Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: ''Prevelika'' kolicina proteina?
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 8:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Treniram rekreativno, medjutim ti treninzi su svakako 'profi' jer radim maksimalno teske treninge sa tegovima zarad hipertrofije misica i nakon toga zarad odrzavanja istih, to su neki normalni ciljevi tipa 10-12% telesne masti sa kilazom od 70-75kg, na 173cm visine.

Naleteo sam na neke clanke o posledicama prevelikog unosa proteina, vidim pominje se opterecenje bubrega, rak i svasta nesto pa me zanimaju neke stvari u vezi toga. Naime neka preporucena kolicina za neaktivne ljude koliko vidim je oko 0.5-1g po kg telesne tezine, ali za izgradnju i ocuvanje misicne mase se preporucuje 1.5-2g. Iskreno meni posao rade i tih 1.5g, pa me zanima da li se tih 0.5g grama vise u odnosu na preporuceno (ipak je to 50%ak posto vise do duplo vise), smatra prevelikim unosom i moze imati posledice koje sam naveo ili se taj suvisak proteina koristi za sintezu i ugradnju u misice koji su 'pokidani' na treningu, pa u sustini to nije suvisak, nego sam pojeo 1g potrebnih telu svakako i dodatnih 0.5 do 1 za izgradnju misica ili to svakako ima negativne posledice?

Ne koristim suplemente, unesem iz hrane sve, ali to je verovatno trenutno nebitan podatak.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: