Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Nedostatak vitamina D i uticaj na ostale minerale i vitamine
PostPoslato: Pon Nov 30, 2015 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 06, 2013 12:02 am
Postovi: 28
Imam nedostatak D vitamina. Merio prvi put u životu jer ovog leta nisam baš bio na suncu. Donja granica je 50 a ja imam 26. Analizu sam odradio privatno jer u bolnici I higijenskom to ne rade. Uzimam D vitamin Kapsule i jedem malo više morsku ribu. I izlazim na sunce jer ga još ima ali ne mogu dugo da ostanem napolju... Ići ću kod opšteg lekara za uput za vađenje krvi. Mene zanima šta sve može da bude manjak od minerala i vitamina s obzirom na manjak D vitamina. Koje minerale i vitamine bih trebao da zamolim doktoricu da mi ispiše za analizu. Imam hroničnu astmu, hronični rinitis(ne mogu da dišem na nos ), uzimam terapiju od psihijatra protiv anksioznosti,imam terapiju od endokrinologa zbog hipotireoze,od gastroenterologa terapiju zbog povraćanja i čestih stolica ali normalnih,imam i često mokrenje.... Inače ponovo sam počeo da pijem Beviplex,C vitamin,Selen ACE,Kalcijum+Magnezijum,Cink+D vitamin,i dodatni D vitamin,pijem čaj od Šipka zbog C vitamina. I prije sam pio ali na nekim vitaminima i mineralima je pisalo nekoliko sati razlike sa farmaceutskim lekovima a ja nisam imao vremena kada sve da popijem. Sada ne marim za tu razliku jer kada ću da popijem sve što treba.
Nadam se da bi doktorica mogla više minerala i vitamina da mi traži u krvi. Kalcijum,Fosfor,Magnezijum,Selen,B vitamin,A,C,E vitamine.
Vas na forumu pitam šta bi bilo moguće očekivati da doktorica ispiše od vitamina i minerala za vađenje krvi i šta bi najvažnije bilo.
I zanima me da li se sunčanjem kroz prozor dobija potreban vitamin D? Čitao sam o tome na internetu ali bih još neko mišljenje.
Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nedostatak vitamina D i uticaj na ostale minerale i vitamine
PostPoslato: Pet Okt 14, 2022 9:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2022 7:28 am
Postovi: 9
cantona je napisao:
This is an excellent post I seen thanks to share it. It is really what I wanted to see hope in future you will continue for sharing such a excellent post. run 3

amazing, thanks to you both

regards


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nedostatak vitamina D i uticaj na ostale minerale i vitamine
PostPoslato: Pon Okt 17, 2022 2:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2022 7:28 am
Postovi: 9
TimTam je napisao:
cantona je napisao:
This is an excellent post I seen thanks to share it. It is really what I wanted to see hope in future you will https://www.shopsy.rs/ continue for sharing such a excellent post. run 3


amazing, thanks to you both

regards


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nedostatak vitamina D i uticaj na ostale minerale i vitamine
PostPoslato: Pet Nov 11, 2022 12:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2022 7:28 am
Postovi: 9
TimTam je napisao:
TimTam je napisao:
cantona je napisao:
This is an excellent post I seen thanks to share it. It is really what I wanted to see hope in future you will https://www.shopsy.rs/ continue for sharing such a excellent post. run 3


amazing, thanks to you both

regards


Yes Shopsy is amazing


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Nedostatak vitamina D i uticaj na ostale minerale i vitamine
PostPoslato: Čet Feb 23, 2023 5:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 05, 2022 7:28 am
Postovi: 9
TimTam je napisao:
cantona je napisao:
This is an excellent post I seen thanks to share it. It is really what I wanted to see hope in future you will https://www.shopsy.rs/ continue for sharing such a excellent post. fiskalne kase cena

amazing, thanks to you both

regards


Yes Shopio is amazing[/quote]

The technique of optimizing both the front end and the back end of your website is referred to as on-page SEO optimization, often known as on-site technical SEO.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: