Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Jefimija je napisao:
Грешиш, нутриционисти се искључиво баве исхраном и приписују дијете људима. ( они су ти који у овом случају поправљају телевизор :D ) Форест не желе сви да буду бодибилдери.


Naravno da ne zele svi biti bodibilderi, ali ako momak kaze da hoce da se ugoji cisto sumnjam da oce da dobije salo.Pretpostavljam da oce misicnu masu.Kad neko oce da smrsa cisto sumnjam da oce da gubi misice, a da salo ostaje manje vise isto.To se manje vise desava ovima koji idu kod nutricionista.Makar iz mog iskustva.Istini za volju sto se tice dobijanja kilaze nemam iskustva sa nutricionistima.Ali za mrsanje znam mnogo djevojaka i zena, a dosta njih je i iz moje sire porodice, koje su isle kod nutricionista.Mozda je u BG situacija bolja ali odje su svi zavrsili fakultete zato sto su im djedovi nosili prsute u Beograd.Jedan ispit jedan prsut.I onda ti nutricionisti prepisuju nekakve vocne dijete.Citav dan voce i tako 7 dana.To su vjerovatno citali u nekim zenskim casopisima.Inace takvim dijetama se samo uspori metabolizam, izgubi se misicna masa jer proteina nema ni za lijek, ogromna kolicina fruktoze se deponuje kao mast jer im je glikogen stalno pun.Kad prestane sa dijetom i vrati se na staru prehranu sa takvim metabolizmom dobije ogromne kolicine sala i konacan rezultat vise sala manje misica.Sto djevojke jako lose podnose postanu histericne, a na plazu izlaze umotane u neke krpe.Pa kad ulaze u more skinu krpu pa ulete, cim izadju odmah krpa oko sebe.I sto je najgore rade sve da poprave situaciju, ali ne znaju kako pa postaju depresivne prestanu da jedu, a tijelo sve gore izgleda.U tim trenucima dolazi do povlacenja u kucu zakljucavanja u WC po 2 sata, plakanja itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 6:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
E pa stvarno se vidi da nemaš iskustva sa nutricionistima. ( lekari koji su specijalizirali higijenu, a subspecijalizirali nutricionizam) . Takve dijete o kojima govoriš preporučuju upravo u fitnes centrima neki priučeni frizeri ili šta već :roll:, koji su svoju nauku učili upravo po kojekakvim časopisima i pamfletima. U pravu si čula sam i ja za dosta primera kojekakvih fitnes instruktorki koje sebe nazivaju nuricionistima ( a nisu dalje od srednje dobacile). Verovatno misliš na tu sortu. Ali narod ne zna da stvarno postoje lekari nutricionisti. Eto u Beogradu postoji institut za higijenu, i tamo se ovaj momak može uputiti i potražiti pravi i ispravan savet od stručnog lica.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
U tom institutu vjerovatno moze dobiti normalnu pomoc.Ali ovaj je 100% nutricionista.Djevojka je bila kod nutricioniste, i on joj dao ovo.U pitanju je bliska rodjaka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 05, 2007 7:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Apr 17, 2007 2:58 pm
Postovi: 436
Samo voće 7 dana :o Mogli biste prijaviti čoveka, ostao bi bez licence ... ali odmah.

Citiraj:
odje su svi zavrsili fakultete zato sto su im djedovi nosili prsute u Beograd


izgleda da je ipak ovo bilo u pitanju :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zakljucak
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 12:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2007 12:22 am
Postovi: 17
Lokacija: Subotica
Onda da uzmem Whey protein za jer je najefikasniji i najbolji ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 06, 2007 4:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
Da, ali zapamti whey ne garantuje uspjeh.I bez wheya sa pravilnom ishranom napredak je neizbjezan, s druge strane mozes uzimat koliko te volja wheya ako ti ishrana nije dobra onda nista.Prednost wheya je u tome sto je iskoristiv nakon 20min (tijelo moze da iskoristi aminokiseline)
Zato je pozeljan nakon treninga da bi sto prije doslo do superkompenzacije.Znaci 6-7 obroka u svakom obroku proteini i ugljeni hidrati, nakon treninga mjerica wheya sa 2-3 kasikice dekstroze.Kako napredujes sa kilazom povecavaj i kalorijski unos (kad primijetis stagnaciju jedi vise - seljacki receno).Dobro procitaj prethodne postove da vidis koje ugljene hidrate i kako da uneses dovoljno proteina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zakljucak
PostPoslato: Sub Dec 08, 2007 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 07, 2006 9:35 pm
Postovi: 126
Mladen88 je napisao:
Onda da uzmem Whey protein za jer je najefikasniji i najbolji ?


Vidim da se vec baziras na suplementima i "magicnim napicima" a nisi ni poceo da radis, i verovatno zamisljas da sedis u fotelji i da pijuckas proteinske shake-ove u hladu ventilatora gledajuci Velikog Brata na TV-u. Mickey, nece ti to valjati tako, prvo pocni da vezbas i da izgradis neku rutinu pa tek onda razmisljaj o razbacivanju para na beli prah...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: procitaj prvu stranu !
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 1:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 26, 2007 12:22 am
Postovi: 17
Lokacija: Subotica
LOL pa ja vezbam svaki dan kazem da se bavim trcanjem na 50 metara ali ocu misicnu masu na gornjem delu tela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 09, 2007 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 2:20 am
Postovi: 41
U teretanu - mislio sam da se to podrazumijeva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: +
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 3:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 4:31 am
Postovi: 23
Lokacija: Novi Sad
Uzimas tri-creatin-malat (kreatin-malat-estar) sa dextrozom za energiju i za volum(en)izaciju celija retencijom vode i punjenjem energetskih depoa ugljenim hidratima.. + neki prirodni "anabolik kompleks" poput tribulus terrestris sa cinkom, za podizanje nivoa testosterona + najmanje 2 litre vode na dan da pijes.. i naravno trening ciljane grupe misica.
rezultat: 5-8kg ciste mase za mesec dana, bez posebne ishrane(cak i da se hranis veganski, kao ja)
srecno!

_________________
+osmeh je najkrace rastojanje izmedju ljudi+
http://vegetarijanci.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: +
PostPoslato: Ned Dec 16, 2007 2:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 2:05 pm
Postovi: 20
PetarNS je napisao:
Uzimas tri-creatin-malat (kreatin-malat-estar) sa dextrozom za energiju i za volum(en)izaciju celija retencijom vode i punjenjem energetskih depoa ugljenim hidratima.. + neki prirodni "anabolik kompleks" poput tribulus terrestris sa cinkom, za podizanje nivoa testosterona + najmanje 2 litre vode na dan da pijes.. i naravno trening ciljane grupe misica.
rezultat: 5-8kg ciste mase za mesec dana, bez posebne ishrane(cak i da se hranis veganski, kao ja)
srecno!
u nicku pise da je decko 88 odnosno da ima 19 godina.....ja smatram da je kreatim opasan pre 25te za muskarce jer cak do tad traje rast iako ne vidljiv a o ostalim saplementima koje si naveo....pravicu se da ne vidim.....


naravno podrzavam ovo za vodu,isto tako trebao bi da kombinuje whey i dextrozu posle treninga,eventualno i glutamin da "cuva" misice jer je on odlican kao recovery a utice i na poboljsanje memorje koncentracije...ali to nisu saplementi od kojih se raste,njih uzimaju i oni koji hoce da gube masti (sem dextroze) samo sto ih kombinuju sa drugacijim treningom....



mislim da bi ipak trebao da se obratis dobrom nutricionisti,moj drug je isto imao problem preterane mrsavosti s tim sto se on nije bavio nikakvim sportom i jeo je najvece kolicine hrane koje sam ja videla a u glavnom se svodilo na UH i masti....nutricionista mu je dao program za teretanu,ZABRANIO alkohol,slatkise,belo brasno,masne sireve,masno mesoprzeno (sve sto stvara samo beskorisne masne naslage)....a povecao unos UH iz voca i povrca,integralnih zitarica i mahunarki,dobre masti iz maslinovog ulja,kostunicavog voca,semenki i ribe,proteine je unosio posnim mesom pripremanim na teflonu/rostilju/kuvanom,zabranio przeno...mene je program podsetio na program za mrsavljenje ali on je posle nekoliko meseci (rezultati se NIKAKO ne vide odmah) dobio zdravu misicnu masu koju i dalje odrzava u teretani,navikao se na novi rezim ishrane iako sad povremeno koristi i one "zabranjene" namirnice,odlicno izgleda (na visinu od 210 dobio je ako se ne varam 20ak kila mozda i vise i sad izgleda kao normalan mrsav covek,ranije je bio grisina) tako da mislim da je nutricionista jedino pametno resenje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: +
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 4:31 am
Postovi: 23
Lokacija: Novi Sad
pa nije taj Creatim(tm) toliko opasna stvar! Nije uopste! Organizam ga lako izbacuje kad postane visak. I tribulus je takodje potpuno prirodan preparat.
Decko ima 19-20 godina i zdrav je i sportista, kreatin ce bez napora prihvatiti njegovo telo. Bolje da mu dam ovakav savet od kojeg ce sigurno i bezbedno dobiti na masi,energiji,izdrzljivosti... nego da mu neki "strucnjak" u teretani uvali klasicnu kombinaciju nandrolon-decanoat i "metan"(dienon/drostenolon) od koje ce imati skoro iste + efekte ali i posledice(ako mu preporuci nerazumnu dozu)!
bolje je nekoga uputiti nego ga prepustiti samom sebi.

_________________
+osmeh je najkrace rastojanje izmedju ljudi+
http://vegetarijanci.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2007 2:05 pm
Postovi: 20
moj muz ima 26 godina,zdrav je,aktvan sportista i koristi SAMO kreatin u kombinaciji za wheyom (bez dextroze bez icega) u odredjenim fazama treniranja i tada mu se jako susi koza,pucaju nokti i izrazeno mnogo rastu dlake na telu pritom mu znoj i pljuvacka dobiju miris metala,plasitke,ne znam cega ali nikako nije prijatno niti natural kako sam procitala na nekoj od tema ovde (navodno kreatin je 100% natural jer ga imamo u svom organizmu....pa imamo i hlorovodonicnu kiselinu pa je niko ne uzima kao saplement...)

mozda to nista nije opasno kad se koristi kratko i sa znanjem ali on sam da se hvata kreatina mislim da nikako nije pametno....



pritom je meni doktorka zabranila da koristim glukozamin sulfat cak i u kremi iako je on jedini koji moze da mi izleci povredu na kolenu dok ne napunim bar 22,23 godine (imam 19) bas iz razloga sto rast i dalje traje iako nije izrazen


ne igrajte se svojim organizmom,treba ipak da vas sluzi ceo zivot a ne do leta da impresionirate cice na plazi...misim da je nutricionista najbolje resenje a nisam ni spominjala fitness instruktore u teretanama koji mlate praznu slamu i svima procaju jedno te isto a pojma nmanu ni sta (naravno casti izuzecima....)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: +
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 5:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 29, 2007 4:31 am
Postovi: 23
Lokacija: Novi Sad
Ja koristim tri-creatin-malat sa dextrozom.. vegan sam i zbog toga creatin ima na mene 3x jaci efekat nego na "svastojede".. koristim ga po 3 meseca pa pauziram 2 meseca. Nikakvih problema ni negativnih efekata nisam imao!
Moj brat muku muci sa suvom kozom i dehidriranim noktima.. nakon dve nedelje koriscenja creatina, pomenuti problemi su potpuno nestali! organizam je zadrzao u sebi potrebnu vodu koja mu je falila i koja nije mogla raznim kozmetickim hidratantnim sredstvima,spolja da se unese! whey ne koristim zbog "porekla",mozda je on problematican?

_________________
+osmeh je najkrace rastojanje izmedju ljudi+
http://vegetarijanci.blogspot.com


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 11:18 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Mar 16, 2007 5:40 pm
Postovi: 93
Lokacija: Beograd
sashica je napisao:
ne igrajte se svojim organizmom,treba ipak da vas sluzi ceo zivot a ne do leta da impresionirate cice na plazi...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 63 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: