Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 01, 2013 8:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Па добро онда. Може једна палачинка, али без салате. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 3:24 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Pa da, i ja cu samo jednu ataman palacinku, sa nutelom, bananom, plazmom, sladoledom i slagom sa visnjicom na vrhu. Pa uvece kasiku meda :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Čet Maj 02, 2013 5:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
:lol: Чим смршамо.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 9:12 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Ja smrsala. 58kg :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 3:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Ево после девет дана - ништа. Килажа је мало заосциловала, али држи се на истом. Мораћу изгледа да сачекам још неко време. :(

С обзиром на околности са непроменљивом килажом, за сада могу само да те водим на нес кафу. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 4:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Bez mleka, slaga, secera i sladoleda, pretpostavljam? Neka, navali ti na taj med, sacekacu ja ataman palacinke. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 4:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Nego, sad se setih, ne znam da li sam pominjala, med treba uzimati plasticnom ili drvenom kasicicom, nikako metalnom. I jos nesto, primetila sam da ako veceram onda ujutru bude ista kilaza, samo ako ne jedem nista posle 18h pa pred spavanje uzmem med i vodu onda bude ujutru 100-150gr manje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 4:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да ли знаш шта је то клин чорба?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 5:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Da, znam, to je ta tvoja kafa na kojom pokusavas da me castis a ja zapela palacinke pa palacinke :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 5:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Zahebano ovo sto nema edit :lol: ali ti si naravno shavtio da je ovo "na" visak i bez editovanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Sre Maj 08, 2013 11:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
Princess Krofna je napisao:
Nego, sad se setih, ne znam da li sam pominjala, med treba uzimati plasticnom ili drvenom kasicicom, nikako metalnom.


Bas bih voleo da za tu tvrdnju cujem neki pametan argument jer sam se dosta raspitivao na ovu temu kod relevantnih strucnjaka. Pricao sam i sa vise pcelara i oni se slazu da je to obicna glupost.

Ram sa saćem je armiran sa žicom, poklopci pred vrcanje se skidaju metalnim noževima i viljuškama, centrifuga je metalna, rezervoari za čuvanje takođe itd. Realno u procesu proizvodnje med ostvaruje mnogo intenzivniji kontakt sa metalom nego kod same konzumacije kasicicom. I kakvu reakciju med moze da ima za tih dodatnih par sekundi sa metalnom kasiciom?

Znamo da drvo duže zadržava i površinsku i dubinsku vlažnost, takođe znamo i da je za razvoj i razmnožavanje bakterija potrebna ta ista vlažnost. Drvene kašičice za med se mogu koristiti samo jednokratno. U neravninama kašičice ostaje dosta meda (naročito ako je gust) pa mora da se držu u ustima da se topi lagano. To porazumeva da drvo upija malu količinu meda, pljuvačke kao i deterdženta prilikom pranja, što znači posle svake upotrebe bacanje i korišćenje nove. Posebna je priča kako hemija iz raznih vrsta drveta reaguje sa hemijom meda i pljuvačke i kakva je drvo podloga za razvoj mikroorganizama imajući u vidu tvrdoću, vlagu i temperaturu. Znam da su mnoge generacije odrasle jedući drvenim kašikama i iz drvenog i glinenog posuđa, ali da je tako bolje ne bi se ni prešlo na metalno i porcelansko posuđe i pribor za jelo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 8:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Pretpostavljam da ocekujes od mene iscrpan referat na temu drvo-metal-plastika, ali ja zaista nemam pojma zbog cega se uvek posebno naglasava odabir escajga pri konzumaciji meda. U ovom nasem slucaju, a u vrlo bliskoj vezi sa gore pomenutim naslovom, moja napomena bi se mogla dovesti u vezu jedino sa slamkom i davljenikom. :wink:
Bajdvej1, slicna situacija je i sa farbom za kosu, nikako ali nikako ne sme u metalnoj ciniji da se umuti, a posle pramenove umotavaju u aluminijumsku foliju :)
Bajdvej2, loodo me zanima kako olizati onu rebrastu drvenu "kasiku"-hvataljku-bemligastaje- koja je neizostavni deo reklame za slatki dorucak u hotelima :D
Bajdvej3, jesi probao ovu instant dijetu? Pokusavamo da utvrdimo da li deluje, pa ako nije problem daj svoj doprinos :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 9:47 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
Rado bih pomogao na tu temu dijete ali nemam problema sa viškom kg, 195cm visina, 95kg tezina. Javio sam se više zbog te mantre oko drvene kašičice :wink:

btw bitna je pravilna ishrana, ovde je sve objasnjeno :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=lxAlMKu7R5o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 10:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Apr 25, 2013 8:14 am
Postovi: 139
Slazem se, i sama sam zagovornik pravilne ishrane. Samo, to nije dovoljno kad zelis da smrsas, potrebno je dodatno stimulisati salce da se topi, pa mi eto u potrazi za sto boljim stimulansom ovde krivodrinisemo i besnoglistisemo...
Drago mi je sto ti nemas problema sa viskom kg, ali pretpostavljam da poznajes bar jednu osobu koja ga ima, pa ako ti nije problem uvedi ga u ovaj nas mini eksperiment, samo statistike radi :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: kako smrsati
PostPoslato: Čet Maj 09, 2013 5:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
patka, узми шољу меда и у њу стави металну кашику и остави је десет дана. Онда погледај на шта ти личи кашика и запитај се где су отишли молекули метала из кашике.

Ребраста кашика се не користи за јело него само за пресипање меда.

Дрвене кашике које се користе за стављање меда у уста су глатко исполирање, а често и лакиране.

Испада да је у ту намену најбољи један дериват бензина по коме сви пљују - пластика.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 92 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: