Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Brojsova metoda ??? Rada Milošević ??
PostPoslato: Pon Mar 12, 2007 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 24, 2007 9:20 pm
Postovi: 8
Lokacija: istočna srbija
Dali neko zna nešto o Brojsovoj metodi ,šta je to, kakva je to metoda, valjda za mršavljenje i šta to g-đa Rada Milošević radi-preparate ?
Kako se informisati ,dali je to što ona radi prvenstveno za zdravlje ili za mršavljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 12:54 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 22, 2005 6:10 pm
Postovi: 96
ja mislim da je to nacin ishrane za obolele od raka... izvinite ako gresim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 13, 2007 1:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 06, 2007 7:08 pm
Postovi: 52
To je alternativna metoda lecenja,prvenstveno kancera ali koliko ja znam, mnogi je koriste u cisto eksperimentalne svrhe, da bi ispitali sopstvenu izdrzljivost ili da bi procistili organizam. Traje 42 dana tokom kojih se piju samo cisti,prirodni Brojsovi sokovi.
Samo se oni uzimaju tokom tog perioda. Oni mogu da se nabave u prodavnicama zdrave hrane. Sad zavisi u koje svrhe vam trebaju brojsovi sokovi jer ih mozete samo praviti.
Moja sestra je umrla od kancera i upoznata sam donekle sa tom metodom...Ona je nije koristila jer je bila mnogo iscrpljena ali je mnoge ozdravila! Naravno, ima i drugih primera.
Navela sam ovaj drastican slucaj koriscenja, nadam se da vama u tom smislu nije potreban!
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 15, 2007 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 18, 2006 1:13 pm
Postovi: 9
Brojsova metoda je detaljno opisana u knjizi Rudolfa Brojsa 'Rak i leukemija'. Za preciscavanje organizma kod zdravih ljudi preporucuje se terapija u trajanju od 21 dan, a u slucaju ozbiljnih oboljenja 42 dana. Za to vrijeme se piju sokovi ciji je nacin spremanja opisan u knjizi i cajevi za pojedine probleme. Znam da ljudi imaju krizu prvij nekoliko dana terapije, ali kasnije se organizam navikne. Moguce je da to gladovanje utice nepovoljno na nervni sistem, ali nisam sigurna.
Sto se tice kupovine sokova ima ih u trgovinama zdrave hrane u Beogradu. Ja mislim da je najbolje koristiti svjeze pripremljene sokove, jer imaju sve korisne materije dok su u svjezem stanju.
Po prestanku koriscenja Brojsove terapije, preporucuje se ishrana presnom hranom koja je opisana u knjizi 'Zivot bez bolesti-ishrana presnom hranom'. Obje knjige se mogu naci u skoro svim knjizarama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 2:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 18, 2006 12:16 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
E....ovako:
Pre nekoliko godina sam imala ozbiljane zdravstvene probleme (sepsa nakon porodjaja, diskus hernija u vratu i jos mnogo drugih usputnih boljki)koji su iziskivali konzumaciju velike kolicine lekova (anelgetika, kortikosteroida, vitamina, antibiotika, pa nistatina, pa antibiotika,.....), patila sam od nesanice, lupala mi je stitna zlezda u grlu, hronicno sam bila umorna, a kod kuce beba i jos jedno malo dete, na poslu previse posla, nisam imala snage da to sve ispratim. Svakim danom sam bila sve umornija, a uvece kada legnem gledam u plafon, a svi oko mene spavaju - uzas.
Takvo stanje je trajalo nekoliko meseci. Na kraju je pocela da mi opada kosa - bila sam ocajna.

Koleginica koja je bila na tretmanima kod Rade mi je preporucila da odem i iznesem joj svoj slucaj pa da vidimo, od ovog nije moglo biti gore.

Zvala sam telefonom i zakazala konsultaciju. Cekala sam 4 meseca na vidjenje sa Radom.
Tamo sam odnela sve moguce nalaze lekara, otpusne liste iz bolnice, analize krvne slike sa posebnim akcentom na secer i lipide, ispricala zeni koje sve tegobe imam - koliko to traje sta sam tacno i koliko dugo pila od lekova...
Ona je pazljivo sve slusala i zapisivala. Nakon dva dana mi je odredila terapiju sokovima i cajevima i ja sam po svoje lac-pakete odlazila kod nje na svaka dva dana.
Kod Rade jedan tretman traje 18+12 dana (tj. 18 dana sokova i cajeva i 12 dana (a moze i 18) presne hrane), a ne kao kod Brojsa 21 + 21 dan. Ona ima neko svoje obrazlozenje za to.

Uglavnom, izdrzala sam celu terapiju od 18 dana sokova +18 presne hrane i osecala sam se mnogo bolje nego pre.
Posle nekoliko dana ne zvakanja organizam se tako lepo odmori, da vam sve lakse pada i obaveze na poslu i u kuci spremanje, kuvanje, cuvanje dece i jos mnogo drugih gluposti koje vas opterecuju.
Evo na kom principu radi - barem u mom slucaju:
Moj organizam je bio zatrovan raznim lekovima i velikom kolicinom lekova, to sve jetra nije mogla da postigne da preradi. U pomoc jetri su pritekle ostale zlezde sa unutrasnjim lucenjem tako da svoj posao nisu mogle da obavljaju kako treba. Tako da sam ja osecala probleme sa stitnom zlezdom i to ozbiljne i na kraju kada sam procistila krv i jetru odredjenom kombinacijom sokova od povrca i cajevima sve je pocelo da radi kako treba.
Tako je bilo pre 4 godine, a sada je sve mnogo konfornije.
Sada se ode na konsultaciju na koju se ne ceka mesecima nego par nedelja, paketi se dostavljaju na kucnu adresu. Moze da se naruci i kompletna gotova hrana za period presne ishrane i to donose na kucnu adresu.
Ljudi ako imate neki zdravstveni problem mogu od srca da vam preporucim.

Rada Milosevic,
Beograd,
Varvarinska 22,
tel. 2850-561 ili
064 2458-614


Za ovaj period od 18 dana moze neko da skine i dobru kilazu. Ja sam smrsala 5 kg i odamah kada sam pocela da jedem presno vratio mi se 1 kg. A moja sestra je smrsala 12 kg. i odmah vratila 2-3. Rada kaze da je to normalno.

Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 06, 2007 11:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 06, 2007 11:01 pm
Postovi: 2
Ja sam trenutno na ovoj dijeti. Danas mi je osmi dan i uzasno mi je. Trebala bih da izdrzim 18 dana ali nisam sigurna da li cu moci.
Zdravstvenih problema nemam, Dr Radi Milosevic sam se obratila da bih smanjila kilazu. Za ovo vreme smrsala sam nekih tri kilograma, ali sada mi je jako tesko. Gladna sam veoma....
Ako neko ima jos neka iskustva, molim vas da to podelite sa mnom jako bi mi znacilo.
Poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 15, 2007 8:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 22, 2006 7:01 pm
Postovi: 31
Kod gospodje Rade sam otisla u februaru ove godine, po preporuci prijatelja, a radi resavanja problema stitne zlezde, hipertiorizma, i naravno da bih smrsala jer sam se zbog lekova za stitnu zlezdu ugojila 30kg. Uradila sam sve analize koje je trebalo tj. koje mi je gospodja Rada rekla, donela joj i stare rezultate i za dva dana sam pocela sa tecnom terapijom koja je trajala 18 dana, zatim sam presla na presnu hranu u trajanju od 12 dana.......izuzetno mi je sve prijalo, nisam imala nikakvih ali nikakvih problema. U mom slucaju glad je zaista nestala ali ne posle tri dana kako gospodja Rada kaze, nego posle pet ali je sve ostalo bilo u savrsenom redu. Svi simptomi vezani za stitnu zlezdu su nestali, rezultati su bili ne malo bolji, nego su TSH, FT3, FT4, Tg At bili svi u najboljem redu, a u tih prvih 18 dana sam izgubila 9kg. Sa prelaskom na presnu hranu sam za 12 dana vratila 2kg ali sam odmah nakon toga ponovo nastavila sa tecnom terapijom, ovog puta 12 dana i izgubila jos 6kg, a zatim ponovo sa presnom hranom vratila 2kg. Cini mi se da nikada brze nisam videla"prve" rezultate dijete. Htela sam da nastavim jos tura dok ne stignem do svoje stare kilaze (50kg), ali moram priznati da nisam samo iz jednog razloga...smucila mi se presna hrana. Vec dve nedelje se hranim normalno, kao i pre dijete gospodje Rade i nisam vratila vise ni jedan jedini kg. Naravno ne prejedam se ali jedem sve, od sendvica, pica, MCa, kolaca, torti ali zaista sve, naravno u razumnim kolicinama. Sigurno cu se vratiti na na tecnu terapiju i terapiju presnom hranom samo da prodje jos malo vremena....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Rada Milosevic
PostPoslato: Čet Mar 20, 2008 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 20, 2008 10:42 am
Postovi: 1
Zdravo svima, odgovoricu na razne poruke sa foruma u vezi sa Radom Milosevic.

Imam 27 godina i lecim se kod Rade vec 3 godine. Zivim u Francuskoj ali ne idem ovde kod lekara jer verujem samo njoj. Ona je temeljna, udara tamo gde treba i njene su dijagnoze potpuno logicne i personalizovane. Mozda i ona pogresi ali retko.

Bila sam "na flasicama" kako ona kaze prvi put 18 dana zbog raznih bolestina i od tada moj organizam oseca 3 put godisnje potrebu za takvim ciscenjem. Metoda moze da deluje agresivno jer se nista ne zvace, svako ima krize makar jednom ili 2 put da posegne za necim, ne bi li se zanimao u ustima. Ali kad posle 3-eg dana stomak vam splasne (od naduvavanja ili ginek. problema) prosto se iskontrolisete. Trenutno sam na flasicama ( 6 dana) jer sam morala da uzimam antibiotike (Francuzi obozavaju konjske doze antibiotika!) zbog teskog cistitisa. Sama sam odredila 6 dana flasica i to sam prenela Radi koja je rekla "moze".

Pitate se kako sam na "flasicama" kad sam u Francuskoj...E, pa kupila sam sokovnik u radnji 60 evra, Philips marka, 500W motor i kupila kupus, sargarepu, ananas, kelerabu etc i sama iscedila sokove jer naravno da su vitamini sacuvani i svez je sok. Zelene flasice u kojima Rada cuva te sokove sam kupila poslednji put kad sam bila u Beogradu (10 dinara kod nje u ordinaciji). Rada kaze da one ne moraju biti zelene, nego tamne da bi se sacuvali svi hranljivi sastojci. Tako da mozete i kod nje a mozete i sami to da presujete.
Ovaj postupak mozete da zapocnete samo nakon odredjenog iskustva, tj. znanja a tome sta SMETE da jedete a sta NE. Morate makar 1-om da je vidite, i nista ne raditi na svoju ruku. Ja sam se vec uigrala, tako da znam sta smem i koliko.

Sto se tice kriza, mogu varirati. Mene svaki dan boli glava. Ne smem nikakve lekove da pijem tako da trpim. I nakon burnog dana prestane kao magicnim stapicem... Nisam gladna, organizam se navikne ali se jeeedva penjem uz stepenice. Srce mi lupa brzo, tako da ipak uzmem 2-3 kasicice meda.

Period presne hrane je prvi put zanimljiv ali posle 3 godine pocinje da biva monoton. Kod Rade imate jelovnike koje je ona sastavila kako bi pomogla pacijentima da se bolje snalaze i jedu raznovrsnije.


NEGATIVNA STRANA

Ja sam veliki hedonista i ovakva dijeta je za mene velika metafizicka faza i iskreno govoreci, ne vidim sebe na presnoj hrani ceo zivot. Znam da je u pitanju zdravlje ali volim i da popijem malo vise vina i rakije, meso tu i tamo ali volim sireve sto mi je zabranjeno za ceo zivot. Ono sto radim je da pazim sta jedem ali se ponekad i otkacim pa pojedem ljutu papricicu. :)

Ako imate teske probleme sa zdravljem, i ja vam je preporucujem toplo, imate adresu na poruci ispod moje.

U zdravlju mi bili!
Vuchko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 11:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 4:06 pm
Postovi: 64
Da li sam ja to dobro shvatila da gospođa Rada leči probleme štitne žlezde? Ja imam hipotireozu i hašimoto i raznorazne tegobe koje smanjena funkcija štitne žlezde donosi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 30, 2008 1:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 12:55 pm
Postovi: 2
Jako sam se obradovala kada sam nasla ovu temu, ja sam bila pre nedelju dana kod Gosp. Rade, sa zeljom da smrsam, tamo me je primila doktorka, koja me je detaljno ispitala o svim bolestima koje postoje :D , i naravno trazila rezultate krvi, sto govori o velikoj profesijonalnosti ove ordinacije.
Nakon pregleda mi je odredila da 18 dana budem na flasicama, i 12 na presnoj hrani.
Danas mi je 5. dan, i priznajem da se malo malaksalo osecam, a i dok ucim slova mi setaju :roll: , naravno da necu odustati, ali bi mi jako znacilo, da mi neko kaze, kako se osecao, da li je imao neke propratne efekte u toku terapije?Do danas sam bila puna snage, i imam puno poverenja u celu pricu!!!

_________________
Volja zelja i ljubav su najvaznije!
Sve se moze ako se dovoljno zeli!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 8:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 12:21 am
Postovi: 82
Meni je danas 11i dan od 12 dana na "flasicama", posle naravno ide 12 dana presne ishrane.
Mene je paralelno pocela da zanim presna ishrana kao nacin ishrane (raw food movement), tako da krecem ka tome da jedem oko 90% presne hrane dnevno u buducnosti (ukljucujuci i presnu cokoladu, koju sam vec porucila iz inostranstva).

Ja iskreno nisam imala mnogo problema do sada na ovom rezimu- sem vrtoglavice (imam i nizak secer i pritisak), ali sam kod njih kupila "dzoker sok" za problem sa secerom i od tada mi je mnogo bolje :)
U poslednja 3 dana sam vise gladna nego pre, sto je obrnuto od uobicajenih iskustava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 3:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 30, 2008 12:55 pm
Postovi: 2
Evo mene ponovo, danas mi je 17 dan, i nije bilo nekih vecih problema, mozda ponekada blaga malaksalost, ali nikada nisam tako mirno spavala i budila se tacno nakon 8 sati sna.Ovakvi rezultati se nikada nisu videli, 8 kg sam smrsala, a i znam da sam organizam ocistila svih toksina.
Jedino je problem, moj hedoniam, i ja nikako nisam ljubitelj prsne hrane, tako da ne znam kako cu izdrzati te kasice, ali se nadam da su ukusne, jer su mi se cajevi toliko smusili, da vise ni vodu ne zelim da pijem...
Zelim nesto ukusnooooo :lol: !!!

_________________
Volja zelja i ljubav su najvaznije!
Sve se moze ako se dovoljno zeli!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 13, 2008 8:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Feb 02, 2008 12:21 am
Postovi: 82
Meni je presna hrana izuzetno ukusna, ali mi nije dovoljna kolicina, tako da jedem extra i voca i povrca. Nameravam i da nastavim posle ovih 12 dana!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 9:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 9:53 pm
Postovi: 3
To sve super zvuči, ali jel može neko da mi kaže koliko košta to zadovoljstvo kod dr Rade?... Da je ne nazovem pa padnem u depresiju kad odvali cifru... :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 31, 2008 12:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 06, 2006 5:41 pm
Postovi: 14
Lokacija: Beograd
Pregled kod Rade se ne naplaćuje. Plaćaju se preparati ( čajevi...) koje ti preporuči. Ako nećeš, ne moraš da ih kupiš.
Što se tiče sokova i ishrane , ako je potrebno da menjaš način ishrane, možeš da kupuješ od nje ( uzima se paket sokova i hrane za 2 dana i kurir ti isporučuje na adresu ako si u BG-u).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: