Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 11:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 1:42 pm
Postovi: 162
nalle, kad bi samo znao koliko su ti drugi ljudi nesigurni i samo "spolja" cool i samouvereni - pa ti bi razbio sve svoje strahove.
ne znam sta bi ti moglo pomoci.
ja sam promenila preko 10 firmi, i to mi je strasno pomoglo jer sam se nagledala svega i svacega i imala prilike da malo vise "zavirim" ispod tudjih fasada i tzv. samouverenog stava (jedna od firmi je i glasovita Delta gde svi prosto "pucaju" od samopouzdanja, laznog, naravno)
no, najvise mi je u razbijanju tih strahova pomogao svojevremeno rad u skoli, jer kad naucis da pred klincima (srednjoskolcima) budes "svoj" i siguran (a oni su najgori provokatori, "snimaju" te kao skener i samo vrebaju svaku tvoju grsku i nesiguranost), onda ti rad sa odraslima postaje boza.

mozda bi trebalo da udjes u malo dublje price sa nekim od takvih likova, da cujes koliko su tek oni nesigurni. kad spoznas da samo budale i idioti imaju tu 100% sigurnost, shvatices da je tvoja ":boljka" zapravo odraz normalnosti, samo je treba malo korigovati da tebi ne pravi probleme.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Samo hrabro, korak po korak, i poboljsanje ce doci
PostPoslato: Pon Jul 18, 2005 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 16, 2004 3:23 pm
Postovi: 5
Dijagnoza za tvoju bolest je socijalna fobija. Ja od nje bolujem od 14 godine a sada imam 34. Ja sam dosta kasno poceo da se lecim, tek pre par godina, i malo po malo napredujem. Ranije sam dosta drzao do toga sta drugi misle o meni, kritika me je tesko pogadjala, stalno sam hteo da budem savrsen, pred drugim ljudima sam uglavnom cutao jer sam se plasio da ne lupim kakvu glupost pa ce me svi ismevati, devojke sam odbijao jer sam mislio da manje vredim od drugih muskaraca i da cu im biti dosadan i nezanimljiv. Nisam mogao da gledam ljudima u oci, stalno sam spustao glavu. JA SAM ZADOVOLJAN MOJIM MALIM NAPRETKOM I SADA CU DA TI IZLOZIM OBRASCE PONASANJA KOJE SAM IZMENIO I KOJI POZITIVNO UTICU NA MOJE ZDRAVLJE. KADA SA NEKIM RAZGOVARAS GLEDAJ GA PRAVO U OCI I NEMOJ NI SLUCAJNO DA SKRECES POGLED, U POCETKA CE TI BITI NEPRIJATNO ALI VERUJ MI VREMENOM CES SE NAVIKNUTI I BICES POTUNO OPUSTENA, AKO SKRECES POGLED I SPUSTAS GLAVU PRED SAGOVORNIKOM ON/ONA CE POMISLITI DA TEBI ZAPRAVO I NIJE STALO DO TE OSOBE I DA NE ZELIS NJENO DRUSTVO BEZ OBZIRA STO JE TEBI ZAPRAVO JAKO STALO DO TE OSOBE. VERUJ MI NIKO NIJE SAVRSEN, POSTOJE OSOBE KOJE NISU NI PAMETNE NI LEPE NI BOGATE PA SU IPAK PUNE SAMOPOUZDANJA I IMAJU VISOKO MISLJENJE O SEBI, SUSTINA JE U TOME DA NE TREBAS DA MARIS ZA TUDJE MISLJENJE, AKO U NECEMU NISI DOBRA NIJE KRAJ SVETU, KROZ VEZBU CES POSTATI BOLJA (ALI NE SAVRSENA). ZA POCETAK IZADJI U SETNJU, BILO BI POZELJNO DA SE REKREIRAS, DA IDES NA TRCANJE, DA VOZIS BICIKLI, IZADJI IZ STANA/KUCE NEMOJ DA MARIS STA DRUGI MISLE O TEBI, TI ZIVIS ZA SEBE A NE ZA DRUGE, OTIDJI NA JAVNU PLAZU ILI BAZEN, GLEDAJ DA ODES MALO OD KUCE. JA SAM NAPREDOVAO I AKO ZELIS DA TI PRENESEM MOJA ISKUSTVA MOZES ME KONTAKTIRATI RADO CU TI POMOCI. JA SAM SE TOLIKO UBEZOBRAZIO DA SAM CAK I MOJU SEFICU NA POSLU STARTOVAO STO JE BILO NEZAMISLIVO PRE PAR MESECI. BITNO JE DA LAGANO POCNES DA RAZMISLJAS NA DRUGACIJI NACIN, DA SE PROMENIS I UVIDECES DA JE SVET IPAK JEDNO LEPO MESTO ZA ZIVOT. ONAJ MOMAK PRE PAR GODINA I OVAJ SADA SU DVE POTPUNO RAZLICITE LICNOSTI, VERUJ MI I JA SAM BIO U BEZIZLAZNOJ SITUACIJI, ALI ETO CUDO JE POCELO DA SE DESAVA I MENI JE SVAKIM DANOM SVE BOLJE. BITNO JE DA ZNAS DA NAPREDAK TECE LAGANO, DA SE SIMPTOMI PONEKAD VRACAJU, ALI SVAKU PUT SVE LAKSE I LAKSE CES SAVLADAVATI TESKOCE. HRABRO I SAMO NAPRED, VERUJ MI CUDA SU MOGUCA. NAPOMENA: NE PIJEM LEKOVE. JA U NOVOM SADU POKUSAVAM DA POKRENEM GRUPU ZA SOCIJALNU FOBIJU SLICNU GRUPAMA KOJE POSTOJE PO ZAPADNOM SVETU.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: samo napred
PostPoslato: Sre Jul 27, 2005 6:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 27, 2005 10:24 am
Postovi: 10
sigurna sam u to da kao osoba i covek posedujes i kvalitete.Moras samo malo preispitati sopstveni sistem vrednosti i ako ti nedostaje sigurnosti pokusaj ciniti dobra dela, te izazivati divljenje a ne sazaljenje.I da si sigurna u sebe i da si nesigurna i da uradis ili zaista kazes nesto sto je glupo, pa sta...Nauci se ponekad nasaliti na sopstveni racun i kako volis druge ljude nauci tako i da volis sebe i shvati ti si to sto jesi i nikada se nemoj truditi da budes neko drugi.Samo opusteno, niko te nece obesiti i videces vremenom sve te tvoje osobine koje ti vidis kao manu, mogu postati vrlo simpaticne i nismo se ni rodili da se bas svima dopadnemo, bas kao sto se i nama ne dopadaju bas svi ljudi i njihove osobine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 01, 2005 4:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 11, 2005 12:42 am
Postovi: 17
Lokacija: Novi Sad
K.Sladjana je napisao:
Ni slucajno...sve si okrenuo naopako....ides kontra smerom, podhitno ispricaj svojima sta te muci, onda pravac kod lekara po lekic...i odkud ti hrabrosti da sve to trpis, a za odlazak kod lekara je nemas?Lisio si se stvari koje su ti bas najpotrebnije...podrske porodice i pomoci strucnjaka...ne cekaj vise... tik, tak, tik tak, javi nam..pozdrav :)
Eee pa evo ja da se javim! :D Pre neko vece rekoh svojima i sad je super, mada se malo cudno osecam sada kada znaju sta se odvija u mojoj glavi ali dobro, sutra idem kod doktora zbog toga sam srecan a u isto vreme jako nervozan. Yeeehaaa :)

_________________
ble


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 24, 2005 8:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Nije bitno kako se bolest zove. U svakom slučaju je potreban savet psihoterapeuta. Lekovi i razgovor će sigurno uroditi plodom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 25, 2005 12:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 24, 2005 12:55 am
Postovi: 17
Ja bi rekla da je u pitanju nedostatak samopouzdanja, i anksioznost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 21, 2005 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 11:25 pm
Postovi: 2
Skupish malo hrabrosti, odes lepo kod lekara opste prakse, kazes da patish od depresije,i zatrazis uput za psihijatra (On ce ti ga brze bolje dati). Dobichesh uput, (ne znem koja je ustanove postoje u Novom Sada - u Beogradu je to Zavod za Mentalno Zdravlje). Odesh tamo (najbolje sa nekim iz porodice !!!!), dash uput, otvore ti karton, zakazu ti termin, ispricas simptome, saslusas prchicu, uzmes recept za lek (verovatno flunirin), i gledash kako ti se zivot preokrece. Ti simptomi koje imash su vrlo uobicajni i svaki psihijatar (manje vise je nebitno ko ti zapadne), tacno zna posle pet minita sa tobom koja ti terapja odgovara. Posle kad ti se malo poveca samopozdanje mozes i da idesh kod nekog psihologa (koga ce ti verovatno i tvoj psihijatar preporuciti), o kojem ces cisto da pricas o detaljima tvojih fobija, ili mozes da idesh privatno, o tom po tom. Sve ostale price su besmislene jer nemoze neki tamo savat ili par redova teksta tebi stvarno da pomogne, i veruj mi taj problem koji imas nece nestati sam od sebe!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: