Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Kalorije
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 5:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 03, 2005 10:33 am
Postovi: 2
Kolika je optimalna količina kalorija koja treba da se unese u toku dana i kad i šta poslednje u danu treba pojesti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 04, 2005 9:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Ja sam bila igrom slucaja kod dr.Jagode Jorge objasnila mi je da je normalan unos dnevnih kalorija izmedju 1400-1600cal, a za dijetu mi je prepisala 1200cal dnevno, s tim sto je moj prvi obrok bio u 7h, a poslednji u 18h. u medjuvremenu je ukupno bilo 6 obroka, i sa ovakvim unosom kalorija sam skidala u proseku 4kg mesecno.
Poenta je da naucis sebe da se uobrocis, tj da jedes u isto vreme i sto vise puta dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 07, 2005 9:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2005 3:10 pm
Postovi: 7
bilo bi lepo kad bi rekla gde mozemo naci dr jagodu jorgu
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 19, 2005 8:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 3:42 pm
Postovi: 368
Lokacija: Bgd
Ona radi u Zavodu za higijenu, za tamo ti treba uput i cekas otprilike 6 meseci mozda i vise da dodjes kod nje na red, naravno tamo ima i drugih lekara do kojih se dolazi malo brze, samo im imena nisu tako poznata, a efekat dijagnostike isti
Privatno radi u BEL MEDIC klinici ul.Viktora Igoa 1
telefoni za zakazivanje su:3065888; 3066999
Inace cena jednog tretmana je oko 50evra, potrebno je pre toga odraditi kompletnu biohemiju krvi, urin, meni je trazila i hormone stitne zlezde, sve moze da se uradi u drzavnim ustanovama, na uput lekara ili u nekoj privatnoj laboratoriji, gde ce vas otprilike sve to kostati oko 3000 dinara, bez hormona stitne zlezde ne znam koliko oni kostaju. Kontrole su na svakih mesec dana i kostaju kao i prvi pregled.

Inace postoji i malo jeftinija varijanta nutricionista koji radi na sledecoj adresi:
ESTETIK STUDIO 33 ul. Bulevar Kralja Aleksandra 193 tel. 011-417-029
Ja nisam bila kod nje, ali sam videla par devojaka iz kraja kojima je ona prepisala dijete, i mogu ti reci da su rezultati podjednako dobri kao i kod Jorge. Cena prvog tretmana je oko 20-25 evra, a mislim da je posle jos manje.

Nadam se da sam pomogla svima koji su zainteresovani


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 25, 2005 1:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Ovo sam vec malocas pisala na temu: Atkinsova dijeta (mada nema veze sa tom dijetom)

Pokusaj sa pravilnijim kombinacijama hrane. Znaci, ne mesaj belancevine i skrob, zitarice sa belancevinama i sl. Ukratko, treba odvojiti:
1. Belancevine (meso, ribu, jaja, mlecne proizvode) uz koje moze sve povrce osim krompira - zitarice ni hleb nikako ne idu uz ovo. Svi vocni sokovi mogu sa belancevinama.
2. Skrobni obroci: od jaja je dopusteno samo zumance, krompir (najbolje u ljusci), zitarice, pirinac, testenine, dozvoljeni su i maslac, pavlaka (ima vrlo malo belancevina) i mekani punomasni sirevi + sve povrce
3. Bazni obroci (koji idu uz obe prethodne grupe): sve povrce osim krompira

Voce je uglavnom puno belancevina.

Znaci, sve moze da se jede, samo ne mesati hranu. Za varenje skrobastih obroka potrebno je oko 3 h, a belancevinastih 4-6h. Tokom dana treba uneti sve vrste obroka, ali ne pomesanih.

Deluje, verujte. Ja tako odrzavam tezinu.

I ima jos jedna sjajna mini-dijeta: u fazi mladog meseca (mladac) - imate u svakom crkvenom kalendaRU, NE JEDE SE NISTA 24H, MOGU DA SE PIJU SOKOVI OD CEDJENOG VOCA (NIKAKO ONI KUPOVNI BEZ SECERA, NEGO RUCNO CEDJENI ILI ONI IZ MAKROBIOTICKIH SPAJZA), i skida se do 2kg suvisne tecnosti. Provereno, ti kilogrami se ne vracaju. Sledeci put mlad mesec je 8.maja, od 09:45 ujutru do 9.maja 09:45 ujutru (site: http://www.astronomija.co.yu/efemeride/ ... meseca.htm)

Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 19, 2005 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
Snezana, molim Vas da se ne uvredite, ali ovo sto ste napisali je zaista (da ne pobijam pojedinacno), gomila gluposti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
9 je napisao:
Snezana, molim Vas da se ne uvredite, ali ovo sto ste napisali je zaista (da ne pobijam pojedinacno), gomila gluposti


Aman, vise, covece, prestani da kvalifikujes moje stavove. Da neces da mi zabranis da mislim kako ja zelim?
Da li sam ja ijedno tvoje misljenje okvalifikovala tako prostacki kao ti svako moje? Da li sam se tebi obratila i "solila ti pamet". Ti imas ozbiljan problem, cim ne dopustas da iko iskaze svoje misljenje.

Zaobidji me, molim te, sa tvojim silnim naucnim knjigama, a ni ime ne smes da ostavis na forumu. Koje su tvoje kvalifikacije da druge okarekterises kao glupe? Nemam reci za takve agresivce poput tebe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
samo da dam podrsku snezani
dijete me ne interesuju ali postujem svacije misljenje kao i predloge kao sto je recimo snezana dala i onda joj neko napiste da su to gluposti
ni konkretno sta je glupost ni nista
ako neko misli da nesto nije u redu neka kaze izvini,ja se ne slazem sa tim zato i zato a ne za celu poruku napistati
ja mislim da su ovo gluposti
strasno kako sve ljudi odgovaraju
ovde neki delovi foruma sluze samo da se ljudi svadjaju
eto i ja sam imala neke da se izrazim neprijatnosti ovde sa likovima koji vrednuju samo sebe i svoje misljenje a sve ostale napadaju.......
pozdrav snezani
i da ono za mlad mesec je odlicna stvar
provereno je
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 3:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Hvala Tunks.

Ja sam prosto sokirana koliko su neki ljudi na ovom forumu netolerantni.

Kada sam se registrovala, rukovodila sam se mislju da cu moci da kazem sta mislim, da cujem sta drugi misle, da ce to biti jedna kulturna razmena informacija, misljenja, stavova, a ne vredjanje, posebno sto sama nikoga niti sam prozivala, niti vredjala, niti sam i u jednom dopisu pledirala na to da imam jedini ispravni ili tacni odgovor na neku temu. Jednostavno, pisem svoje misljenje koje proistice iz mog znanja, iskustva, neke prakse.

No, ima nas raznih i na ovom mestu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 4:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
ma tacno tako ima nas raznih
ali nemoj se mnogo obazirati,a necu ni ja
nastavi da pises svoje stavove i misljenja sigurno ima ljudi koji ce ih uvazavati i kojima ce pomoci
e da te pitam
posto imam i neke ljude zainteresovane i da dobiju koji kilogram da li i tu ima neka fora sa mesecom nesto sam kao nacula ali ne znam nista sigurno
pisi ako znas sta o tome
veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 4:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
Vrlo sam uljudan u odnosu na dezinformacije koje se ovde iznose, jer kako okarakterisati npr. ovakvu izjavu


SnezanaR je napisao:

Voce je uglavnom puno belancevina.



..kada valjda i malo dete zna da u voću belančevina ima praktično samo u tragovima

Rekoh da bi bilo ružno da pobijam sve ostalo, i jedno su lična iskustva, a nešto sasvim drugo podaci kao na primer ovaj.

Ta priča o kombinovanju namirnica je bezbroj puta osporena prostom činjenicom da ugljenohidratni obrok izaziva, pogotovo kod određenog, ne malog, procenta ljudi, takav insulinski šok, koji sigurno rezultuje metaboličkim , a ako se često dešava, i sistemskim poremećajima.

Osnovno što je potrebno da čovek uradi je da otkrije koliki odnos masti, ugljenih hidrata i proteina njemu odgovara i da to poštuje u svakom obroku jer jedino tako obezbeđuje kontinuirano snabdevanje prvenstveno mozga, a zatim i drugih organa, svim hranljivim materijama.

To automatski obesmišljava i svaku priču "nemoj ono sa onim", kada je jasno da je idealno da svi hranljivi sastojci uvek budu prisutni.

E sad, rekoh da se ljudi veoma razlikuju i po toj formuli a i po sposobnosti da tolerišu situacije kada ona nije ispoštovana.

Ko zaista sebi želi najbolje trebao bi da je što je moguće češće poštuje.

Mali izuzetak su sportisti kojima je pred trening potrebno neznatno povećanje količine ugljenih hidrata, što opet, zavisi i od vrste sporta (koliki je u njemu procenat aerobnih a koliki anaerobnih aktivnosti).

Naravno, ovo je veoma, veoma uprošćeno, a "fine tuning" svako sam sebi treba da otkrije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 4:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
samo da nesto kazem
toliko se prica danas o etkinsonovoj dijeti i kako i valja i ne valja
i samo prica o tim silnim ugljenim hidratima
ne ulazim u tu temu jer nemam pojma o tome nista ali trebalo bi se zapitati nad cinjenicom da je taj isti etkins umro sam i napusten....imao je 145 kilograma.......sta vise reci.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 8:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Tunks, znam samo sledece:
kada su zene u pitanju (posto na nas meseceve mene uticu kako uticu), citala sam da se u periodu kad raste mesec (od faze mladog do punog) hrana vise "lepi" i da tada treba jesti manje, ukoliko ne biste da se ugojite. Kao i da, cim mesec pocne da opada, moze da se jede kolicinski vise.
Znaci, u vesem slucaju, obrnuto.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 9:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
9 je napisao:
Vrlo sam uljudan u odnosu na dezinformacije koje se ovde iznose, jer kako okarakterisati npr. ovakvu izjavu


SnezanaR je napisao:

Voce je uglavnom puno belancevina.



..kada valjda i malo dete zna da u voću belančevina ima praktično samo u tragovima



Evo i jedne pametne primedbe broja 9. Nisam se dobro izrazila i odmah je "skocio" da to okarakterise kao glupost. Ok. Dakle, voce je neutralna hrana, ali se najbolje vari uz belancevine (izuzev na prazan zeludac), posto u procesu njegovog varenja ucestvuje kiselina koja je potrebna i za varenje belancevina. Moja greska sto me mrzelo da sve to napisem, pa sam skratila i ispala je zaista potpuno netacna tvrdnja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 10:04 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Snezo, molim te, napisi malko vise (na primer, napisi kako to izgleda u praksi, naprimer kada se pojede vocka posle kog vremena se ruca... daj primer kako izgleda jedan rucak i sl), jer tvoje postove sredjujem sa copy, cuvam i cekam da mi se sestra vrati sa godisnjeg (nikako da skine 5 kg viska, stalno je kritikujem, a ovo mi lici da ce bas na nju lepo delovati , prosto mora da skine tih 5kg jer ima probleme i sa kicmom).
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: