Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: ne znam kako se strucno zove moja "bolest" ali...
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 1:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 06, 2005 6:22 am
Postovi: 2
Ne znam ni kako da pocnem,a kamoli da ukratko opisem svoj problem,koji traje dugi niz godina....uglavnom prica ide ovako:
Imam problem koji se kako godine prolaze ne smanjuje(a i kako bi?),vec se prosiruje na sve vise oblasti koje cine moj "zivot".Elem stalno me prati osecaj straha da cu ispasti 'glupa' u drustvu.Narocito lako se zbunim i posramim kada mi se obrati osoba od autoriteta ili neko strariji>mnogo puta sam odustajala od necega samo zato sto nisam bila apsolutno sigurna da cu to moci uspesno da odradim.Najcesce se osecam da nisam dovoljno kompetentna,tako da na svaki nacin pokusavam da izbegnem mogucnost da me drugi procenjuju i kritikuju.Zato me strasno brine i sama pomisao da cu reci nesto pogresno ili uraditi nesto sto se drugima nece dopasti.Sto se tice 'momaka' stvari su slicne tj.odbila sam ih sve ne zbog toga sto mislim da sam bolja od njih nego naprotiv uvek im postavim pitanje "sta cu ti ja","mora da ti je bas dosadno ako zelis da izadjes sa mnom" i slicno....Beskrajno sam ljuta i prezirem sebe sto sam takva,sto mi tudje misljenje vaznije od sopstvenog,sto sebe ne postujem i ne podrzavam,ali mi to ne pomaze.Svakim danom se sve vise povlacim u sebe ,sve manje izlazim iz kuce a godine prolaze.Vec mi je mnogo sto emotivnih,drustveno socijalnih i ostalih sansi propalo zbog moje proklete nesigurnosti.
Ako neko ima neku ideju kako da se izvucem iz tog 'pakla' bicu zahvalna
za svaku....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 3:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Meni se cini da je u pitanju jedna strasna bolest koja se zove KOMPLEKS NIZE VREDNOSTI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Mirodjija
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 12:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 02, 2002 2:00 am
Postovi: 36
Ka, zasto pruzas savete kada se ne razumes u problematiku?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 1:24 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Izvesna je nesigurnost u sebe iliti nedostatak samopouzdanja. Vecina nas sa problemima anksioznosti i sl. imamo taj nedostatak samo sto je kod nas zamaskiran i mutira. Dosta filozofije.

Sta ciniti?

Kako god to zvucalo: sve zavisi od tvoje odluke. Sama odlucijes da li ces postovati sebe, da li ces smatrati sebe losom ili ces, pak biti narcisoidna. Ja znam da imas problem ali to je problem ciji jedini element si ti sama, ti si svoj resor, politicki receno. Samim tim imas slobodu izbora kako ces gledati na sebe a i odgovornost za taj izbor. Izaberi da si osoba koja vredi, znaj to i ne treba ti potvrda sa strane. Bar sam u tome uspeo jer je laKO: oduzeo sam u svojoj glavi pravo svim drugima da me ubede da ne valjam. "Poubijao" sam ih u sebi i sada je moja licnost prostor koji ja dekoriram. Imaju pravo jedino da me savetuju.

Ti to mozes, ne fali ti ni jedna hemisfera mozga. To je sva mudrost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 12:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Meni se cini da tu ima puno od socijalne fobije.

Samopouzdanje dolazi sa godinama, a primetila sam da mi je uvek samopouzdanje visoko i kada mi je pun novcanik! :)
Mala sala (aada u svakoj sali ima pola istine, kazu nasi stari).

Sada ozbiljno: ima nekih trikova koji mogu pomoci ukoliko imas problem na primer sa sefom, tj sa autoritetom, sa nekom osobom od koje zazires (naravno, ovo NE vazi za decka, tj za ljubavni zivot!)

Ukoliko si mastovita i duhovita ti tu osobu od koje zazires mozes (u kriznim situacijama, tj kada postoji mogucnost da se zbunis ili sl) da zamislis u nekakvim smesnim ili lascivnim situacijama (pusti masti na volju) - to je oprobano i delotvorno kod onih koji to mogu i znaju.
Ja sam to napisala kratko, nadam se da ces me razumeti.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 5:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
danka:
>>Meni se cini da tu ima puno od socijalne fobije.

Samopouzdanje dolazi sa godinama, a primetila sam da mi je uvek samopouzdanje visoko i kada mi je pun novcanik! :)

Da, tacno samo sto ima nesto mnogo samopouzdanih a mladjih od nas anksioznih.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Mirodjija
PostPoslato: Sub Jun 25, 2005 11:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
mirko je napisao:
Ka, zasto pruzas savete kada se ne razumes u problematiku?


Nisam dao savet vec svoje licno misljenje sto je i trazeno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 26, 2005 9:20 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 11:09 pm
Postovi: 312
Evo jedne jednostavne vezbe...
Pokusaj,za promenu ,da ti trazis tudje greske,narocito kad se verbalno izrazavaju,i sigurno ce te rezultati iznenaditi,a i ohrabriti.
I baci se na prakticne stvari,sa manje filozofiranja,pronadji ono sta te zanima,posveti se tome i uspeh ce biti neizostavan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 27, 2005 2:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Odlicna ideja. Moze se kombinovati sa trazenjem pozitivne strane u svakoj stvari i ono "ko zna zasto je to dobro". Kada se trazi pozitivan aspekt, uvek se i nadje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 11, 2005 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2005 12:42 am
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
Ja imam isti problem, taman sam hteo da stavim temu o tome kad ugledah ovo... Dakle extreme lack of confidence. Veliki strah od tudjeg mishljenja, i socijalizacije uopshte. Usput nije to samo manjak samopouzdanja, imao sam izuzetno teske depresije i jedan pokusaj samoubistva ( a mozhda sam ipak trebao da otvaram novi thread? ). Prvi put ovo sada priznajem. Prvi put sam skontao da imam problem pre 4 godine, kada sam krenuo u srednju, tada se i desio pokusaj. Ali na srecu sprecio sam samog sebe. :D Od tada pokusavam da se izborim sa time na vec navedene nacine, dakle da postavim sebe iznad ljudi, ali ne ide... Ponekad tako kad se nadjem sa nekim pa pricamo se zamislim tipa "zbog cega pokusavam kad mi nece uspeti" i onda smislim neki bezveze razlog da pobegnem kuci. Ah, kuca, tako se sigurno osecam tamo. Ponekad ne izlazim nedeljama. Porodica naravno ni ne sluti da imam neke probleme... Skupljam hrabrost da odem kod nekog strucnjaka, a u medjuvremenu nadao sam se da cete mi preporuciti neki lekic? pretty please :)

_________________
ble


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 11, 2005 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ni slucajno...sve si okrenuo naopako....ides kontra smerom, podhitno ispricaj svojima sta te muci, onda pravac kod lekara po lekic...i odkud ti hrabrosti da sve to trpis, a za odlazak kod lekara je nemas?Lisio si se stvari koje su ti bas najpotrebnije...podrske porodice i pomoci strucnjaka...ne cekaj vise... tik, tak, tik tak, javi nam..pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 12, 2005 4:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2005 12:42 am
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
E bas su cool te tik tak, tik tak bombone zar ne, stvarno lepo osveze dah :lol: :lol:
Back to reality, znam da je podrska porodice bitna ali jednostavno nemam osecaj da mogu da im se povrim iako znam da to moram da uradim i da je tako najbolje... A sto se lekara tice bas ne znam gde i kod koga treba da idem i sta, totano sam zagubljen :(

_________________
ble


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 12, 2005 9:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
tik tak je sat...a lekar neuropsihijatar


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 13, 2005 3:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2005 12:42 am
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
Hteo sam malo da se nasalim... Hvala na savtima! :wink:

_________________
ble


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 13, 2005 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Nema problema duso..samo postupi ispravno, u tvoju korist ce ici, tu vreme igra veliku ulogu, sto kasnije, to teze...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 8 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: