Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MRSAVKO
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 12:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:56 am
Postovi: 2
Imam jedan ogroman problem, naime visok sam 178cm a tezak svega 55kg. Interesuje me kako da se ugojim. Dobro bi mi doslo ako neko ima neki program kako stici do zeljane tezine. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: mrsvko pomoc
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 2:18 am 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sre Mar 30, 2005 12:11 pm
Postovi: 12
Pa moras da unosis malo vise hrane u svom telu nego sto to inace radis.
Pokusaj da koristis neke programe zdrave ishrane za uvecavanje telesne tezine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 05, 2005 8:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 05, 2005 12:56 am
Postovi: 2
Pa daj pomogni dal imas slucajno neki program za pravilnu ishranu i jer mozas da mi posaljes putem maila. PLEASE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Program za Mrsavka
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 4:14 pm 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sre Mar 30, 2005 12:11 pm
Postovi: 12
Nema problema mogu ti preporuciti program.

Pored hrane, moras uneti malo vise vitamina, minerala a pogotovo proteina i ugljenih hidrata koji su vazni (u kontrolisanim kolicinama ) za normalno funkcionisanje tela.

Ostavi mi kontakt mail u privatnoj poruci pa možemo više da popričamo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 08, 2005 7:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ako neko uobicajeno jede a ne moze da nabaci kilazu, prvo treba da ode lekaru.
Jednostavnom metodama (preko krvi) se moze videti na primer da li tiroidna zlezda radi normalno.
pozdrav,
d


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: OK
PostPoslato: Sub Apr 09, 2005 2:36 am 
OffLine (!) Multi Level Trgovac (!) Multi Level Trgovac
Pridružio se: Sre Mar 30, 2005 12:11 pm
Postovi: 12
U potpunosti se slazem da je krvna slika na prvom mestu, ako neko jede uobičajeno. Mada, po mom iskustvu, ljudi koji su mrsavi NE JEDU UOBIČAJENO.

Preko foruma-pisanja je teško uošiti pa i rešiti problem. Najbolje je ličnom komunikacijom oči u oči - sa rezultatima npr. krivna slika.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 09, 2005 2:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 12, 2004 9:31 pm
Postovi: 6
buduci da je ovo aktuelni problem i kod mene evo javljam se i ja.

visok sam 197 a tezak 80 - 81kg, pre mesec i nesto dana imao sam nekih 75-76kg. Najbolji nacin da dobijes ono sto hoces je (po mom misljenju) teretana. Idem u teretanu dosta dugo vremena ali sa prekidima i dugim pauzama sto sve utice na efikasnost vezbanja. kada sam krenuo pre 3 godine imao sam 60kg, a bio sam visok 190cm. na zalost cesce sam u teretani gledao sta drugi rade umesto da sam radim, a kad jos pridodam uzasavajuce losu ishranu onda je jasno zasto se za ovoliki period postiglo tako malo rezultata.

da te ne gnjavim puno svojom biografiom kao sto i sam vidis za 3 godine vezbanja sam postigao porazavajucih 15-16kg. napominjem da sam koristio (ne u isto vreme) protein oko mesec dana i kreatin dve nedelje i dobio sam neke 3-4 kile ali to zanemarujem posto sam se "izduvao" posle (a "jace" sam i bio naduvan...) e onda sam seo i razmislio da li ja radim u teretani za sebe ili idem da zavidim drugim momcima koji postizu svoje ciljeve.. sredio sam svoju ishranu i kao sto rekoh na pocetku, ja kao mrsava osoba sa brzim metabolizmom, za nesto vise od mesec dana postigao sam 5-6kg. sta sam radio??

evo plana..
prvo napravis sebi program vezbanja u teretani.. ja koristim standardni program 6 radnih dana u nedelji:

ponedeljak i cetvrtak: grudi, biceps, trbusnjaci,
utorak i petak: ledja, triceps, podlaktice
sreda i subota: komplet noge i ramena-vrat

za svaku od navedenih grupa misica radim po 3-4 vezbe sa po 4-5 serija, 8-10 kontrakcija misica u svakoj seriji.. pauze pravim od 1 - 1.5min
trening mi traje oko 90min.

pre treninga se dobro zagrej posle treninga dobro se istegni.

posto si kao sto kazes mrsav, trebalo bi da jedes hranu bogatu ugljenim hidratima, ali ne smes zanemariti ni proteine. tako ces nabaciti masu, dobices nekih 7-8kg, koje ces kasnije pretvoriti u misice. tih 7-8 kila ti nece napraviti "pojas za spasavanje" oko struka ali ces generalno gledano izgledati krupnije.. ako ozbiljno shvatas svoje ciljeve povedi racuna o ishrani.. jedi kvalitetnu hranu, unesi dnevno 2-3 grama proteina po kg svoje mase, jedi dovoljno hrane bogate ugljenim hidratima,

uzmi neki suplement da podizanje opste telesne. oni se sastoje od dosta ugljnih hidrata(dekstroze) i nesto manje proteina (od soje ili surutke soy ili whey), cesto sadrze i vitamine i aminokiseline. mozes i sam napraviti neku smesu.. kupis neki visoko proteinski preparati tipa whey pro etc. i kupis par kila dekstroze (odnosno grozdjani secer... to imas u svakoj apoteci ako ne i u svakoj prodavnici, 1kg je oko 120 din). kad sve to izmesas dobijes prasak koji rastvaras u 3-4 decilitra vode ili mleka i popijes dnevno 3 takve porcije i to posle treninga, imedju dva obroka i pred spavanje, jer ti jeu toku spavanja metabolizam najsporiji i najmanje kalorija trosi vec one ostaju u tebi.
za 600-700din kupi neke vitamine i minerale i to ce ti trajati najmanje mesec dana. ne moras da se prezderavas ko stoka i da opterecujes stomak, vec to sto pojedes treba da je kvalitetno i da u sebi ima dovoljno hranljivih materija (proteini i ugljeni hidrati). ja recimo dnevno pojedem 4-5 bonzita sto me kosta 50-60 din.. kao jedna uzina, a mnogo je zdravije i bogatije hranljivim materijama od sendvic kifle velikog i malog indexa i sl sranja.
u toku treninga popi supenu kasiku dekstroze rastvorenu u 0.5l vode, limunade i sl. i lakse ces raditi vise ces snage imeti jer je dextroza fakticki najbrzi izvor energije.. ne rastvara se i ide direktno u krv, a prijatnog je ukusa proteine je najvaznije uneti neposredno posle treninga, dakle po mogucstvu u svlacionici.

ako bas ne zalis pare mozes uzeti kreatin, ali njega nemoj koristiti duze od 1-1.5 meseci odjednom.. strogo se pridrzavaj uputstva, i pi dosta tecnosti dnevno dok ga koristis.. jako je vazno daza vreme uzimanja kreatina dobro treniras i unosis dovoljno proteina da se ne bi izduvao (kao ja :cry: ) naravno nece ti ostati sva masa, ali dovoljno hoce, veruj mi..

dakle samo dobri i redovni treninzi, dobra ishrana i dobro odmaranje i rezultati se vide posle par meseci..
samo opusteno..
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 3:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 01, 2005 7:21 pm
Postovi: 7
Program rada u teretai ti je katastrofa !!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: