Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: pirincano mleko
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 7:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 6:54 pm
Postovi: 24
Pozdrav svima,

pre par godina poceo sam da se hranim koristeci zitarice, vise povrca i voca, mahunarke, semenje, hladno cedjena ulja...medjutim ubrzo su mi se smucili biospajzevi i njihova poslovno-prodajna politika, citaj-deru i neodustaju...sada se nalazim u fazi kada hocu da izabacim i sojine proizvode jer sam primetio da su mi teski. Posto sam koristio i sojino mleko sada bih koristio pirincano, medjutim u biospajzevima ima samo u prahu i to mi ne odgovara...da li neko zna gde u Beogradu ima da se kupi aparat za pravljenje mleka od pirinca, zitarica, soje itd.
Pomoc!!!
Pozzz!!!
:wink: :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 8:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
svojevremeno mi je neko ovde na forumu, ne secam se vise ko, rekao da ima adresu neke zene koja donosi te aparate negde iz inostranstva, ali mi nije poslala adresu. Pa ako ovo cita, ja jos uvek cekam telefon ili adresu te zene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 8:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 02, 2007 12:52 pm
Postovi: 193
I ja sam se setila istog posta... i malo procackala i evo odgovora:

jana_82 je napisao:
e da vel pozdrav i za tebe martat mleka sam kupovala u makrobiotici u hilandarskoj a sad sam kupila aparat za pravljenje mleka od zitarica pa vecinom mleko i jogurt pravim sama ...........kiss svima poooosebno Vjeri :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 9:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
hvala draga sad cemo uganjamo Janu :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 08, 2008 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Istocni vetar, cim dobijem adresu prosledicu. Vazi?? :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 1:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
dobila naziv sajta ona ne radi, cekam nove podatke :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 09, 2008 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 6:54 pm
Postovi: 24
Grazza, stupio sam u kontakt sa vegetarijanom i dogovorili smo se oko aparata, samo sto ona nije sigurna da li moze da pravi i pirincano mleko, pa ce mi javiti.
Pozzz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 10:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
pa i ja sam jutros poslala mail na vegeterijanu, to je valjda isto to. Ja sam gledala na sajtu, mislim da isti aparat pravi mleko i od soje i od pirinca. ako ukucas na google aparat za pravljenje mleka od pirinca videces i sliku. ja sam je skinula kuci na komp. cekam da mi se jave :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pirincano mleko
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 6:54 pm
Postovi: 24
Pogledacu Grazza. Bilo bi lakse da znam tip modela, medjutim imam samo sliku. U savkom slucaju pokusacu, ali i bez toga resio sam da aparat kupim...samo kad nakupim parice... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 3:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Joj mnogo ti dugacak nick, i ja odlucila da kupim, a raspitacemo se na vise strana pa cemo valjda naci nesto povoljno. Ne zuri sa kupovinom, verovatno moze da se nadje po nekoj razumnoj ceni samo treba vremena :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 6:54 pm
Postovi: 24
:lol: :lol: :lol:
Valjda zato sto sam i ja komplikovan :lol: ,koliko mi treba da napravim pirincano mleko...inace mozes skraceno Iv, deluje bas prefinjeno :)
Grazza dogovoreno, ako nesto nadjes povoljnije javljaj, ja takodje. Ne zurim.
Veliki pozdrav!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 8:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
e pa iv ja imam sliku na svom kompjuteru te spravice, ali neznm kako da ti posaljem a ima nesto i na e-bay, uglavnom iz amerike. Ma samo malo vremena da ugrabim pronacicu je ne zvala se ja grazza :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pirincano mleko
PostPoslato: Pon Mar 10, 2008 11:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 08, 2008 6:54 pm
Postovi: 24
Ima ga naravno dosta na Net-u, medjutim to je sve skuplje a kada bismo ga narucili postom, kostalo bi duplo...moramo da pronadjemo ovde. Ja nisam iz Bg, nego iz Vs i kod nas ga nema a kako sam cuo tesko se po prodavnicama nalazi i u BG-u. Evo samo jednog linka a ima ih dosta...

http://www.soymilkquick.com/soyquicksoy ... ersdz5.php

...nego, mozda nema veze sa temom ali, kako mislis da mogu da nosim musli na posao, spremljen, a da ne bude napadno u nekoj serpici...to mi je problem, kolege me zezaju, dok jedu pizzu, pogacice... :cry: ja prvo jedem vocke ali negde oko 11, moram nesto konkretno...eto, malo sam "skrenuo" :) sa teme ali treba mi neka ideja (bonzite ne dolaze u obzir).... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 11:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:19 pm
Postovi: 112
gde ste drustvo evo ja tek sad procitala vase postove, rado bih vam pomogla ali ja nemam telefon od doticne vegetarijane i poslala sam mail nekima evo i ovde [email protected] pa moze ko hoce da je kontaktira preko maila, ja koliko se secam aparat kod nje kosta 70E jer sam ja svojevremeno kad sam kupovala aparat trazila najpovoljniju kombinaciju i ona mi je bila najpovoljnija ima u Bulevaru da se kupi aparat za pravljenje mleka od zitarica ali kosta skoro 12 000 i to je bio neki novogodisnji popust kad sam ja gledala, ipak ja sam na kraju nasla prijatelja koji mi je doneo aparat iz Nemacke i kostao je oko 60 E.... ja sam se raspitivala i za varijantu kupovine iz amerike jer tamo soymilkmaker kosta oko 100 $ ali samo ukoliko imate nekoga da vam donese jer ako narucite preko interneta carina ce da vas izadje skuoplje nego aparat........ pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: pirincano mleko
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 11:50 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 04, 2007 5:19 pm
Postovi: 112
Istocni vetar je napisao:
...nego, mozda nema veze sa temom ali, kako mislis da mogu da nosim musli na posao, spremljen, a da ne bude napadno u nekoj serpici...to mi je problem, kolege me zezaju, dok jedu pizzu, pogacice... :cry: ja prvo jedem vocke ali negde oko 11, moram nesto konkretno...eto, malo sam "skrenuo" :) sa teme ali treba mi neka ideja (bonzite ne dolaze u obzir).... :oops:


POZDRAV za tebe Istocni vetre :D imas nick ko indijanski poglavica :D odakle da krenem tvoje kolege su ocigledno kako da se izrazim "dziberi", ja sam znas imala isti problem s tim sto sam ja bila jos i na UN dijeti pa jos bi bilo i dobro da sam nosila musli nego sam ja nosila grasak sa sobom u cinijici zamisli tek to :D i bilo je i "POKUSAJA" kolega da me zezaju ali posto su to u 90% slucajeva neemancipovane i proste osobe koje ne mogu meni da stanu na crtu posle izvesnog vremena dolazili su pokunjenog nosa da me pitaju za savet o ishrani... u stvari sta ja htedoh reci ne treba u zivotu nikada da odustajes od bilo koje stvari koja ti je bitna zbog takvih nikogovica ja bih u inat ostavila celu kutiju muslija i cinijicu na poslu pa bih to pravila direktno kad mi se jede, i naucila pameti nekoga ko jos nije naucio da ceni druge ljude :wink: veliki poz za tebe


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 54 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: