Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 371 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 10:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
mikalja je napisao:
Pozdrav ,kako je suuunce napolju :) prelepo!Dodushe zubato ali mnogo lepo.Kad se samo setim sinoc vremena? :roll: Pozdravljam sve koji svrate ,nadam se da je bilo ko ustao?Sad ce i 12h .Idem ja u posetu neku.Doruchkovalo se,naspavalo se i idemo dalje!Kuckam posle imozda prochitam koji blog ,mada :P i nema nishta novo, uvek isto kako nekom nije zao noci da potroshe na jedno te isto baljezganje?I sad josh spavaju.I ni umit se nece za komp ce sesti !Detza tje im doneti da jedu,jer "majke"su "premorene"a i moraju pod hitno zasesti pred pc !E cenu 21-og veka ipak placaju deca :oops: I to je "zdrav" zivot!A kad pishu?Sad idu na vezbe ,tamo ovamo i samo goozove premeshtaju ,levo desno i tove se !Dzaba zdrava hrana :x !Kuckamo se poslepodne kad ustanu ranoraniotzi :o !Treba ih razumeti do 4 ujutru Boze moj.Sve to treba motiku i u njivu da radi.Nebi nam bilo skupo grejanje nit hrana .Ko da izdrzava bedevije toliko?Na pijaci zima ,nije skupoca ,treba josh vece cene oni jadni ljudi da stave !Tako ce nam i biti zbog "vrednica" :wink: :D :D !Grem pa posle cu da piskaram ,ako mi se bude dalo? :wink: Slika


ili npr.ovo,a?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
sanyalica je napisao:
mikalja je napisao:
Pozdrav ,kako je suuunce napolju :) prelepo!Dodushe zubato ali mnogo lepo.Kad se samo setim sinoc vremena? :roll: Pozdravljam sve koji svrate ,nadam se da je bilo ko ustao?Sad ce i 12h .Idem ja u posetu neku.Doruchkovalo se,naspavalo se i idemo dalje!Kuckam posle imozda prochitam koji blog ,mada :P i nema nishta novo, uvek isto kako nekom nije zao noci da potroshe na jedno te isto baljezganje?I sad josh spavaju.I ni umit se nece za komp ce sesti !Detza tje im doneti da jedu,jer "majke"su "premorene"a i moraju pod hitno zasesti pred pc !E cenu 21-og veka ipak placaju deca :oops: I to je "zdrav" zivot!A kad pishu?Sad idu na vezbe ,tamo ovamo i samo goozove premeshtaju ,levo desno i tove se !Dzaba zdrava hrana :x !Kuckamo se poslepodne kad ustanu ranoraniotzi :o !Treba ih razumeti do 4 ujutru Boze moj.Sve to treba motiku i u njivu da radi.Nebi nam bilo skupo grejanje nit hrana .Ko da izdrzava bedevije toliko?Na pijaci zima ,nije skupoca ,treba josh vece cene oni jadni ljudi da stave !Tako ce nam i biti zbog "vrednica" :wink: :D :D !Grem pa posle cu da piskaram ,ako mi se bude dalo? :wink: Slika


ili npr.ovo,a?


U 'ebo te, ovo nisam ni procitao (izbegavam duga stiva)... Malo tendenciozno, slozicu se. Psihofizicke sposobnosti su razlicite od osobe do osobe, a ovise od mnogo faktora!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
A ovo je bio vrhunac!!!!
:evil:

Posted: Sun Nov 23, 2008 1:23 am Post subject:

--------------------------------------------------------------------------------

De ste blejachi? Evo ja sad udje u kucu i mislila da malo shvrljnem po temi!Ne dami se ,i sad gledam kako zene neke od zore do zore po sajtu bleje ?E qq koji hobi i biznis i sve zmaj76 zmajchek nemoj da se jedish draga ,i ovako je vreme uzasno !Ostavila sam ti tamo kokojade .Na mojoj temi ima povrca,zitarica ovde doneli divlji kokitza .Uh da sad se setih .Danas sam jela srneci paprikash.Super je bio.Pomeshali meso sa junetjim a zashto .N pojma samo mnogo bio dobar i kesili kupus salatu onaj shto je Lovac video i kaze neka Mikulja postavila tamo hehe !Ajte zelim Vam svima laku noc ,i nemojte se svadjati.Vodite ljubav a ne RAT
Caos do sutra mozda?
_________________
Samo onaj koji se nauèio vladati nad samim sobom, može biti gospodar vanjskim stvari.



Toliko o Mikulji! :evil:

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
:o ajde sa teme ,molila bi da ne prozivate!I one krave su Vam znate ko?
Nadam se da Vas ima dosta za ludiranje i opominjem da me ostavite na miru!!Ljubomoriu malo stishajte!I nisam ja Mikulja nadam se da znate chitati?I opet mlim da mi ostavite temu,na miru
Laku noc svim normalnim ljudima .OVDE NISTE POZELJNI !!!!!!!!!
Nadam se da cete me ostaviti na miru JEDNOM!I pisite o sebi.Ja da citiram Vas i vase gadosti sta pisete i sad o meni tema bi bila od 1500 strana!Toliko o "sanjalici" bez sna!!!!!
Nikog ne diram,nikog ne spominjem !A sad ako se ko pronadje shta cu mu ja !Ja mu ne mogu pomoci !Nikog ne imenujem,kako to da neko se pronadhe "povredjen" i u chemu to?A sad stvarno opominjem da se sa teme gubite jer niste dobro doshle ovo nisu ALAPACE !
A i molim MODERATORE DA MALO OBRATE PAZNJU !

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Poslednji put menjao mikalja dana Ned Nov 23, 2008 11:22 pm, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:20 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
uh.......koliko uzalud potrošene energije, a ja tek skoro pročitala kakve sve zdravstvene probleme imaju ljudi sa lošim navikama.....
za sve upale na ovu temu sa namerom da ISKLJUČIVO VREĐAJU JER JE TO NJIHOV STIL ŽIVOTA I DUŠEVNA HRANA IMAM SAMO JEDNO :
no comment.......
žalosno je znati kakvih sve ljudi ima...
a toliko je bede i sirotinje u našoj zemlji,gladne dece,ljudi bez krovova,siročića,imam drugarice koje su ostale bez roditelja, a divne su osobe,predivne...

laku noć Miko i Lujka,ponedeljak je sutra :( ,treba poraniti na posao

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Ah tako dirljivooo :(
Ne dirajte nas-necemo vas dirati!Jasno?

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
zmaj76 je napisao:
a toliko je bede i sirotinje u našoj zemlji,gladne dece,ljudi bez krovova,siročića,imam drugarice koje su ostale bez roditelja, a divne su osobe,predivne...

,treba poraniti na posao


:o Zbunjen!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Ned Jul 20, 2008 12:47 pm
Postovi: 2917
POTPISUJEM. Ne izazivajte nas ...bavite vašim mobingovanim životima :evil:

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=xB7pQpNx-F4&feature=fvst


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
mikalja je napisao:
:o ajde sa teme ,molila bi da ne prozivate!I one krave su Vam znate ko?
Nadam se da Vas ima dosta za ludiranje i opominjem da me ostavite na miru!!Ljubomoriu malo stishajte!I nisam ja Mikulja nadam se da znate chitati?I opet mlim da mi ostavite temu,na miru
Laku noc svim normalnim ljudima .OVDE NISTE POZELJNI !!!!!!!!!
Nadam se da cete me ostaviti na miru JEDNOM!I pisite o sebi.Ja da citiram Vas i vase gadosti sta pisete i sad o meni tema bi bila od 1500 strana!Toliko o "sanjalici" bez sna!!!!!
Nikog ne diram,nikog ne spominjem !A sad ako se ko pronadje shta cu mu ja !Ja mu ne mogu pomoci !Nikog ne imenujem,kako to da neko se pronadhe "povredjen" i u chemu to?A sad stvarno opominjem da se sa teme gubite jer niste dobro doshle ovo nisu ALAPACE !
A i molim MODERATORE DA MALO OBRATE PAZNJU !



Tacno!!!!!Ti si nesto mnogo gore od toga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 11:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
zmaj76 je napisao:
uh.......koliko uzalud potrošene energije, a ja tek skoro pročitala kakve sve zdravstvene probleme imaju ljudi sa lošim navikama.....
za sve upale na ovu temu sa namerom da ISKLJUČIVO VREĐAJU JER JE TO NJIHOV STIL ŽIVOTA I DUŠEVNA HRANA IMAM SAMO JEDNO :
no comment.......
žalosno je znati kakvih sve ljudi ima...
a toliko je bede i sirotinje u našoj zemlji,gladne dece,ljudi bez krovova,siročića,imam drugarice koje su ostale bez roditelja, a divne su osobe,predivne...

laku noć Miko i Lujka,ponedeljak je sutra :( ,treba poraniti na posao

Bash tako Zmajchek.Pozdrav i prijatan san ti zelim.A lujkici sam odgovorila ,nadam se da je ovaj net kenjkavi poslao,lujkice videt cu za ono ?Mada snaci ces se ti i ovako ljubim te i prijatan san!Nadam se lujka da si malo ruchkala, na Slavi kod Majkitze?Laku noc :wink: !Sutra je novi dan koji je pamertniji od ovoga ,nadam se?Slika SVIMA Slika

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 4:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Moj naklon dragi i drage moje Slika!Da Vas pozdravim sve ,zmajice zao mi je shto radish drugu smenu :-? !Ali si se bar naspavala ,nadam se?Lujkice pozdrav da ne kazes da pevas na GLAS a da mi ne chujemo !Evo pozdravljam teeee :wink: snsara ziva li si ti mila?Ljubni mi printzezu malenu !!I tako ... :roll:

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 5:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Zanemareni segment zivota


Svakoga dana birajuci hranu koju jedete vi nesvjesno pravite izbor izmedu zdravlja i bolesti, dobrog raspolozenja i mrzovolje. I svakoga dana pruza vam se mogucnost da napravite promjenu koja ce vas povesti ka zdravijem i ispunjenijem zivotu.
Nemojte misliti da ste suvise stari ili suvise mladi za takav poduhvat, ili da ste nesposobni da istrajete na promjenama koje namjeravate da preduzmete. Istrazivanja su pokazala da, dvije trecine stanovnistva razvijenih zemalja, smatra da bi ih promjena nacina ishrane ucinila zdravijim, ali odbijaju da bilo sto ucine usljed nedostatka volje.

Dobro psiho-fizicko zdravlje, kao rezultat pravilne i kvalitetne ishrane, je zaista dobar i dovoljno jak motiv da vas povede na jedno zanimljivo putovanje kroz veoma vazan, a u vecini slucajeva zanemaren segment zivota - a to je ishrana. Slika
I osnovni sastojci hrane

Da biste mogli da se bavite bilo kojim poslom (hodate, radite, sjedite pa cak i spavate) vasem organizmu je potrebna energija, a za njeno dobijanje potrebno vam je gorivo. Isto kao i automobil i vi s vremena na vreme (2, 3, pa i vise puta dnevno) morate da napunite vase "rezervoare" gorivom a to je - Slikahrana. I kao sto automobil lose radi i na kraju stane kada duze vreme koristi lose gorivo, slicno se desava i u ljudskom organizmu. Zato morate nauciti da pravite dobar izbor.Slika

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 5:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Nauciti da pravite dobar izbor.
SlikaSlika
Jedinica za mjerenje energetske vrednosti hrane naziva se kalorija i govori nam koliko je odredena namirnica "jaka", koliku kolicinu dnevnih potreba naseg organizma moze da zadovolji. A dnevna potreba je u stvari dnevna kolicina energije koja nam je potrebna za obavljanje svakodnevnih poslova. Ili kao kod automobila: potrosnja na sto kilometara! I kao sto postoje razliciti modeli automobila koji za istu razdaljinu trose vise ili manje goriva tako i mi sami u zavisnosti od pola, godina starosti, aktivnosti i jos nekoliko drugih faktora trosimo razlicite kolicine energije.

Sastojci koji se nalaze u hraniSlika a daju tijelu energiju su masti i ugljeni hidrati.

Pored energetskih potreba, organizam ima potrebu i za gradivnim materijalom jer neprestano gradi i zamjenjuje stare celije novim. Ovaj gradivni materijal nalazi se u proteinima (bjelancevinama).
Zbog velike vaznosti koju imaju za organizam pogledajmo malo detaljnije osobine gore pomenutih sastojaka.


Vjerovatno ste mnogo puta culi preporuku ljekara ili dobronamjerne savjete prijatelja "jedite manje masno", "masnoce zivotinjskog porijekla nisu zdrave", "masnoca u krvi je opasna"...

Da biste razjasnili eventualnu konfuziju i sebi (a i drugima) najbolje je da sami otkrijete sto se krije iza tih cesto ponavljanih fraza vezanih za masti.

Masti predstavljaju vazan sastojak hrane - daju organizmuSlika energiju, ucestvuju u gradi omotaca svake celije i mnogih hormona i sluze za rastvaranje nekih vitamina. One su najkaloricniji sastojak namirnica kojima se hranite i 1 gr sadrzi 9 kalorija.

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 5:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 11:25 pm
Postovi: 1276
mikalja je napisao:
Moj naklon dragi i drage moje Slika!Da Vas pozdravim sve ,zmajice zao mi je shto radish drugu smenu :-? !Ali si se bar naspavala ,nadam se?Lujkice pozdrav da ne kazes da pevas na GLAS a da mi ne chujemo !Evo pozdravljam teeee :wink: snsara ziva li si ti mila?Ljubni mi printzezu malenu !!I tako ... :roll:

ma ne radim ,Miko drugu,već od 10-17.30...ne pitaj,sutra sam druga...
pisaću ovde kad nađem nešto pametno i korisno...
pozdravčić!!!
Slika

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=jb6WHPsj ... re=related

ACTA EST FABULA. SAPIENTI SAT .
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 5:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
Zmajice moja ,kako je ovo srce slatko .E eee tako se to nekad radilo :D !Pa ponekad i posle 10 god ako prodjesh tuda vidish srtze pozutelo ,od kisha i vetrova nacheto !Ali nekako opet lepo samo nama znano na koji nachin,mislim onom ko je ,po drvetu gravirao ili kome je bilo posveceno!A sada nema vishe te lepote.Svako vreme nosi svoje ,obichaje ,lepotu a i breme :D !Zmaj76 ma pishi ti ,ti i onako pishesh uvek samo pametne stvari.Shta god da napishesh bude bez ironije i iskreno :roll: !Meni se neda da kuckam vishe :roll: .Mozda posle ,sad idem muzicu skuvati kafitzu ,mozda i ja jednum svrnem :wink: SlikaAjde i ti na jednuSlika kafitzu

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 371 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 25  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: