od moje koncentracije i koliko mi je lud dan), ali sa namirnicama koje su preporucene za krvnu grupu A. Otkako se hranim po krvnim grupama sto je oko godinu i po dana, lakse mrsavim i sredili su mi se hormoni (stitna zlezda) i krvna slika. Uz to i vezbam. Ali vec jedno tri meseca (to mi se vec desavalo) uprkos dijeti i vezbama stojim na istom, pa sam resila da probam sa Reductilom. Tokom druge trudnoce, zbog nekih problema i hormonske terapije sa 63 kg dosla sam na 126 i to je prosto bilo neizdrzivo. Sada imam 83.5 (jutros), a zelja mi je da se priblizim kilogramima iz prethodnog zivota. Dok sam se hranila dijetom nutricionistkinje i uz vezbe gubila sam oko 2kg mesecno, ukrsteno sa krvnim grupama oko 4 kg mesecno, us povremene zastoje, koje su mi u teretani tumacili povecanjem misicne mase i slicno, sto je meni zvucalo kao da me lazu. Evo, danas mi je drugi dan na Reductilu, imam oko pola kg manje, sto ne mora da znaci nista. Nije vida, posto sam na istoj dijeti kao i pre Reductila. A kako se ti hranis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 09, 2009 2:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:45 pm
Postovi: 11
ma...ja sam ti cudo... u prevodu, ili gladujem ili se prezderavam... trenutno sam u fazi gladovanja, danas sam pojela paradajz salatu i pola crne kifle. za veceru planiram isto. jucer, na primjer, uopce nisam jela kruh. samo sto me ta disciplina jako kratko drzi... trebalo bi se odricati bar 2-3 mjeseca za neke vidljive rezultate. inace sam 175 visoka a imam 83 kg. cilj mi je najprije doci do 75 (vec sam tada podnosljiva) a onda spustiti na 68-70 i to odrzavati. znam samo da nije lako.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 11, 2009 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 12:58 pm
Postovi: 6
jutros popila poslednju od 15 mg. Treba li praviti pauzu??? Mislila sam da sada kupim od 10mg. Različite su sugestije


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 4:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: Zemun
Eh, svi mi mucenici, muku mucimo...
Ja imam puno ličnih problema, pijem antidepresiv Zoloft i Rivotril, imam blago povisen pritisak, koga da pitam smem li taj reductil... Nasla sam savetovaliste, ali njima pitanje na obrazac, nema njihov mail, a meni takve stvari, automatski idu, odnosno ne idu sa sluzbenog maila, i vidim da nisu ni dobili pitanje.
Ima li neko savet, prate li stručnjaci ovu temu, jer sam je ja i nasla sa sajta koji reklamira preparat.

_________________
Dok ima volje, ima i nacina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 11:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 11:54 am
Postovi: 5
Ja za nedelju dana imam okruglo 2kg manje, i to nije voda, jer sam na istoj dijeti kao i pre Reductila. Samo sam htela da podelim uspeh sa vama. Inače, imam više energije, super spavam - budim se bez sata u 6.30 (inače imam dve ćerke jednu od 15 i jednu od 4 godine pa je jutro jako komplikovano), nemam nesanice na koje su se neki žalili. Jedino me zanima, da li je još neko primetio da se mnogo više znoji. Ja na vežbama na koje idem bukvalno curim. Ostavljam barice na strunjači na kojoj vežbam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 4:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 4:30 pm
Postovi: 24
Jao, blago vam cure, ja vec mesec dana pijem reductil od 10mg i ni kilogram nisam smrsala :roll: . Od svih negativnih dejistava imam jedino suvocu usta, apetit mi je ostao skoro pa isti. Ne znam da li sa predjem na 15mg?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 15, 2009 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:45 pm
Postovi: 11
ja sam pocela mrsaviti. pijem ga 15 dana (od 10 mg) i tek prije par dana je poceo djelovati. od nus pojava samo nenormalna suhoca usta. glad osjecam ali puno manje. jedem jednom dnevno ito vrlo malo. ne kruh, ne slatko, ne sokove, ne alkohol. valjda ce biti rezultata. krenula sam sa 84, a cilj mi je 70.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 3:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:39 am
Postovi: 86
Evo vec par dana od kako sam cula za reductil,istrazujem po forumima sajtovima i gde stignem o njemu.
I ja kao i mnogi koji ovamo dolaze,imam problema sa prekomernom tezinom.
Meni je konstatovan drugi stepen gojaznosti i treba da sprovedem drasticne mere za neku dijetu.Mada kako god se trudila posle 2-3 nedelje dijete,ja padnem u iskusenje i gotovo nema sanse da nastavim.
Trazila sam na sve strane sta mi to moze pomoci,ali nisam uspevala ni u cemu.Sada sam naletela na reductil,pa me intresuje sledece;
(ali ako mozgu da mi odgovore oni koji su koristili,ili koji su prestali da koriste reductil)
-U kojim apotekama moze da se nabavi reductil?
-Da li moze bez lekarskog recepta da se kupi?
-Koliko ima tableta u pakovanju i koliko kosta?
Sve ovo me intresuje vezano za Srbiju...
Hvala unapred....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 7:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 08, 2009 11:54 am
Postovi: 5
Makce,
Ja sam reductil pre nedelju dana trazila u dve apoteke u Beogradu, jedna je Celsius, druge je jedna privatna u Kralja Petra ulici. U obe su mi rekli da dodjem sutra da ce mi nabaviti, tako je i bilo. A moja drugarica ga je kupila u apoteci IVANCIC I SIN kod Klinickog centra. Ne treba ti recept, mada bih ti ja savetovala da se konsultujes sa doktorom, zato sto ima u uputstvu mnogo zdravstvenih stanja i tegoba kada ne sme da se uzima. Meni je doktorka u preventivnom centru u Domu zdravlja rekla da smem. Inace, i u apoteci su me iste stvari pitali pre nego sto su mi ga prodali. Ja sam ga platila 4050 dinara. Moja drugarica je iskoristila u toj drugoj apoteci neki popust subotom od 5%. U kutiji ima 28 tableta. Nadam se da sam ti odgovorila na pitanje. Ali ti zaista savetujem da se konsultujes sa doktorom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:39 am
Postovi: 86
Hvala na odgovoru, to me intresovalo :wink: inace nemam nikakve probleme sa pritiskom i sa srcem,kao ni sa stitnjacom-sve to mi je u savrsenom redu,zato sam se i zaintresovala za ovaj lek.Videcu da odem do doma zdravlja da se posavetujem sa mojom doktorkom,to nije problem. Pa se nadam da cu poruciti i svoju prvu kutiju. :) 5 godina mi je bio buran zivot i razni problemi me zatekli pa sam svako razocarenje lecila hranom a inace sam i veliki sladokusac tako da su se kile bas nakupile,sada hocu ozbiljno da stanem tome na put ali za pocetak mi treba pomoc pa mislim da je reductil pravo resenje za to :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 02, 2009 11:45 pm
Postovi: 11
koliko sam ja upucena u vas novac, to dodje negdje oko 50 eura? u hrvatskoj je puno jeftiniji, ja sam ga platila oko 30 eura (protuvrijednost u kunama). ne treba recept.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sibutramin
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 10:08 am
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Pozdrav!
Koristim Reductil 15 mg već 13 dana,izgubila sam 3kg.Konsultovala sam se sa lekarom a i pošto sam i sama farmaceut i imam ITM 31kg/m2 odlucila sam se za veću dozu.Od neželjenih dejstava imam mučninu i suvoću grla ali ništa strašno.Apetit mi se smanjio i unosim količinski oko 30% manje hrane,ali se ničega ne odričem i sve što mi se prijede,jedem(sladoled,nes kafa sa šlagom).Veoma sam zadovoljna jer se mnogo lakše osećam i krećem.Početna kilaža (86kg) mi je otežavala i samo pešačenje ali kako se već osećam lakše planiram da vozim bicikl i rolere kako već budem mogla.Inače smanjenje kg počelo je posle 7-og dana i primetila sam po garderobi(kako je lepo kada te ne steže).Inače ne podnosim vežbanje po teretanama i skakutanje u grupi,uglavnom volim aktivnosti u prirodi i na otvorenom.Ne preporucujem Reductil osobama tipa:"visoka sam 168 imam 62 kg i skinula bih 4kg".To je za one sa većim viškom tj mojim sapatnicima.Inače najpovoljnija cena je u Lili apotekama i u nekoj apoteci u Sinđelićevoj.

_________________
Ne prekidaj ženu kada ćuti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: sibutramin
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2009 10:08 am
Postovi: 4
Lokacija: Beograd
Pozdrav!
Koristim Reductil 15 mg već 13 dana,izgubila sam 3kg.Konsultovala sam se sa lekarom a i pošto sam i sama farmaceut i imam ITM 31kg/m2 odlucila sam se za veću dozu.Od neželjenih dejstava imam mučninu i suvoću grla ali ništa strašno.Apetit mi se smanjio i unosim količinski oko 30% manje hrane,ali se ničega ne odričem i sve što mi se prijede,jedem(sladoled,nes kafa sa šlagom).Veoma sam zadovoljna jer se mnogo lakše osećam i krećem.Početna kilaža (86kg) mi je otežavala i samo pešačenje ali kako se već osećam lakše planiram da vozim bicikl i rolere kako već budem mogla.Inače smanjenje kg počelo je posle 7-og dana i primetila sam po garderobi(kako je lepo kada te ne steže).Inače ne podnosim vežbanje po teretanama i skakutanje u grupi,uglavnom volim aktivnosti u prirodi i na otvorenom.Ne preporucujem Reductil osobama tipa:"visoka sam 168 imam 62 kg i skinula bih 4kg".To je za one sa većim viškom tj mojim sapatnicima.Inače najpovoljnija cena je u Lili apotekama i u nekoj apoteci u Sinđelićevoj.

_________________
Ne prekidaj ženu kada ćuti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 8:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2009 12:58 pm
Postovi: 6
Pravim pauzu od prošlog četvrka, nešto me još "drži" osećaj da mi je potrebno manje hrane. I dalje nisam okusila slatko, osim malo sladoleda, koji inače jako volim. Jednostavno: NE IDE MI! Zanimljivo da se kod nas prodaje po istoj ceni i R:od 10 i od 15 mg. Pošto je u LILLY? U Novom sadu apoteka GODWILL ima sniženje subotom od 10%, na inače uobičajenu cenu od 4050 din. Mislim da je onda cena od 3900 d koliko sam platila u Zrenjaninu sasvim OK. Mislila sam da za drugu turu uzmem od 10 mg, ali definitivno ne mogu naći dva ista stava o načinu uzimanju i doziranju. Ovo je sjajno vreme za gubljenje kilograma, mada je voće i povrće preskupo. Meni je problem što ne mogu da radim vežbe, imla sam skoro operaciju. I inače puno pešačim, mada je sa ovim kilama i ovom temperaturom napolju i to otežano.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 240 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: