Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 3:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
Ovo je tema za sve one koji bi da podele svoje iskustvo sa onima koji imaju zelju da smanje koji kilogram. Ovo je prvenstveno mesto gde mozete ispisati, nezavisno od toga koliko traje, vas konkretan primer uspesno drzane dijete:

- koju ste dijetu drzali (kako se primenjuje)
- kakav je bio ishod (nadamo se pozitivan),
- da li bi je preporucili ili ne drugima,
- koliki je bio vas visak kg ( do 5, 5-15, >15, >25)
- kako ste se osecali u toku primene dijete,
- stanje nakon par dana, nedelja ili meseci,
- i ostalo sto mislite da je bitno za drzanje iste.

Naravno, pre pocetka svake dijete pozeljno je prvo proveriti zdravstveno stanje i posavetovati sa lekarom!

Ili ukratko, drzali ste neku dijetu koja vam je pomogla da smanjite broj svojih kilograma...podelite to sa nama!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: medicinska dijeta za ubrzanje metabolizma
PostPoslato: Čet Apr 30, 2009 4:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
ovo je primer dijete koja se cesto primenjuje i u bolnicama, za ubrzavanje metabolizma, a pri tome se gubi izmedju 3-10 kg, u zavisnosti od viska...

Trajanje dijete: 15 dana
Piti sto vise vode i pokusati da obroci budu uvek u isto vreme!

DORUCAK: (svih 15 dana)
1 pomorandza (ili kruska/jabuka/breskva/jagode)
1 dvopek
1 solja kafe ili caja bez secera

1., 6. i 11. DAN
RUCAK:
1 pomorandza
1 kuvano jaje
1 kisela pavlaka
VECERA:
2 paradajza/2 dl kuv.paradajza
2 kuvana jajeta
1 krastava/pola zelene salate

2., 7. i 12. DAN
RUCAK:
1 pomorandza
1 kisela pavlaka
1 kuvano jaje
2 dvopeka
VECERA:
1 pomorandza
1 paradajz/1 dl kuv.paradajza
125g junetine (kuvana ili pecena bez masnoca)
1 dvopek
1 solja kafe ili caja

3., 8. i 13. DAN
RUCAK:
1 pomorandza
1 kuvano jaje
1 kisela pavlaka
1 krastava/pola zelene salate
VECERA:
1 pomorandza
125g junetine (kuvana ili pecena bez masnoca)
1 dvopek
1 solja kafe ili caja

4., 9. i 14. DAN
RUCAK:
125g posnog kravljeg sira
1 paradajz/1 dl kuv.paradajza
1 dvopek
VECERA:
125g junetine (kuvana ili pecena bez masnoca)
1 dvopek
2 paradajza
1 jabuka

5., 10. i 15. DAN
200g ribe ili mesa (kuvano ili peceno bez masnoce)
1 paradajz
1 dvopek
VECERA:
1/2 kg kuvanog povrca (kupus, boranija,sargarepa, krompir, grasak...)
1 jaje kuvano
1 paradajz

Nakon 15 dana, da bi se odrzavala tezina, jedan dan u nedelji treba jesti za
DORUCAK: 1 casa limunade bez secera
RUCAK: 1 jabuka i jedan dvopek
VECERA: 1 jaje, 1 paradajz, a dvopek
-dozvoljeni su voda, caj i kafa bez secera.

Meni je ova dijeta uvek pomagala da brzo skinem 5-6kg. Nisam osecala glad. Moj visak je bio do 10kg. Dijetu sam dobila od lekara, i stvarno cete vec posle prvog, drugog dana osetiti da tacno kad jedete creva pocinju da vam rade...Ponekad sam malo varala u smislu koja jagodica ili trsenja vise, kafena kasicica maslinovog ulja, malo soli...
Jedino negativno kod ove dijete je sto retko ko se posle pridrzava ovog nakon 15 dana, jedan dan...i malo dosadi ukoliko ste je vec drzali 3, 4 puta...

SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 02, 2009 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 02, 2009 8:45 pm
Postovi: 2
ja sam jednom tu drzala, nije strasno.
ipak, kad skupim volje pokusam sto duze da izdrzim sa brojanjem kalorija (1000-1300) i ubacim malo vise fizickih aktivnosti, dovoljno je i brza setnja. kod mene je jedino problem sto pre nego sto pocnem dijetu jedem par dana mnogo, kao da nikad vise necu jesti. :D
na dosta duzi rok je dovoljno samo malo manje unositi kalorija nego sto se trosi (a za to je dovoljno smanjiti/izbaciti slatko, hleb, fabricke sokove i previse masno).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Sub Nov 28, 2009 10:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 23, 2008 2:02 am
Postovi: 11
Pre par dana sam završio ovu dijetu i skinuo sam oko 3kg, a imam viška oko 12-15 kg (zavisi ko šta voli ;) ). Napraviću pauzu oko 10 dana pa nastavljam. Inače, ovu dijetu sam već držao pre par godina i skinuo oko 8 kg iz dva puta bez ikakvih (meni vidljivih) posledica i mogu samo da je preporučim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 1:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 2:39 am
Postovi: 86
KOJU STE DIJETU DRZALI (KAKO SE PRIMENJUJE)?
-Dijeta brojanja kalorija
Primena: (-Kalorijska tablica)
(-Sveska za planiranje dnevnih obroka i racunanje kalorija,)
(-dnevni unos kalorija ogranicen od 1200 do 1500kcal za zene a 2000 do 2500kcal za muskarce)
-Dijeta je namenjena osobama koje imaju veliku prekomernu tezinu ili pate od "lecenja problema i dosade hranom" mada i osobama do 10 kg viska.
Primenjuje se na duze staze a strogo pridrzavanje dijeti dovodi do fenomenalnih rezultata.
-Dijeta se zasniva na tome da se prvih mesec dana jede obavezno 5 obroka dnevno da se svaki obrok isplanira i zapise u svesci i da se izracunaju kalorije za bolju evidenciju u pojedeno tokom dana.
Dorucak: Jogurt,hleb,salama,mleko... sve ono sto se jede za dorucak
Uzina: Voce ili povrce moze i jedan keksic ili kocka cokolade
Rucak: kuvano
Uzina:Voce ili povrce
Vecera:Jogurt hleb salama ...sve ono sto se jede za veceru
Ali tih 5 obroka dnevno svesti na najvise 1500 kcal dnevno i niposto manje od 1200 kcal.
Dijeta se primenjuje sve dok se ne dodje do zeljene tezine ali i nakon toga treba paziti koliko kalorija unosimo.
Nakon prvog meseca ne moraju da se primenjuju 5 obroka dnevno ali kalorije u toku dana moraju da budu do 1500kcal. I dalje u toku drzanja ove dijete je pozeljno zapisivanje pojedenog u toku dana.
Sve sto se pojede i popije pa i kafa i sokovi i tome slicno se ubraja u kalorije. Voda gazirana-negazirana nema kalorija kao ni so.Medjutim preporucena dnevna kolicina unosa soli u organizam je pola kafene kasicice.

KAKAV JE BIO ISHOD?
Prvih mesec dana sam smrsala 15kg s tim sto mislim da je bar polovina od toga izasla voda koja se zadrzava u telu jer mi se stomak maltene izduvao ko balon. Nakon toga sam skidala nesto manje mesecno u odnosu na prvi mesec ali me to nije obeshrabrilo nastavila sam dalje.Prvi mesec sam jela 5 obroka dnevno i to 1500 kcal. Sada jedem 3 obroka dnevno tj. 1200kcal.Za 5 meseci bez nekog preteranog vezbanja,ali strogog pridrzavanja dijeti i dnevnih unosa kalorija smrsala sam 26kg. Pocetna tezina mi je bila 115kg 18.o6.2009 a sadasnja tezina 18.11.2009 i zadnje merenje 89kg.Nisam pila nikakve tablete za mrsavljenje niti sam jela neku posebnu hranu sve ono sto i drugi jedu u kuci to sam i ja jela samo ograniceno.Naravno nastavljam dalje jer mi je cilj da smrsam jos toliko koliko sam smrsala do sada i da se vratim bar priblizno na staru tezinu koju sam imala pre 5 godina.


DA LI BI JE PREPORUCILI DRUGIMA?
Da bez razmisljanja bih preporucila ovu dijetu svima onima koji zele da promene svoj zivot iz korena,onima koji su pokusali sve i svasta a nisu uspeli nek probaju i ovu dijetu.Preporucujem onima koji su cvrsto odlucili da ce se pridrzavati dijete jer svaka dijeta samo ako se strogo pridrzava dovodi do rezultata.

KOLIKI JE BIO VISAK KILOGRAMA?
Kao sto sam vec napomenula imala sam 115 kg a sada imam 89kg.Pre 5 godina sam imala 55kg i za tih 5 godina sam se ugojila maltene i vise nego duplo od svoje tadasnje tezine. Svaki svoj problem sam lecila hranom a toga nisam bila ni svesna dok nisam skapirala da vise nama odece moje velicine i da sam sve morala da trazim po buticima za punije dame. Jednostavno sada kad sam smanjila odecu za citavih 10 brojeva skapirala sam zapravo koliko sam bila ogromna.Ja se sa 115 kg nisam osecala ogromno ali tek sada vidim kakva sam zapravo bila.

KAKO STE SE OSECALI U TOKU PRIMENE DIJETE?
Pa prvih nedelju dana mi je bilo onako malo krizno.Naravno jela sam sve kao i do tada ali sam ubrajala kalorije pa je to bila mnogo manja kolicina svega nego sto sam jela do tada.Organizam mi se bunio ali mogu reci da je to bilo mnogo manje nego kad sam drzala bilo koju drugu dijetu do tada. Nakon nedelju dana je bilo sve ok. Ali i dalje sam cesto osecala blagu glad i nakon dnevnih 1500 kcal tada sam popila vode i bilo je ok.Nakon mesec dana bilo mi je super,nije mi organizam toliko vapio za hranom i sve manje sam razmisljala o njoj. Nakon 2-3 meseca pocelo je vise da mi prija da sam gladna i tek onda da jedem a kada sam bila sita vec je pocelo da mi bude muka.Nakon 3 meseca sam smanjila kalorije na 1200 jer sam se sa 1500 kcal dnevno osecala kao da sam prepunjena hranom. Sada nakon 5 meseci osecam se fenomenalno. Nemam nikakvih tegoba niti poremecaja.S obzirom na toliki gubitak tezine osecam se predivno.I naravno nastavljam dalje jos do 20-25 kg manje nego sto imam sad.

_________________
LJUDI SU CUDO,ZATO IM SE I CUDIMO...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Čet Dec 15, 2011 10:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 15, 2011 6:12 am
Postovi: 5
dosta kasnim sa ovim postom, ali valjda ce bar neko procitati
imala sam 90 kilograma i stalno sam bila gladna i nastavljala sam da jedem i kad osetim da sam sita. prvo sam izbacila veceru i prvi, drugi dan mi nije to lako palo, ali zacudjujuce brzo sam se navikla.
odlucila sam da mi dorucak bude glavni obrok tokom dana i da ga pojedem i pre jutarnje kafe, da bih odmah pokrenula metabolizam. inace pre toga uopste nisam doruckovala nego bih cekala da pregladnim i onda za rucak jela ogromne kolicine, kao i za veceru.
nisam se drzala nekog striktnog plana nego sam jednostavno odlucila da organizam ujutru prvo nahranim vocem. jela sam u proseku po dve vocke (dve jabuke, dve pomorandze, ili kombinovano, cinijicu tresanja ili bilo kakvo drugo voce u toj kolicini. posle toga bih pojela dva parceta crnog hleba sa mladim neslanim sirom i 2,3 dl jogurta i obavezno na kraju svezu nesladjenu limunadu.
posle nekog vremena nisam mogla da verujem da sam sita od takvog dorucka jer sam ranije jela po tri sendvica sa kecapom i majonezom :( koji mi se sad gadi
za rucak sam jela piletinu ili na teflonu ili u rerni, kako kad, ili oslic, pastrmku, skusu, ili bilo koju drugu belu ribu i mnogo mnogo salate, po 3,4 paradajza ili krastavca ili sveze paprike ili kupusa. hleb beli naravno nisam, ali ako bih bila bas gladna skuvala bih kropmir i napravila krompir salatu kao zamenu za hleb. takodje, cesto sam na teflonu mesala vec skuvani pirinac sa pakovanjem zamrznutog povrca. uglavnom poenta je da se nisam jednolicno hranila.
pila sam dosta jogurta, ponekad bih za uzinu obarila jaje ili pojela jos neku vocku.
posle oko dve nedelje zeludac je poceo da se smanjuje i retko sam bila gladna a i pocela sam i da shvatam da je mom organizmu potreban cak i najmanji komadic bilo cega da bi iz njega izvukao energiju koja mu treba i da je preko toga suvisno.
potpuno sam promenila stav prema ishrani. desavalo mi se i da nekad pojem keks ili nesto slicno ali 1 ili 2 a ne 10
sto se tice fizickih aktivnosti, pocela sam da radim prvo jutarnju gimnastiku, pa sam krenula i na jogu i posle mesec i po dana otprilike imala sam dovoljno kondicije da radim 100 trbusnjaka u 2 serije (ne zvuci kao mnogo, ali pre toga nisam bila u stanju ni da uradim 10 trbusnjaka odjednom), radila sam i cucnjeve i vezbe za noge i zenske sklekove. ali nista nisam radila na silu, nago samo onoliko koliko mi prija.
u prva dva meseca sam naglo izgubila 20 kg a onda nastavila da gubim oko 3,4 kg mesecno. do sad sam izgubila 35 kilograma.
sad cesto pojedem i picu i pljeskavicu i jos neke od tih stvari koje su me dovele do 90 kg ali metabolizam mi je brzi i to vise nije neki napad za moj organizam.
i dalje idem na jogu i vikendom trcim krug oko ade. to mi je ranije bilo nezamislivo a sad mi uopste nije problem. pridrzavam se i toga da obavezno ujutru popijem jaku limunadu, jer sam na vise mesta procitala da sagoreva masti.
inace hranim se normalno, vezbam ili trcim kad imam vremena i uopste ne radim nista posebno
htela sam da ovo podelim sa vama jer se nadam da ce nekoga inspirisati da krene u tu pricu, bez bilo kakvih preparata za mrsavljenje i slicnih stvari.
jedini ali bukvalno jedini nacin da izgubite kilograme na zdrav nacin, koji se nece vratiti, je da se razumno hranite i pomalo vezbate. vrlo je lako


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2011 7:30 pm
Postovi: 1
Ako bi mogla nesto vise da napises kako si uspela da smrsas za dva meseca 20 kg. Posto ja imam toliki visak i planiram da za 2 meseca ih se otarasim. Dnevni unos kalorija bih da mi bude oko 1500 kalorija, i setala bih oko 2 sata svakog dana.Da li mislis da cu uspeti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Ned Feb 19, 2012 6:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 19, 2012 6:01 am
Postovi: 3
Jela sam 2 jabuke dnevno ili jedan mali obrok po izboru i jabuku :D Dnevno se mrsavi pola kilograma :)

Takodje sam probala mesecevu dijetu ( ne jedes nista kad je pun mesec,pijes samo tecnost) ,mit je da se tako gubi 3 kg dnevno..a postoje 4 dana u mesecu kad se drzi ...nije mi pomoglo,samo mi je bilo lose..

Atkinsonova dijeta mi je pomogla u pocetku,ali sam kilograme vratila posle 2 ned.

Brojala sam i kalorije,sto i sad ponekad radim...i trudila sam se da ne unosim vise od 1000 kalorija,ali sam pritom jela sve sto sam htela...tako sam malcice smrsala,nista bitno :D

Tinejdzerka sam,kilaza mi cesto varira..od 50-59 kg,a posto sam niska izgledam buckasto...trenutno imam 54 kg,jos 2 kg da smrsam i to je to :D pocinjem sa jabukama ili nekim drugim vocem sutra :D ta dijeta je dobra ako trebate brzo da smrsate,ali treba se potruditi da tu tezinu i zadrzite :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 2:23 pm
Postovi: 5
Preporucujem NERA sirup !!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: nova tema: efektne dijete (sve na jednom mestu)
PostPoslato: Sre Mar 14, 2012 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2012 2:23 pm
Postovi: 5
Neko kaze da je sok za organizam,neko da je blagodet,ali je cinjenica , ja probala, da se 10 kg mogu izgubiti za 10 dana!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: