Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Da li je u redu ovakav rezim ishrane?
PostPoslato: Pon Nov 20, 2006 6:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ovako.Imam 20 godina,visoka sam 180 cm, imam 73 kg i zelim da smrsam 7-10 kg tj. da se vratim na staru kilazu. Ugojila sam se zbog bolesti tj nemogucnosti da se aktivno krecem nekih 7-8 meseci.U pitanju je koksaki i savetovano mi je mirovanje, a i da nije svejedno ne bih imala snage:)Sad je koksaki izlecen a ja se ugojila:(Ne mogu reci da sam debela, al svakako da primecujem dosta sala na stomaku, butinama, bokovima pa cak i rukama. Moj plan je sledeci:za dorucak jednu vocku(uglavnom jabuku), rucak normalan, a za veceru(oko 19-20h) jogurt sa ovsenim pahuljicama.Kad me bas uhvati glad ili zelja za slatkisima pojescu bonzitu, stanglu cokolade za kuvanje ili tome slicno.Uz to lagano trcanje 3-4 puta nedeljno po 15 minuta. Sto se ishrane tice, veliki sam zavisnik od vecere :-? Mogu do 3-4 popodne nista da ne jedem(mada se trduim da uvek doruckujem), ali uvece me uhvati takva glad da bih ceo frizider mogla da slistim bez problema:)Do sad sam doruckovala pahuljice i jogurt svako jutro, ali posto sam uvidela da mi to bolje napuni stomak od jabuke(koju sam pokusala da jedem za veceru ali bezuspesno), resila sam da permutujem:)Interesuje me da li je to koliko-toliko dobar rezim ishrane.I da li je moguce da izgubim tih 7-10 kg ovim rezimom+sport za recimo 2 meseca? Cula sam da je zdravo mrsaviti 1 kg nedeljno.A da li je to sa mojim rezimom moguce?Stvar je u tome da ne zelim u drasticnoj meri niceg da se odricem, jer mi to samo povecava pritisak u glavi da ne smem da jedem i onda nece biti nista od dijete.Probala vise puta. Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 22, 2006 1:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2005 12:33 pm
Postovi: 78
Lokacija: Nis
Ujutro zitarice(integralne)sa biojogurtom,moze i malo voca sa niskim glikemijskim indeksom;
Uzina:jabuka;
Rucak:povrce,povrce,povrce i od mesa belo pilece ili riba;
Uzina:voce ili neki keks za dijabeticare:
Vecera:povrce,eventualno parce integralnog hleba ako ne mozes da izdrzis.
Samo voce pre spavanja nije dobro jer podize secer i izaziva jos vecu glad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 28, 2006 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 04, 2006 1:47 pm
Postovi: 20
Lokacija: novi beograd
od ovakve dijete ces se pre ugojiti nego smrsati jer je puna ugljenihhidrata
osnovno je da izbacis bilo kakav hleb i peciva.dijetalne kolace idt,jedino mozes za dorucak da pojedes musli ili neke zitarice.
za rucak belo meso ribu ili meso koje ne sadrzi masnocu i koje se sprema u teflonu ili u foliji,a za veceru cisti protein

_________________
www.atpsport.co.yu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 30, 2006 1:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Vaš body mass index iznosi 22.5 što vas svrstava u grupu normalno uhranjenih osoba.
Ne bih vam preporučila da smršate, a naročito ne više od 7 kg pošto biste sa 66 kg bili na samoj granici uhranjenost-neuhranjenost. Za sada je vaš BMI negde na sredini normalne uhranjenosti .
Mislim da ne morate da držite dijetu u smislu redukcijske dijete, nastavite da se hranite zdravo i da jedete hranu koju volite. Savetovala bih vam samo da povećate fizičku aktivnost (ako vam zdravstveno stanje to dozvoljava).
Probajte ovako za početak, verujem da ćete ubrzo i sami uvideti rezultate :) .

Sve najbolje!

P.S. Probajte i sa pilatesom, nije naporan i nije loš za osobe koje nemaju neki preteran problem sa kilogramima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 02, 2006 3:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Sep 01, 2005 12:33 pm
Postovi: 78
Lokacija: Nis
Parče integralnog hleba na dan nikog nije ugojilo . Ja ga sama kod kuće pravim od raženog i heljdinog brašna ,pahuljica žitarica,susama,lanenog semena ,mekinja ,pšeničnih klica i kima i do sada me nije ugojio,naprotiv ,funkcionisanje digestivnog trakta mi se drastično popravilo.Od kada to musli spada u pravu ishranu,pun šećera i kalorija ? Vas savet sa toliko proteina upropastiće joj jetru i bubrege Čovek treba da nadje ravnotežu u svemu pa i u ishrani i da je uskladi sa svojom psihofizičkom aktivnošću.U potpunosti se slažem sa doktorovim mišljenjem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 13, 2007 7:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 11, 2007 2:01 am
Postovi: 199
Pojačaj doručak


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 53 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: