Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Nadam se da nemas to sto mislis da imas!
Samo mi nije bilo jasno o cemu pricas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Takodje se nadam da nije najgore, mada i ako jeste na kolonu, to je maltene rutinska stvar. Uzrok Vasih problema mogu biti i druge dijagnoze (Collitis ulcerosa, Kronova bolest...), ali nadajmo se ipak necem banalnijem. Samo prava dijagnoza uz rektoskopiju, kolonoskopiju, irigografiju i biopsiju tkiva, pa cete vise znati o ishrani i terapiji!

Srecno!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
martat je napisao:
Nadam se da nemas to sto mislis da imas!
Samo mi nije bilo jasno o cemu pricas.


Ma nisi procitala moje komentare i pitanja u ovoj temi.

Vjeruj mi nije covjeku lako kad mu se nagovjesti sumnja za tu bolest.

Bez obzira sto svi kazu pa sada je izleciva.

Ma strah te covjece da se ne napatis u bolesti. Daj Boze laku smrt, pa Bogu hvala.

:(
Al bez obzira mislim da upuzorenja nisu zlonamjerna, i treba ih slati. Mozda nekada na pp. da neide javno sramocenje.

A sto se mene tice, primam ispravke. 8)

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Za razliku od prethodnih tvojih postova na ovoj temi,ovaj je napisan tako da moze da se shvati.
Nije bilo upozorenje,ko sam ja da te upozoravam?
Pitanje je postavljeno iz dobre namere,jer je tema ozbiljna i trebalo bi da takva i ostane.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:25 am
Postovi: 6
cikatoma je napisao:
Sto se tice celuloze i njenog znacaja na stolicu, to je jos jedna velika laz. Za praznjenje creva su potrebne zdrave (friendly, probiotic) bakterije u crevima. Zasto bebe koje piju samo majcino mleko prvih meseci (bez ikakve cvrste hrane), imaju nekoliko stolica dnevno?

I na kraju, komentar na kvalitet sokova Dr Rade. Mislim da bi cinjenica da se sokovi kvare posle dva dana trebala da bude pokazatelj dobrog kvaliteta sokova. To ukazuje da su oni verovatno prirodni, bez ikakvih konzervansa ili dodataka da se produzi vek trajanja. Za razliku od sokova, mleka ili svih drugih pica u prodavnicama, na policama koja mogu da traju po nekoliko meseci. Inace, da bi iscedjeni sokovi trajali duze, treba ih staviti u tamne staklene flase ili tegle, nasuti do vrha tako da ima sto manje vazduha (idealno isisati sav vazduh, stvoriti vakum), i drzati u frizideru. Ovako mogu trajati do 5 dana bez znacajnog gubitka hranljivosti.


Nisam mislila da samo celuloza cini stolicu, istina je da bebe piju mleko ali i da mleko nije pice nego HRANA, a da su cajevi ipak pice. Logicno je i da ako pijete svega 750 ml procedjenog soka od sargarepe i kupusa dnevno, ne mozete imati obilnu stolicu svakodnevno, vec ce se ona pojaviti redje nego obicno.
Nisam pristalica klistira - to je neprirodno, i nije u skladu sa prirodnim procesom kao sto je ciscenje organizma prirodnom hranom, i to je moje licno misljenje pri kom ostajem. Pored mene, kao sto rekoh istog su stava i dr Rada Milosevic i dr. Putnik, pa sam ovo tako i navela u svom prethodnom postu.
Dobro, slazem se da su zdraviji od sokova, mleka ili svih drugih pica u prodavnicama, na policama koja mogu da traju po nekoliko meseci, zdraviji su i od alkohola, droge i nikotina... i to nije nikakav adut. Tj, to ne znaci da treba da pijemo pokvarene, prokisle i fermentisane sokove, sa prst debelim belim talogom na dnu flasice, i da je placamo 650,00 dnevno pod pretekstom da je "zdrava" jer se kvari. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 1:04 am
Postovi: 134
Lokacija: Kanada
Ako su sokovi u tako losem stanju prilikom isporuke, naravno da ih ne treba konzumirati. Ja sam uvek bio pristalica pravljenja domacih sokova (sam ih cedis).

Sto se tice klistiranja, ono mozda jeste neprirodno, ali je veoma delotvorno. Za one najskepticnije mogu samo dodati da se nista lose ne moze desiti organizmu ako se klistiranje upraznjava 7-10 dana zaredom.

Inace, klistiranje je obavezni deo izlecenja od raka u mnogim klinikama gde se rak leci prirodnim putem, bilo ishranom svezom, ne preradjenom hranom, bilo samo sokovima ili vodom. Cak sam cuo za slucaj jedne zene koja se izlecila od raka na ovaj nacin, i nastavila je da upraznjava klistiranje svako jutro (pre posla), i vece (pre spavanja) zadnjih 10 godina. Toliko je uplasena da se bolest ne vrati, da ne sme da prestane. Jedan drugi istrazivac (John Thomas) je zagovornik klistiranja svako vece pred spavanje ( http://www.oneradionetwork.com/content/view/221/113/ intervju na engleskom, mozda morate da se uclanite prvo, koga interesuje)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 28, 2008 11:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:25 am
Postovi: 6
cikatoma je napisao:
Ako su sokovi u tako losem stanju prilikom isporuke, naravno da ih ne treba konzumirati. Ja sam uvek bio pristalica pravljenja domacih sokova (sam ih cedis).

Sto se tice klistiranja, ono mozda jeste neprirodno, ali je veoma delotvorno. Za one najskepticnije mogu samo dodati da se nista lose ne moze desiti organizmu ako se klistiranje upraznjava 7-10 dana zaredom.

Inace, klistiranje je obavezni deo izlecenja od raka u mnogim klinikama gde se rak leci prirodnim putem, bilo ishranom svezom, ne preradjenom hranom, bilo samo sokovima ili vodom. Cak sam cuo za slucaj jedne zene koja se izlecila od raka na ovaj nacin, i nastavila je da upraznjava klistiranje svako jutro (pre posla), i vece (pre spavanja) zadnjih 10 godina. Toliko je uplasena da se bolest ne vrati, da ne sme da prestane. Jedan drugi istrazivac (John Thomas) je zagovornik klistiranja svako vece pred spavanje ( http://www.oneradionetwork.com/content/view/221/113/ intervju na engleskom, mozda morate da se uclanite prvo, koga interesuje)


Nisu u toliko losem stanju prilikom isporuke, ali recimo da u ponedeljak dobijate paket sokova za utorak i sredu - u utorak su oni jos uvek svezi i normalno se konzumiraju, ali su u sredu vec potpuno pokvareni, oseca se miris prokislog vec pri otvaranju flasice, na dnu je prst debeo sloj nekog belog taloga, na vrhu puno mehurica, a pri sipanju je sok sluzast i strasno neprijatnog ukusa.

Apropo gore navedene price mislim da je svaka krajnost losa, pa i svakodnevno klistiranje, ali ko voli nek izvoli. Ako se lose hrani ni klistiranje svakog sata ga nece spasti. A nije stetno ni povracanje nakon svakog obroka, i to nece uticati na organizam... ali to su sve raznovrsne devijacije.
UMERENOST U SVEMU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 29, 2008 12:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 26, 2008 8:48 pm
Postovi: 271
hunter je napisao:
Takodje se nadam da nije najgore, mada i ako jeste na kolonu, to je maltene rutinska stvar. Uzrok Vasih problema mogu biti i druge dijagnoze (Collitis ulcerosa, Kronova bolest...), ali nadajmo se ipak necem banalnijem. Samo prava dijagnoza uz rektoskopiju, kolonoskopiju, irigografiju i biopsiju tkiva, pa cete vise znati o ishrani i terapiji!

Srecno!


Па хвала на подршци хунтицу, убрзо добијам резултате испитивања.

Кажи ти мени што се мало више не потрудиш да ми форумашице небуду овако љуте.

Примјечујеш ли да сам ја овдје сувишна, ево већ 2 пута се због мене тема заоштри до усијања. А ја се шокирам.

:roll:

_________________
Kako je lepo biti mlad.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 30, 2008 12:10 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:25 am
Postovi: 6
lujka je napisao:
Кажи ти мени што се мало више не потрудиш да ми форумашице небуду овако љуте.
Примјечујеш ли да сам ја овдје сувишна, ево већ 2 пута се због мене тема заоштри до усијања. А ја се шокирам.
:roll:


pa ok, ovo je forum, smatram da svi imamo pravo da iznesemo svoja iskustva i misljenja... i ne znam sta je to tebe sokiralo :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brojsova metoda ??? Rada Milošević ??
PostPoslato: Uto Sep 08, 2009 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 01, 2009 8:47 pm
Postovi: 5
Malo zastarela tema (izvinjavam se što je podižem iz "mrtvih") - ali i dalje me zanima nešto više o Brojsovoj metodi. Da li se ima nešto još reći, ko zna, naravno? Pročitao sam sve od početka, interesantno mi deluje. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brojsova metoda ??? Rada Milošević ??
PostPoslato: Sre Sep 09, 2009 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
evo linka pa mozes skinuti i procitati Brojsovu knjigu.
http://www.4shared.com/file/106357388/b ... putem.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re:
PostPoslato: Pon Feb 01, 2010 10:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 01, 2010 10:34 pm
Postovi: 1
Sanja-19 je napisao:
Ja sam trenutno na ovoj dijeti. Danas mi je osmi dan i uzasno mi je. Trebala bih da izdrzim 18 dana ali nisam sigurna da li cu moci.
Zdravstvenih problema nemam, Dr Radi Milosevic sam se obratila da bih smanjila kilazu. Za ovo vreme smrsala sam nekih tri kilograma, ali sada mi je jako tesko. Gladna sam veoma....
Ako neko ima jos neka iskustva, molim vas da to podelite sa mnom jako bi mi znacilo.
Poz

Znam da si ovo pisala veoma davno,pa ako si jos uvek clan foruma, zelela bih da znam kakvo ti je iskustvo sa Dr milosevic. ja sam danas bila kod nje, i dala mi je neke cajeve ,a teke posle slede ti sokovi i presna hrana.Imam puno zdravstvenih problema i malo me je uhvatila panika,pa bi mi savet mnogo znacio.Pozdrav Stanislava


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brojsova metoda ??? Rada Milošević ??
PostPoslato: Pon Jul 05, 2010 1:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 11:56 pm
Postovi: 1
Ja sam koristila i koristim Radine sokice i imam odlican uspeh u lecenju i skidanju kilaze, porucila bi svima tu terapiju jel daje izvaredne rezultate a sto se tice ispravnosti sokova meni su uvek bili svezi nikad se nisu kvarili ali sam drzala kako treba i pila samo dok sam kuci , preporucivala sam svima i verujte da niko nije imao bilo kakve reklamacije na poslovanje i kvalitet njenih proizvoda.. pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brojsova metoda ??? Rada Milošević ??
PostPoslato: Sub Dec 11, 2010 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 05, 2010 4:38 pm
Postovi: 15
Коначно сам 'похватао конце' и схватио о чему се ради!!!

Елем, пре пар дана сам на једном од потфорума прокоментарисао и поставио питање везано за тему о алкохолизму и штетности алкохола. Годинама нисам себи могао да разјасним један феномен, рекао бих - медицински феномен. Него, да на препричавам, копираћу текст и овде.

__________________________________________________________________________________________________________________________________________
Пола литра ракије или десет пива сваки, али сваки дан! МИНИМУМ!
Ето толико пије човек: срећно ожењен, одговоран отац троје деце, запослен (чујем да је савестан и одговоран радник), узоран домаћин и, што мени лично чини велику част, један од мојих најбољих пријатеља па на послетку и кум.
Природа мог посла је таква да сам се често сусретао са веома образованим људима, али никада још нисам упознао човека с којим сам могао квалитетније да проведем време у разговору о чему год сам хтео, осим са својим кумом и пријатељем. Али...
Пола литра ракије или десет пива сваки, али сваки дан! МИНИМУМ!
А познајем га двадесет година!!!
Он је за тих 20 година двапут био код лекара, ДВА ПУТА!
Цигарете овде нису тема, али он пуши две паклице цигарета дневно!
На здравље њему, он изгледа десет година млађе у односу на године које има. Често се нашалим па му кажем да се мумифицирао од алкохола. :D Није се променио откако га познајем ни за 'јоту'. Али, људи...
Пола литра ракије или десет пива сваки, али сваки дан! МИНИМУМ!
Интересантно, никад га нисам видео да пије вино.
Он је тзв виша-средња класа, брижан отац три анђелка и муж даме у сваком смислу већ 15 година. Да му се позавиди на свему и свачему, али познанство с њим обесмишљава сваку врсту зависти. Ах, да, његову породицу чине још и остарели родитељи и болесна ташта и сви живе под једним кровом.
С обзиром на количину алкохола који пије, још пре 15 година сам се побојао за његово здравље.Штета да оде такав човек, али он је још увек жив и...здрав, на здравље њему.
Пола литра ракије или десет пива сваки, али сваки дан! МИНИМУМ!
Како је то могуће?

Има ту још нешто.
Не знам да ли то има неке везе, али некако то морам ја себи да објасним. Наиме, верник је. Пред Божић и Ускрс обавезно пости цео пост. Не попије ни кап алкохола месец, месец и по дана. Ма ни кап...ни за Нову годину, ни за Славу, ни за рођендане деци (двоје деце славе рођендан за време поста). И не само то: осим што не пије, он три недеље за време поста ништа ни НЕ ЈЕДЕ! Ма није то оно 'само на води', маслиново уље, риба, свеже и тако то, не! Он буквално ништа не једе. Пије незаслађен чај, неки горчуљак од чаја и...ЖИВ! После поста да крв на анализу и резултати су му штоно се каже: ко' у бебе. Ма нема шта да проверавам - видим га. Па није ни то...
Није ми јасно како је могуће да неко ко пије -
Пола литра ракије или десет пива сваки, али сваки дан! МИНИМУМ!
- може потпуно да престане да пије макар и за време поста и да се на њему не примећује апстненцијална криза, не тресу му се руке, не можеш га натерати да попије чашицу алкохола, ма ништа. Ведар, насмејан, разговорљив...
Како је тек то могуће?

П.С Да поновим:
Пола литра ракије или десет пива сваки, али сваки дан! МИНИМУМ!
__________________________________________________________________________________________________________________________________________

Баш јуче се видим са кумом и питам га за ту његову способност да пије толико и тако дуго без последица по здравље и он ми одговори да је ствар у посту.
Али, каже да није довољан само пост, него да он једном годишње буде на дијети управо по Рудолфу Бројсу, 21 дан. Каже, ствар је у гладовању. Он је сваке године на тој дијети пола поста већ годинама.
Све ми је потанко објаснио и обећао да ће ми дати и књигу и ја сам тек сад схватио како је могућа да је мој кум још увек жив и здрав. С тим у вези, пошто сам пронашао овај потфорум и прочитао претходне поруке, решио сам да свој коментар пребацим и овде.

Да ли је могућа да гладовање има тако благотворно дејство на организам и да ли је могућа да се тим, како их ја назвах, горчуљацима може очистити организам, макар био и толико затрован као што је организам мог кума?
Није да не верујем куму, далеко било, али ако ми и овде на форуму неко каже да је то могуће и ја ћу се одважити да пробам ту дијету по Рудолфу Бројсу.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Brojsova metoda ??? Rada Milošević ??
PostPoslato: Čet Mar 03, 2011 4:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 11, 2007 12:12 pm
Postovi: 14
Pozdrav svima!
Prošlo je dosta vremena od poslednjih postova, pa sam htela da vas pitam da li ima nekog ko je skoro bio/započeo tretman po Brojsu. Razmišljam se da odem kod dotične gospođe. Da li su podaci sa prve strane i dalje važeći (adresa i br.tel.)?
e da, još nešto, da li je ona doktor zvanične medicine ili...?
Hvala! :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 60 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: