Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 06, 2006 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 29, 2005 4:43 pm
Postovi: 12
a jel bolje uzeti tablete b komplex , npr Beviplex ili pivski kvasac u tabletama, šta mislite?

Ja sam kupovao onaj Pivski kvasac od Nature Medice, ima li neko preporuku za boljeg proizvođača?

poZ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 08, 2006 1:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jan 10, 2005 1:18 am
Postovi: 733
Lokacija: Beograd
Beviplex je vestacki B vitamin,pivski kvasac je prirodan izvor B vitamina.

Uprkos tome,meni vise prija Beviplex.

Sto se tice proizvodjaca tabletica pivskog kvasca,cula sam od nekoliko farmaceuta da ubedljivo najkvalitetnije to radi DENS d.o.o.Paracin u obliku tableta BELVITIN.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 07, 2006 2:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 9:37 pm
Postovi: 19
Lokacija: Mladenovac
Evo upravo danas sam uzeo Belvetin i poceo da ga koristim,ali apotekarka mi je ponudila i granule koje se valjda rastvaraju u vodi,pa ako neko zna dali je bolje piti tabletice ili granule bilo bi lepo da podeli sa nama.

_________________
...panta rei...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 16, 2008 12:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 21, 2007 8:16 pm
Postovi: 36
pre desetak dana sam poceo da uzimam kasiku pivskog kvasca dnevno (pomesanog u casi jogurta) i primetio sam pozitivne promene, prilicno mi se popravilo stanje lica, manje akni, crvenila...

pivski kvasac koji sam poceo da uzimam je BIPivara, ali je bilo nesto malo u kutiji pa sam kupio juce novi, pravi ga macrobiotika, ali taj novi je toliko ruzan i gorak da je meni dva sata bilo muka, nisam mogao sebi da dodjem.. pa sam uspeo da nadjem u jednoj prodavnici zadnju kutiju Bip-ovog kvasca, za koji kazu da skoro nema na trzistu..
rece mi prodavacica, da je taj od macrobiotike mnogo delotvorniji i zbog toga je ruzan..
nadam se da je i taj od Bipa dovoljno dobar, ali sam video na kutiji da pise da ima i pepeo, nesto mi se to nije svidelo.. jel zna neko nesto o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 26, 2008 3:20 pm
Postovi: 1
Lokacija: BG
Kiu je napisao:
Evo upravo danas sam uzeo Belvetin i poceo da ga koristim,ali apotekarka mi je ponudila i granule koje se valjda rastvaraju u vodi,pa ako neko zna dali je bolje piti tabletice ili granule bilo bi lepo da podeli sa nama.


S obzirom da dugo vec radim sa preparatima i sam koristim inaktivisani pivski kvasac tako da cu Vam dati jedno strucno misljenje


Bolji je u granulama !

Objasnjenje: ukoliko uzimate tablete (lakse su za konzumaciju) unosicete jako malu dozu svih tih vitamina i minerala koje sadrzi kvasac, 2 kasicice kvasca u granulama ima mnogo bolji efekat jer je veca doza .

Moze i u tabletama ali treba da pijete bukvalno po 3 uz svaki obrok pa je to oko 9 tableta (jako se brzo potrosi ) .


Znaci glavna razlika je u dozi (granule se uzimaju bez problema u vecoj dozi ) a tablete u manjoj pa je efekat slabiji (dobro to neznaci da trebate da pojedete 5 kasika kvasca odjednom ) .

To sto otvara apetit je dobro jer znaci da deluje pozitivno na organizam (pa ko je skoln gojenju mora da se kontrolise sto se tice unosa hrane)

Odlican je za imunitet uz pravilno izbalansiranu ishranu .

_________________
Nutricionista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 10:00 pm
Postovi: 309
Bipov pivski kvasac ima da se kupi u prodavnici zdrave hrane u prizemlju u Piramidi. Ima i u manjem i u vecem pakovanju, vece je nesto manje od 300 din. Prisustvo pepela koje pise na deklaraciji je normalno, u tragu, tj. u malom procentu i ne treba da te plasi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: