Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
donka je napisao:
marekg je napisao:
hehe gresis, zasto ne bih mogla krompir sa mesom...


Jedino zato sto ce da joj se prispava posle toga, jer kada se sa ugljenim hidratima konzumira protein, to uzrokuje veliki skok insulina, a kada insulin tako dramaticno skoci opadne nivo secera u krvi. Ali zato insulin ubaci secer u misice, tako da je kombinacija uh+protein najbolja posle treninga, da bi se misici oporavili, i to u odnosu 1 deo proteina/ 4 dela uh.


Ali krompir je slozen UH i ima dosta manji Glikemiski Index (GI) nije prost secer tako da nece da toliko iritira pankreas... Ako jedes normalno,izmesanu ishranu, tvoj krvni secer i oslobadjanje insulina kao ugljenih hidrata GI nema dovoljno efekta da deluje na naslage masnoca!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 10:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
marekg je napisao:
donka je napisao:
marekg je napisao:
hehe gresis, zasto ne bih mogla krompir sa mesom...


Jedino zato sto ce da joj se prispava posle toga, jer kada se sa ugljenim hidratima konzumira protein, to uzrokuje veliki skok insulina, a kada insulin tako dramaticno skoci opadne nivo secera u krvi. Ali zato insulin ubaci secer u misice, tako da je kombinacija uh+protein najbolja posle treninga, da bi se misici oporavili, i to u odnosu 1 deo proteina/ 4 dela uh.


E da i ovo sam zaboravio... Tek sam ustao :wink: Posle treninga se unose prosti hidrati tj dextroza i maltodextrin... Dextroza ce brze preneti gradivne materije do misica a maltodextrin ce taj nivo insulina da stabilizuje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 4:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Haha, vidim da si tek ustao, ne razumem sta si u prvom postu rekao :D U svakom slucaju, da, skrob se sporije apsorbuje pa time izaziva i lucenje manje insulina nego recimo vocni sok, ali kada se unosi sa proteinom, stimulise lucenje vise insulina nego kad je sam. Bitno je da taj obrok (uh+protein) pojedes najvise 2 sata posle treninga, idealno bi bilo i ranije, a neposredno nakon treninga naravno uh u tecnosti, kao brzu pomoc misicima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 4:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
donka je napisao:
Haha, vidim da si tek ustao, ne razumem sta si u prvom postu rekao :D U svakom slucaju, da, skrob se sporije apsorbuje pa time izaziva i lucenje manje insulina nego recimo vocni sok, ali kada se unosi sa proteinom, stimulise lucenje vise insulina nego kad je sam. Bitno je da taj obrok (uh+protein) pojedes najvise 2 sata posle treninga, idealno bi bilo i ranije, a neposredno nakon treninga naravno uh u tecnosti, kao brzu pomoc misicima.


hmmm kako protein doprinosi jos vecem rastu insulina kada koristimo neki UH?? on samo brze prenosi gradivne materije do misica posle treninga... Hmm pre treninga obicno jedem belanca i beo pirinac i ovo ima i te kako smisla raditi... I to jedem nekih 40 min pre treninga jer imam brz metabolizam i ne pravi mi problem... Pa i nema potrebe unositi hidrate sem prostih posle treninga... Jer nasem telu tada trebaju AK a ne UH... Jedino ako neko zeli bas da dobije na kg... Mada ja uvek gledam da budem u sto boljoj formi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Ne znam da li je objasnjeno zasto protein+uh stimulisu vece lucenje insulina nego sam uh, ali u svakom slucaju je potvrdjeno da je tako. Neki sinergetski efekat je u pitanju. Kada recimo posle treninga uzmes samo uh, luci se manje insulina nego kada dodas i protein (ali ne vise od jedne petine ukupno), a manje insulina znaci da ce i manje glikogena biti ubaceno u misice, pa oporavak nece biti tako potpun kao kada bi uzimao i protein.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 01, 2009 9:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
donka je napisao:
Ne znam da li je objasnjeno zasto protein+uh stimulisu vece lucenje insulina nego sam uh, ali u svakom slucaju je potvrdjeno da je tako. Neki sinergetski efekat je u pitanju. Kada recimo posle treninga uzmes samo uh, luci se manje insulina nego kada dodas i protein (ali ne vise od jedne petine ukupno), a manje insulina znaci da ce i manje glikogena biti ubaceno u misice, pa oporavak nece biti tako potpun kao kada bi uzimao i protein.

hmm , moguce , nisam naisao nigde na ovaj podatak :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Sre Sep 09, 2009 5:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jul 05, 2009 6:44 pm
Postovi: 26
pozzz svima ... bicu iskrena i priznati da nisam detaljno procitala nekoliko prethodnih postova. Cinjenice o pravilnoj kombinaciji hrane znam ... u nekoliko navrata sam se drzala pojedinih rezima ishrane (ne dijeta) , kao sto su pravilna kombinacija namirnica i makrobiotike i to je ono sto sigurno na duge staze daje odlicne rezultate. E sad posto nemam vremena, a tih rezima mogu da se drzim iskljucivo kada kuham samo za sebe, odlucila sam da pokusam sa ovim: 3 dana mlijeko, 3 piletina, 3 pirinac...

Ono sto me zanima je da li je ok zamijeniti mlijeko sojinim napitkom ( bez holesterola, laktoze i glutena) i da li to kvari konacni ishod ?! I jos jednu stvar mislim da nisam pravilno shvatila ...da li je pirinac ugljeni hidrat?! I zasto se koristi u ovoj dijeti ako su ugljeni hidrati ti koji podsticu nagomilavanje sala? I da li bi bilo ok ta posljednja tri dana zamjeniti nekom salatom po izboru .... naravno bez dodataka masti i zacina.

Hvala unaprijed :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Ned Sep 13, 2009 1:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Mare i Donka, pozdrav za vas! Konacno da neko progovori o stetnosti ovakvog rezima ishrane tj. dijete. Prosto je neverovatno koliko su ljudi zatucani, ali u prilog tome ide i stampa koja forsira ovakve "cudotvorne dijete".
Poenta je u tome da ukoliko ne promenite nacin zivota i rezim ishrane, od mrsavljenja nema nista! Naprotiv, posle ovakvih jednolicnih i rigoroznih dijeta veoma brzo postacete jos deblji nego sto ste bili pre zapocinjanja iste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 11:22 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
_Lea_ je napisao:
pozzz svima ... bicu iskrena i priznati da nisam detaljno procitala nekoliko
Ono sto me zanima je da li je ok zamijeniti mlijeko sojinim napitkom ( bez holesterola, laktoze i glutena) i da li to kvari konacni ishod ?! I jos jednu stvar mislim da nisam pravilno shvatila ...da li je pirinac ugljeni hidrat?! I zasto se koristi u ovoj dijeti ako su ugljeni hidrati ti koji podsticu nagomilavanje sala? I da li bi bilo ok ta posljednja tri dana zamjeniti nekom salatom po izboru .... naravno bez dodataka masti i zacina.

Hvala unaprijed :wink:

Pa ako nemas puno vremena za vezbanje i ishranu onda se potrudi da se sto pravilnije hranis. Inace sve se moze, kad se hoce :wink: Pa ne znam zasto bi menjala pravo mleko sa sojinim... kada je pravo mleko dosta bolje od obicnog... Samo gledaj da to mleko ima sto manji % m.m. Da, pirinac je UH... Ali kao sto sam pisao imas proste i slozene i pirinac je slozen... Pa u te salate stavi laneno ili maslinovo ulje sa malo soli... Zasto izbegavati ove dve stvari koje su veoma znacajne!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 11:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
sunny_n je napisao:
Mare i Donka, pozdrav za vas! Konacno da neko progovori o stetnosti ovakvog rezima ishrane tj. dijete. Prosto je neverovatno koliko su ljudi zatucani, ali u prilog tome ide i stampa koja forsira ovakve "cudotvorne dijete".
Poenta je u tome da ukoliko ne promenite nacin zivota i rezim ishrane, od mrsavljenja nema nista! Naprotiv, posle ovakvih jednolicnih i rigoroznih dijeta veoma brzo postacete jos deblji nego sto ste bili pre zapocinjanja iste.

Pozdrav i tebi Sunny :D Slazem se, mnogo ljudi nema pojma o ishrani a puni su predrasuda i sl. I da, ove casopise u kojima se spominje kako izgubiti 5,10 nebitno koliko kg treba zabraniti zakonom! Naravno, svi bi nesto preko noci ali nazalost to tako ne ide... Upravo tako , tokom ovakvih ''dijeta'' telo nema energije za rad, tako da sve unete kalorije pretvara u zalihe masti... A i kada se oslobodite viska vode pijuci cajeve koji su blagi diueretici i jedeci keks i sl gubeci kg na vagi i mislite da ste nesto postigli... i kada se vratite na stari rezim jednostavno stanje bude gore nego sto je bilo... A i rec dijeta u pravom smislu ne znaci gladovanje! Ja npr kada radim na definiciji imam 7 cvrstih obroka i ostalu suplementaciju (oko 2000 kCal) i nemam energije za rad... A samo radim sa tegovima jer za kardio nemam snage...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 4:46 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Slazem se sa tobom u potpunosti, rigoroznim dijetama metabolizam se usporava i zato se izgubljeni kg odmah vracaju, a i to sto se tice vode odnosno tecnosti...

Nikada nisam imala problema sa suvisnim kilogramima, ne zato sto nisam sklona debljanju, vec zato sto znam sta je najbolje za mene i zelim i hocu da se dobro osecam. Evo, navescu namirnice koje najcesce koristim: jogurt sa probiotskim kulturama /Viva, Balans.../, meso /piletina-narocito belo, riba/, crni hleb, jaja /ne previse/, povrce /sve salate, a i bareno/, hladno cedjeno maslinovo ulje, jabukovo sirce, posni sirevi /mada volim jako i fetu/, voce, crna cokolada... Cajeve isto jako volim i popijem svakodevno tri solje /zeleni, milfordovi vocni i biljni/, gazirane napitke ne konzumiram. Takodje, obroci mi nisu preobilni a veoma su cesti. E sad, desava se i meni da se "ogresim", ali to ne predstavlja problem jer je metabolizam dobar.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 6:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Da se kilogrami mogu izgubiti tako lako i jednostavno ne bi se toliki broj ljudi borio sa njihovim viskom :wink: Mislite o tome pre nego sto se upecate na bilo koju cudotvornu dijetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Pon Sep 14, 2009 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 02, 2007 7:17 pm
Postovi: 75
sunny, donka, mare,

Sto vise ovakvih korisnih saveta, to bolje.

Evo i ja se pridruzujem. Nikad nisam imala problema sa preteranom tezinom. Par kg gore-dole od svoje 15 pa evo me 37 godina punim uskoro, troje dece, stalan posao - a BMI i proporcije su sasvim normalni (moja doktorka kaze idealni :wink: ). Nisam sportski tip, ali ne dozvoljavam sebi da budem mlitava. Ishrana mi je balansirana.

Evo sta se meni nedavno desilo. Zivim u drzavi gde je vise od 60% populacije predebelo, a sve vise je i buckaste dece. Na poslu me stalno bombarduju krofnama, djevrecima sa masnim sirom, picama, sladoledima i kolacima. Ne moze sastanak ili prezentacija da prodje a da neko ne donese nesto za klopu. Ja sam dugo pokusavala da se uzdrzavam od tih praznih kalorija, nosim redovno rucak na posao - neka salata, corba ili nesto kuvano od kuce, ali sam se prosle zime malo opustila. I eto, doslo prolece, vreme da se ide na bazen, a meni se ne svidja kako izgledam u kupacem kostimu. Nikad ranije nisam drzala dijete, cak ni posle porodjaja, pa sam i ovaj put pokusala da skinem te cetiri kile prirodno, zdravijom ishranom i povecanom aktivnoscu. Ali, ovog puta je to "topljenje" islo jako sporo, a godisnji odmor se priblizio i ja odlucim da pokusam Nera dijetu kao prvu pomoc.
O tom iskustvu sam vec pisala. Nikad gluplje potrosenih $45 i nikad grozniji napitak nisam probala - i normalno posle prvog dana, sav sirup je bacen u djubre i od distributera zatrazen refund (koji nema sanse da dobijem :x ). I eto kako sam se ja upecala, a nisam ni glupa ni naivna, mada se posle ovoga osecam i naivno i glupo i prevareno. Posebni sto mi je rodjena cerka stalno ponavljala da je bas glupo sto se nerviram oko tri-cetiri kile viska i da nema razloga da nosim sari-suknju na bazenu i da samo pogledam okolo i uporedim se sa drugim zenama - a devojcica ima samo deset godina :P (lutka mamina pametna) - a ja i dalje mislim da sam "debela", ma osecala sam se jos groznije. Sada je vec kraj leta i ja sam na svom starom rezimu uravnotezene ishrane i visak sala se "otopio" - ovaj put je trebalo nesto duze vremena, ali valjda to ide sa godinama. Naravoucenije za mene je - nema opustanja sa slatkisima i junk hranom, ali nema ni rigoroznih "brzih, svemogucih, magicnih" dijeta za mene, dok sam pri ovoj pameti.

Pozdrav,

macence


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Uto Sep 15, 2009 10:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 31, 2009 2:03 pm
Postovi: 28
Lokacija: Kragujevac
Pozdrav i tebi Macence :wink:
Naravno - zelja i samokontrola su kljuc uspeha :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: za 9 dana 9 kg
PostPoslato: Čet Sep 24, 2009 2:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 5:33 pm
Postovi: 50
Gdje su nestali ovi ljudi sto su bili na ovim brzim dijetama....Jel sve ok s njima?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 80 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: