Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: NI GRAM DOLE! ZAŠTO?!!!
PostPoslato: Sre Jun 29, 2016 9:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2012 1:54 pm
Postovi: 9
Treba mi pomoć! U ozbiljnom sam problemu.
U prethodnih godinu i po do dve sam se ugojila 20 kg. Posledice stresova i svakodnevne konzumacije slatkiša.

Već duži vremenski period jaaaako vodim računa šta jedem. Nisam nestrpljiva, ne gladujem samo vodim računa da se što je moguće zdravije hranim.

Od pre mesec i po dana sam na veganskoj ishrani. Ne jedem slatko, mlečne proizvode, hleb (paste jako jako retko), ne jedem meso. Sve što konzumiram pravim sama. Jedem manje obroke na svaka 3 sata do 18h kada je poslednji. Pijem 2l vode a nekad i više dnevno. Ni gram dole!

Imam problem i sa ciklusom i raspoloženjem u poslednje vreme. Da li neko može da me posavetuje, ako prepoznaje simptome, treba li da uradim neke analize i koje?

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NI GRAM DOLE! ZAŠTO?!!!
PostPoslato: Sre Jun 29, 2016 9:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 09, 2012 1:54 pm
Postovi: 9
Da ne zaboravim, iako mi je probava više nego redovna od kako sam na veganskoj ishrani, osećam se jako teško. Budim se troma i naduvena. Stomak mi se naduvao kao kod trudnice u poodmakloj trudnoći :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NI GRAM DOLE! ZAŠTO?!!!
PostPoslato: Čet Jun 30, 2016 9:24 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ваљда си и сама закључила да ти не одговара та веганска исхрана. Прекини са њом.

Мораш да уносиш све хранљиве састојке али важно је да избегаваш хемију. Дакле, без пекаре, виршли, 100% природних сокова, фабричких јогурта и осталог смећа које се продаје као храна. Није једноставно али веома је пожељно.

А што се тиче мршављења и ја имам проблем. Лако је добити 100 грама али изгубити један грам је тешко. Нешто експериментишем па ћу јавити резултате. Него, за почетак треба да решиш начин исхране тако да се добро осећаш, а после ћеш на мршављење.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NI GRAM DOLE! ZAŠTO?!!!
PostPoslato: Uto Jul 12, 2016 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Kao sto aca kaze, prvo moras naci ishranu koja ti odgovara.

Hleb nesmes da izostavljas iz ishrane, trenutno najbolji hleb za ishranu je hleb od integralnog brasna ili tonus hleb. Ja vec neko odredjeno vreme pravim sebi sam tonus hleb, nije nista komplikovano samo sto se mora cekati tri dana da zito proklija i lepsi je nego kupovni.

Evo, napisacu sta ja praktikujem svaki dan pa pokusaj mozda ti pomogne, ja se mnogo bolje osacam nego kada sam trpao u sebe sve i svasta.

Za dorucak sad dok ima povrca u basti, napravim salatu od povrca, to pojedem uz dva parceta tonus hleba. Takodje mozes povrce da smiksas u blenderu (natrpas paradajza, krastavaca, spanaca, blitve, sargarepe itd..) i popijes uz dva parceta tonus hleba. Zimi namazem margarinom dva parceta tost hleba ispecena u tosteru i to je to, moze i puter od kikirikija.
Za rucak sta bude, nebitno da li je to meso ili neko povrce kuvano, jedem sta ima, uz jedno parce tonus hleba. Moze i obican hleb ali ne vise od jednog parceta.
Za veceru jedem voce ili smiksam u blenderu voce pa napravim sok i popijem, posle ako osetim glad grickam bundevine semenke ili suncokret.

Naravno uz sve ovo je potrebna fizicka aktivnost, trenutno najbolja fizicka aktivnost je motika :D dok nedodje zima ali ako zivis u stanu i nemas mogucnost rada u basti, moze i setnja od 2-3 kilometra ujutru i uvece ili voznja biciklom od minimum 5 kilometra ujutru i uvece, moze i trcanje ali to koliko mozes pa kad se odmoris nastavis sa trcanjem itd.. U svakom slucaju potrebno je minimum pola sata do sat, dva puta dnevno fizicka aktivnom

Takodje je kod prelaska na drugacuju ishranu, potrebno je odraditi ciscenje creva, to mozes uraditi tako sto u jedan litar tople vode iscedis jedan limun i stavis supenu kasiku soli, jeste da je ruzno ali nateraj sebe da popijes.

I da, ono sta je takodje bitno moras bataliti cigare ako si pusac, takodje i kafu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: NI GRAM DOLE! ZAŠTO?!!!
PostPoslato: Sre Jul 13, 2016 9:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
chipsi, избаци маргарин и путер од кикирикија. Користи обичан путер или свињску маст.

Што се тиче вечере, знам да се воће никако не препоручује. Кажу да је најбоље појести парче меса. Ко ће га знати. Ја сам почео да вечеравам обичну паленту са домаћим кефиром.

Мотика! Изгледа да ћемо и ми у граду ускоро морати мотикама да радимо... :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: