Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: zyban
PostPoslato: Sre Jul 27, 2005 11:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
evo vec nedelju dana pijem Zyban,potpuno sam prestale da pusim i za sada osecam samo gadjenje prema cigaretama!
Medjutim,dva puta sam imala strasne tegobe u vidu teskog disanja,mucnine,nesvestice kao da cu se svakog casa srusiti!
Ne znam zasto se samo dva puta desilo a ne uvek,inace osim blage izgubljenosti,odsutnosti nikakve druge tegobe nisam imala!
Mislim da cu prestati da ga pijem da vidim da li ce mi se vratiti zelja za cigaretama,a i ove tegobe koje sam imala su me stvarno uplasile!
Inace sam razgovarala sa apotekarkom,otprilike mi je objasnila kako deluje i kaze da ga dosta ljudi kupje i da nije cula da je neko lose prosao i zavrsio u Hitnoj!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 28, 2005 12:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
Baci to u smece HITNO! Ja sam isto pila Zyban pre par meseci i imala sam strasne smetnje: prvo, bila sam hiperaktivna, nisam mogla da spavam vise od 3-4h dnevno; drugo, iskocile su mi limfne zlezde na vratu i dva meseca je trebalo da se povuku!; trece, zagnojile su mi se pljuvacne zlezde i jos uvek to nije proslo.

Znam masu ljudi koji su imali mucnine, povracanje, padanje u nesvest...

Bila je cak jedna emisija svojevremeno na TV-u o uzasnim hemijskim sastojcima u tom smecu od nazovi leka.

Posto sam zbog pobrojanih tegoba obisla 7 razlicitih vrsta lekara (!), svi do jednog su mi rekli da je Zyban izuzetno stetan i da moze da napravi potpuni haos u organizmu, cak u nekim slucajevima da moze da bude i kancerogen!!!

Prema tome - bacaj to! A neces ponovo propusiti (osim ako namerno ne budes htela) jer ce dejstvo Zybana trajati jos mesec-dva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 05, 2005 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2005 11:50 am
Postovi: 5
Ambra, da li si prestala da uzimas Ziban? Ja sam poceo pre otprilike nedelju dana i stvarno ubija zelju za pusenjem ali mene sada muci nesanica, ne mogu da spojim ni 2-3 sata sna preko noci. Ako si prestala da uzimas, da li jos uvek imas nezeljene efekte. I naravno, da li si prestala da pusis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zyban
PostPoslato: Pon Sep 05, 2005 10:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
pijem zyban vec sest nedelja i picu jos nedelju dana!
u prvoj nedelji imala sam probleme u vidu lupanja srca,dezorjentisanosti,gusenja i obratila sam se lekaru,uradjen mi je ekg i konstatovana blaga tahikardija! nakon toga sam otisla u antituberkulozni dispanzer u ul. ***** burdzevica kod dr plavsic koja vodi program za odvikavanje od pusenja i ona mi je rekla da je ta tahikardija deo apstinencijalne kroze jer telo trazi nikotina a mozak ne,zato nisi nervozan,ne prozdires sve po frizideru,ali TELO trazi svoje! rekla mi je da pijem zyban min sedam nedelja,da jedem dosta voca i pijem dosta tecnosti! Nakon ovog razgovora,sve moje tegobe su nestale- tako da jr sve stvar u glavi!!! kad procitas ono uputstvo odjednom imas sve one simptome a ujedno ti je cudno ( barem je meni bilo) sta je to u tom leku sto je uspelo da me "natera " da prestanem da pusim nakon samo 3 dana! cista paranoja! Ja sam pricala sa desetak apotekara( privatnih i drzavnih) i cula sve najbolje o zybanu! Jos nesto,i ja sam imala nesanice ali su brzo prestale! Moj ti je savet da konsultujes nekog lekara koji se bavi odvikavanjem od pusenja i nemoj mnogo da razmisljas o zybanu,njegovom dejstvu hem sastavu ..... Inace,ne pusim mesec i po dana,pusila sam 10 god oko paklu dnevno!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2005 11:50 am
Postovi: 5
Bravo Ambra, ovo je zaista ohrabrujuce!

Ja se nisam uplasio zbog nesanice kao takve, vec zbog toga sto u ovom trenutku radim posao veoma bitan za dalju karijeru, svi od mene sada ocekuju najvise, a ja dolazim posle neprospavane noci i ne znam gde se nalazim. Ako bi tako nastavilo nedeljama moglo bi da mi propadne ono za sta sam se dugo borio.

Medjutim, odem juce kod svog lekara da pitam da li uz Zyban mogu uvece da popijem nesto za spavanje. Ona kaze slobodno popij jedan caj za umirenje i 1.5 mg bromazepama, ja tako uradim i spavao sam od 22:00 do jutros do 7!!! Sada sam srecan zbog toga i nastavljam sa Zybanom narocito posle tvog odgovora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zyban
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
Drago mi je da si odlucio da nastavis sa Zybanom,ne zaboravi da ga treba uzimati min 7-8 nedelja,bez obzira koliko ti se posle 2-3 nedelje cinilo da si "izlecen"! Pisi kako napredujes.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 20, 2005 1:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2005 11:50 am
Postovi: 5
Pa da se pohvalim, danas je 20 dana kako ne pusim i iako jos uvek dobijam zelju 2-3 puta dnevno i povremeno imam nesanice, mislim da sam najgore pregurao. Jos uvek imam cvrstu volju da vise nikad ne zapalim. Primetio sam da mi se popravilo culo ukusa a i jos neka cula koja nisu za za ovaj forum nego za neki drugi.

Ti? Prestala sa Zybanom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zyban
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 12:03 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
ja ne pusim dva meseca a zyban ne pijem desetak dana!
U poslednje vreme cesto razmisljam o kafici i cigarici,verovatno zato sto ne pijem zyban pa se malo "tripujem" kako cu i sta cu sada,hocu li uspeti sama! To traje par minuta u toku dana,ali odmah krenem da razmisljam o drugim stvarima a primetila sam da kada nemam sta da radim,kad sam totalno besposlena i dokona krenem da razmisljam kako sam prekracivala vreme nes kafom i cigarom! Te krize,ako se tako mogu nazvati,nisu ni nalik onim krizama kada sam sama bez zybana pokusavala da prestanem da pusim,pre mi se cini da sam radoznala kakav bi bio osecaj da zapalim jednu ali pri samoj pomisli na ukus cigarete odmah prestanem da razmisljam o tome a i kako se lecim od steriliteta to je samo jedan razlog vise da nikad vise ne propusim! Potrebna je cvrsta resenost i nikada nemoj da prestanes da razmisljas o tome zasto si prestajao da pusis!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zyban?!?
PostPoslato: Čet Sep 22, 2005 9:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
eto, prosvetliste me, prvi put sam cuo za taj lek veceras...
inace, imate posla sa 'ovisnikom' koji u kolima provede do deset sati dnevno svakih par dana. tad ispusi po dve pakle cigareta. kaze sebi dosta, dosta,dosta :) i opet neki fuck up i on kupi novu paklu.

veceras je sebi rekao: dosta!
ali, mislim to zaista.
bez zybana, nadam se. pred bombardovanje 99 sam isao na petodnevni kurs odvikavanja od pusenja. zanimljivo, nisam pusio svo vreme dok su nas tukli. propusio sam dva meseca posle. zasto?!?! ne znam ni sam.
evo kako je to doktorka na seminaru objasnila: covek zapali cigaretu zbog nekog problema koji ga muci...i sta posle? taj problem se nece resiti paljenjem cigarete.
nego cete umesto jednog, sada imati dva problema (misleci na pusenje).
dobro sam razmislio o tome i tad, a narocito sad!

eeee, jesmo mi pusaci idioti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 12:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 05, 2005 11:50 am
Postovi: 5
Ako stvarno hoces da bacis duvan onda kupi Zyban, ali ni slucajno nemoj da pomislis kako je to carobni lek koji te momentalno leci od zavisnosti. Ono sto ga cini posebnim jeste da zaista ublazava krizu i pomalo menja ukus cigarete, ali samo u kombinaciji sa snaznom voljom mozes da se resis cigareta.

Jeste skup, 6 tabli po deset tableta kosta oko 5000 din. a treba da ga pijes 7 nedelja po dve tablete dnevno pa izracunaj koliko ti tabli treba. Kada ga kupis obavezno procitaj detaljno uputstvo i kreni sa terapijom onako kako pise. Znaci prva tri dana po jednu a nakon toga po dve tablete. U prvoj nedelji treba i da pijes Zyban i da pusis, a u drugoj da odredis dan posle koga vise nikada neces zapaliti.

Ajd neka je sa srecom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hiperaktivan sam
PostPoslato: Pet Sep 23, 2005 10:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
i bez antidepresiva.
jutros sam ispusio cigarete koje su ostale ukutiji od sinoc i rekao sebi da je dosta. nikome drugom se ne moram poveravati niti hvaliti.
uradicu to zbog sebe i ni zbog koga drugog!
OSTAVITI CIGARETE!

nadam se da cu i uspeti. sve o meni ovisi, ni o kome drugom!
poceli su trenuci krize: nervozan sam, gladan, spava mi se , vrti mi se u glavi, hipersenzibilan...ujutru bi trebalo biti mnogo bolje...

:wink:

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Drugi dan
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 7:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
spavao jucer celo popodne. pauza dva sata, pa celu noc u krevetu. tri puta se budio potpuno mokar od znoja. jutro u kadi punoj vode. najbolje za opustanje.
jedino vucja glad. nisam pio kafu, nisam bio u drustvu pusaca.
jos nema one krize....pusio sam dve pakle dnevno...polako samo, znam da ce krenuti da kuca na vrata :)
sad je osam uvecer. idem da spavam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zanimljiv sajt, delim ga sa vama
PostPoslato: Pon Sep 26, 2005 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
http://www.snz.hr/nepusenje/site/Itemsp ... ana_id=16&

dobar sajt, namenjen nama koji prestajemo sa pusenjem. sad sam ga otkrio...

kad nekome dosadi ovo moje 'ispovedanije', slobodno neka mi kaze.
fakat je u glavi sve.
hvala na pitanju, ustrajan sam. danas prvi dan na poslu nakon free vikenda.
najgori moguci podsticaji za paljenje cigarete. izdrzah. kako?!?
izbegao sam kafu, tj. kafe. zapravo, izbegao sam sve tri kafe koje sam minimalno pio. pomnozite to sa triputa toliko cigareta uz svaku kafu.
poneo sam sa sobom neke aromaticne cajeve i to sam pijuckao.
i jeo jedno sest-sedam puta. jos sam u fazi vucje gladi :lol:

to bi sad trebalo i prestati.
puno spavam, tusiram se cesto. evo, osam je uvecer...svaka me kost boli koliko sam umoran.

drzite mi palceve !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: zyban
PostPoslato: Uto Sep 27, 2005 10:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 1:34 pm
Postovi: 108
svaka cast na cvrstoj odluci i istrajnosti!
Ali ne razumem zasto se mucis sa gladju,budjenjem u znoju,uzdrzavanjem od kafe...kad su ljudi izmislili zyban!
Pomocu njega ces veoma lako,ako vec imas toliku zelju,ostaviti cigarete bez ikakvog stresa!!! Svi apotekari su mi rekli da je izvrstan kao i doktorka koja se bavi ovom problematikom,tako da ne vidim razlog da se neko zlopati i da bude nervozan pa mozda na kraju i odustane od svega?
U svakom slucaju zelim ti da uspes....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala na podrsci !!!
PostPoslato: Uto Sep 27, 2005 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 19, 2005 9:03 pm
Postovi: 18
protivnik sam hemije...misljenje moje malenkosti!
danas je vec mnogo bolje. prva kafa na poslu. bez ikakve zelje za cigaretom.
bio u bioskopu (nisam zaspao na pola filma, hehe).
skuvao dosta caja. pijem nezasladjen, satisfakcija za glad.
ljudi, izgleda strasno, tako i zvuci. ma nije!
mi smo muski inace metiljaviji od zena :lol:
tako da je sve malo prenaglaseno.

zapravo, razliciti smo svi. svako ce odluku sprovesti na svoj nacin.
ja sam odlucio ovako. izuzetno mi je cvrsta volja!

puno pozdrava svima!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 30 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: