Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 15, 2008 5:38 pm
Postovi: 29
Pozzz za sve!
Ovih dana hoću da krenem sa dijetom, ali ni sama ne znam kako „pametno” da smrsam. Uvek se nekako zimi ugojim,pa pred leto dijeta. Do sada sam drzala dijete tipa jedem jednom dnevno i to uglavnom neku ribu i trcanje uvece i smrsam ja i do 7-8kg, ali NARAVNO čim pocnem malo vise da jedem sve se vrlo brzo vrati. Pošto znam da je to totalno nezdravo, resila sam da promenim rezim ishrane i da ubrzam metabolizam.
Moje pitanje je da li sa 5 obroka dnevno (3 glavna i 2 uzine uglavnom neko voce)kako se preporucuje i naravno vezba, mogu da smrsam i koliko je vremena potrebno da se metabolizam ubrza?
Ne znam ni sama, nekako nelogicno mi je da ja sada vise imam obroka nego pre, a da mrsavim(inače nikad nisam doruckovala sto sam sad promenila),imala sam 1-2 obroka dnevno:-(
Može li neko da mi preporuci neku dobru dijetu, znam da je to individualno i da treba da odem kod nutricioniste, ali živim u malom gradu pa dok dodjes do nutricioniste prođe...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 12:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
иekalica:-))) je napisao:
Pozzz za sve!
Ovih dana hoжu da krenem sa dijetom, ali ni sama ne znam kako „pametno” da smrsam. Uvek se nekako zimi ugojim,pa pred leto dijeta. Do sada sam drzala dijete tipa jedem jednom dnevno i to uglavnom neku ribu i trcanje uvece i smrsam ja i do 7-8kg, ali NARAVNO иim pocnem malo vise da jedem sve se vrlo brzo vrati. Poљto znam da je to totalno nezdravo, resila sam da promenim rezim ishrane i da ubrzam metabolizam.
Moje pitanje je da li sa 5 obroka dnevno (3 glavna i 2 uzine uglavnom neko voce)kako se preporucuje i naravno vezba, mogu da smrsam i koliko je vremena potrebno da se metabolizam ubrza?
Ne znam ni sama, nekako nelogicno mi je da ja sada vise imam obroka nego pre, a da mrsavim(inaиe nikad nisam doruckovala sto sam sad promenila),imala sam 1-2 obroka dnevno:-(
Moћe li neko da mi preporuci neku dobru dijetu, znam da je to individualno i da treba da odem kod nutricioniste, ali ћivim u malom gradu pa dok dodjes do nutricioniste proрe...


:D :D :D
Ja ti jedem 5 puta na dan pa sam stokilaљica.

Ha , ha,ha,
Drћi se provjerenih metoda, ne eksperimentiљi.
Ovo ti je moj liиni savjet, dat u dobroj namjeri.

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 5:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?t=27362

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 16, 2009 1:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2007 11:58 pm
Postovi: 113
pa normalno je da se ima 5 obroka..npr.dorucak ovsene pahuljice..rucak pirinac ili krompir i belo meso..vecera belo meso i ella sir..jedna uzina moze da bude jedna vocka..a druga npr neki orasi ili bademi..sad koliko ces jesti sve zavisi koliko imas kg...ja bi ti preporucio da radis variranje uh

_________________
" I Pay My Dues Every Day... Do You?"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 21, 2009 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2007 5:25 pm
Postovi: 83
Sa svakim obrokom uzimajte po kascicu ekstra djevicanskog ili hladnoh cjedjenog maslinovog ulja.

A sada najbolje - Uopste nije bitno sta jedete ili koliki je obrok. Maslinovo ulje uveliko ubrzava metabolizam. Smrsacete sigurno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Moje iskustvo sa mrsavljenjem
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 23, 2009 3:24 pm
Postovi: 1
Ne znam da li sam na "pravom mestu", posto pprvi put pisem na ovom forumu, ali mislim da bi mozda neko moje iskustvo sa mrsavljenjem nekome moglo biti korisno. Ako gresim, nadam se da ce moderatori prebaciti ovaj post.

Naime, imam 30 godina i u mladosti sam se bavio sportom, ali vec duze od 10 godina nemam bas nikakve fizicke aktivnosti. Usled toga, neka solidna kilaza koju sam imao (oko 90kg na 184cm visine) se polako povecavala iz godine u godinu, da bi pocetkom ove godine dostigla citavih 114kg, sto je zaista bilo previse, te sam odlucio da nesto preduzmem.

Napominjem da niakada ranije nisam primenjivao nikakve dijete, tako da ne mogu reci koje metode na meni "rade" ili "ne rade"", vec cu samo podeliti iskustvo sa ovim sto sam probao.

Elem, pre neka dva meseca sam seo na internet i poceo da pregledam sve zive forume, iskustva drugih ljudi sa mrsavljenjem, kako bih se kao totalni laik malo informisao i odabrao neku metodu sa cime da pocnem. Odluci sam se da prvo isprobam kapsule Herbafast, za koje sam video da su misljenja dosta podeljena. Neki ih hvale, drugi im osporavaju bilo kakvo dejstvo, no posto meni novac nije bio problem, odlucio sam da probam posto nemam sta da izgubim, pa ako ne bude efekta da predjem na drugu stvar.

Ipak, i pored relativno niskih ocekivanja (nisam hteo da raspirujem sebi optimizam, da se ne bih razocarao), prvi efekti su bili sjajni. Za svega 10 dana izgubio sam citavih 6 kilograma! Svako jutro sam pio po jednu kapsulu i nakon toga sam osecao strashnu zedj, zbog cega sam pio ogromnu kolicinu vode. Apetit mi se drasticno smanjio, tako da sam jeo dosta manje, ali u vrsti hrane i rasporedu obroka nisam nista menjao, jedino sam maximalno smanjio unos slatkisa, ali ni to ne bas potpuno dosledno. Nikakvih tegoba nisam imao, osim sto mi je stolica bila zelenkaste boje, sto mi je bilo pomalo cudno, ali ne znam da li je samo po sebi ista lose.

Nakon tog prvog "talasa" mrsavljenje mi se sasvim zaustavilo. I dalje sam uzimao kapsule i pio dosta vode, ali ne toliko kao prvih dana. Unos hrane sam kolicinski malo povecao, mogao bih reci da sam ga vratio na nivo pre pocetka uzimanja kapsula. Uglavnom, sledecih 20-ak dana sam po pitanju mrsavljenja potpuno stagnirao - nisam izgubio niti jedan kg, ali nisam nista ni povratio.

Tek nakon 30-og ili 35-og dana poceo sam opet da mrsavim, ali dosta sporije nego na pocetku, i dalje ne menjajuci nista u nacinu ishrane i ritmu zivota, osim veceg unosa vode nego obicno. Trenutno sam u 47. danu "tretmana" i do sada sam izgubio 9kg, imam 105kg i vrlo sam zadovoljan. Nisam se podvrgao nikakvom posebnom naporu, a ukupno gledano efekti su vrlo dobri - 9kg za mesec i po dana, sto bi u proseku bilo nekih 6kg mesecno, sto je vise nego zadovoljavajuce.

Ponavljam da ne znam kakvi su efekti ovih kapsula kod drugih, da sam na forumima video da ima i losih iskustava, kao i da ne znam da li bi mozda i neka druga metoda kod mene delovala jednako dobro. Prevashodni razlog zasto ovo pisem je sto sam primetio da vecinu postova o ovih kapsulama pisu dame, pa eto da prikazem svoje iskustvo kao muskarac. Nadam se da cu u narednim mesecima dostici zacrtanih 90kg, tempo mi nije posebno bitan jer sam vec sad zaista zadovoljan svojim izgledom i ostvarenim napretkom, a pise da se kapsule mogu koristiti u kontinuitetu 6 meseci pre obavezne pauze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SMRSAJTE BEZ GLADOVANJA I DIJETE!
PostPoslato: Pon Mar 23, 2009 6:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2008 11:06 am
Postovi: 17
SAZNAJTE KAKO SE RESITI SUVISNIH KILOGRAMA I
MASNIH NASLAGA - BEZ GLADOVANJA DIJETE!

Ukoliko ste trazili resenje za svoju prekomernu telesnu tezinu, svoje zdravlje, vitalnost i kondiciju? Ne trazite dalje!

Program zdrave ishrane za sve uzraste i razlicite potrebe:

- za postizanje optimalne telesne tezine - Bez gladovanja i dijete,
- za povecanje telesne tezine
- za odrzavanje telesne tezine
- za regulisanje zdrastvenih problema vezanih uz debljinu,
- za podizanje nivoa energije,
- za odrzavanje vitalnosti i kondicije,
- za ishranu sportista

Ako verujete da hrana vodi do savrsenog zdravlja i vitke linije,
tada posaljite poruku na email: _reklamiranje_

Nemojte vise cekati!
Odmah zatrazite besplatne informacije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kako sam smrsao 11 kg za 2 meseca!
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 2:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 31, 2008 11:06 am
Postovi: 17
Zelim da sa Vama podelim moje neverovatno iskustvo sa Herbalife proizvodima. Imam 29 godina, i uz pomoc Herbalife proizvoda oslabio sam 11 kg za samo 2 meseca.
Pre koriscenja Herbalife proizvoda, jeo sam po 5 puta dnevno, i opet sam bio gladan. U vece posle 21 sat jeo sam torte i kolace. Tako sam se ugojio 85 kg na moju visinu 166 cm.

Kada sam poceo da koristim Herbalife proizvode, nakon treceg dana koriscenja nisam osecao glad, i nisam bio gladan u toku prepodne. Sada se osecam fantasticno, dobio sam mnogo vise energije,
primetio sam da nisam nervozan kao pre, bolje sam spavao i razmisljao, i jednostavno osecao sam se fantasticno u toku dana i kod kuce i na poslu. Danas nekoliko mojih prijatelja koristi ove proizvode.

Koristio sam 4 proizvoda: Formulu 1 (cokolada), Multivitamin, Thermojetics napitak i Thermojetics caj (sa ukusom breskve)

Za kompletan plan koriscenja ovog programa posaljite poruku na email: _reklamiranje_

Pokazacu vam neverovatna svedocanstva ljudi koji su koristili ove proizvode!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 3:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 01, 2010 3:33 pm
Postovi: 1
da li neko zna nekog dobrog nutricionistu iz Novog Sada? molim za kontakt u pp...hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Sre Dec 01, 2010 4:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 09, 2010 7:34 pm
Postovi: 26
Ja nemam problem kilaze ali imam problem stomaka! :cry: do pre 3godine imala sam potpuno ravan savrsen stomak a zadnje 3godine je zaobljen kao kod trudnica u 3-4mesecu.. :( dok stojim mogu i da ga uvucem pa bude ok al kad sednem pojavi se ono takozvano prelivanje i koza mi nije mlitava vec zategnuta ali opet stomak je tu! :cry:
moze li neka pomoc u vezi ishrane vezbi sta god moze da pomogne predlozi!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Dec 16, 2010 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 1:43 pm
Postovi: 4
Nazalost, ne mozes se resiti samo sala sa stomaka. Da bi izgubio stomak, moras da se resis celokupnih masnih naslaga, a najbolje preko redovnih kardio vezbi + teretane i promena rezime ishrane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Dec 16, 2010 5:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 4:38 pm
Postovi: 15
Веома сам разочаран овим потфорумом, а ево и зашто:
Тема које су у вези мршављења има тушта и тма. Можда би било добро отворити потфорум који ће бити намењен само онима који имају проблеме са килограмима, па да се у том потфоруму размењују искуства. Мада је и то бесмислено.
Ако неко жели да смрша - НЕ ТРЕБА ДА ЈЕДЕ!
Има ли потребе даље говорити и расправљати о вишку килограма? Какве таблете, какви препарати, какви бакрачи. Једноставно: Хоћеш да смршаш - немој да једеш; па бирај.
Није ми јасно да неко тражи препарат, таблету, шта год, да би могао да једе колико може и хоће, а да притом планира да уђе у фармерке које је носио кад је имао 20 година или у венчаницу.
Видим да су листом сви спремни да прогутају било какав отров, да се намажу свим и свачим, па и са самим ђаволом пакт да потпишу да би могли да једу (искористио сам еуфемизам глагола ждерати) и да буду витки и идеалних пропорција. Е па неће слонче у лонче.
То ме подсећа на једну рекламу за шампон против перути где се каже:
Ако перете косу тим и тим шампоном, перут ће нестати.
Нико нија рекао да ће те од те хемије, киселине или чега већ можда добити тумор на мозгу, или шта већ.
Не разумем како неко може да верује да ће попивши таблету моћи да једе колико год хоће и да буде мршав, а што је у суштини и најважније, да буде здрав.
И, да вас подсетим: Из логора у рату нико није изашао дебео.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Čet Dec 16, 2010 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 1:43 pm
Postovi: 4
Jako banalizujes stvari, ako ti licno nemas problem sa viskom kilograma onda verovatno ne mozes ni znati da situacija nije tako jednostavna. Drugo, tvoj savet - "ne treba da jede" je totalno pogresan, jer ako neko smrsa na "brz" nacin tako sto "ne jede", onda ce isto tako brzo i vratiti te kilograme. U ostale aspekte tvog posta necu da ulazim...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 4:38 pm
Postovi: 15
Истина, немам проблем са вишком килограма; али ја не поједем 100 грама чоколаде, него две коцкице, после оброка не седнем за компјутер, већ изађем у шетњу, не возим се лифтом на трећи спрат, идем пешке, уз филм у десет увече не таманим грицкалице...Једном речју: Једем да бих био сит, а не да утолим жељу за храном.
А ово друго...
SimkeBG je napisao:
Drugo, tvoj savet - "ne treba da jede" je totalno pogresan, jer ako neko smrsa na "brz" nacin tako sto "ne jede", onda ce isto tako brzo i vratiti te kilograme.

Е па, пријатељу, дијета је ''процес'' који траје и траје.
Какво враћање килограма и јојо ефекти? Нема ту оно: Слава је, празник, рођендан и слично. Једноставно - НЕ-ЈЕ-ДЕМ!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mrsavljenje :-(
PostPoslato: Pet Dec 17, 2010 12:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2010 1:43 pm
Postovi: 4
Potpuno se slažem sa tvojim odgovorom! Izgleda da te nisam najbolje razumeo u prošlom, ali to što ti opisuješ je upravo i najbolja "dijeta" - promena životnog stila za ljude sa viškom kilograma. Nesmorazum je došao zbog "ne jesti" jer me to podseća na izgladnjivanje, a upravo to što si rekao je poenta - jesti radi sitosti. Vraćanje kilograma dolazi do tih brzih rešenja i nisko-kalorčnih dijeta kada osoba izgubi tipa 10 kg za nedelju dana, na to sam mislio.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 45 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: