Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: savet za ishranu kod insulinske rezistencije
PostPoslato: Ned Avg 16, 2015 8:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2015 8:07 pm
Postovi: 1
Molim za savet jer imam probleme sa insulinskom rezistencijom, ishranom i skidanjem kilograma. Imam 42 godine, bolujem od hipotireoze, uzimam euthyrox 75, tsh mi je sad ok. Imam insulinsku rezistenciju, uzimam glucophage xr 1500 mg unazad dva meseca. Ne jedem žitarice, krompir, pirinač, šećer, niti išta što u sebi ima pomenute namirnice. Jedem jogurt, sir, meso, jaja, ribu, orašaste plodove (orah, kikiriki), voće i mnogo povrća. Imam 80 kg, visoka 165cm. Za mesec dana sam skinula 6 kg (prvih mesec dana uzimanja glukofaža), a u drugom mesecu nisam izgubila ni gram. Po savetu doktorice za doručak popijem samo jogurt, ali se često dešava da uopšte ne doručkujem. Ujutro pijem dve nes kafe (kafa+voda). I inače pijem dosta kafe, možda je i tu greška. Za ručak jedem povrće- salate i jedno parče mesa, 7-8 polovina kikirikija ili 3-4 jezgra oraha. Večeram salatu i jogurt , ili salatu i kašiku švapskog sira. Užinam popodne- krišku ili dve lubenice, ili jednu, dve kruške, ili 4 šljive...Problem najveći nastaje noću, sat vremena nakon što zaspim. Godinama imam taj problem. Odspavam sat vremena, posle čega se budim gladna i idem da jedem. Pre sam jela šta bih dohvatila, sad pojedem jedan paradajz ili popijem jogurt. Ide mi na živce to što se budim tako gladna, i što bunovna ne mogu da se kontrolišem i oduprem porivu da jedem. Sigurno da i ovo pravi smetnje s gubljenjem kilograma i tovarenjem istih.

Zanima da mi neko stručan kaže kako treba da se hranim, pre svega šta da večeram da se ne pretovarim insulinom, a da se ne budim gladna posle sat vremena spavanja, da mi neko kaže da li je ovako kako jedem sad pogrešmo i previše. Zanima me i kako kafa deluje na insulin? Da li gubitku kilograma smeta dosta kafe, ili možda jogurt i sir, ili kikiriki i orasi. Potpuno sam pogubila kompas, više ne znam šta smem da jedem, a šta ne smem. Inače, slabo se krećem, vozim bicikl dnevno par kilometara (2,3). Plivam sad dok je leto, jednom nedeljno, i kapiram da je to sve nikakva fizička aktivnost, pa ću se naterati i da vežbam. Unapred zahvaljujem na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: