Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zasto puno sanjam/o???
PostPoslato: Čet Mar 24, 2005 2:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
Primetio sam jednu stvar a to je da od kada sam na ovim pshioaktivnim lekovima (bilo za anksioznost, nervozu, depresiju, panicni poremecaj) ja sve vise sanjam a to mi jos nije niko rekao od drugih sa problemima poput nasih:

ZASTO VISE SANJAM NEGO RANIJE?

Ranije sam ili sanjao ali jao jako malo ili jesam pa ih zaboravim a sada sanjam veoma puno (svaku noc, bez izuzetka vec par godina) i ne znam da li je tome razlog SAMO stanje u kome se nalazimo ili sami lekovi uslovno receno "teraju" organizam na isanjavanje. Ne znam o cemu je rec ali kazem i ponavljam: nema noci da nesto ne sanjam nekada je to ruzno a nekada nije a nekada su takve zbrke od snova koje cesto izgledaju na dela od Pikasa tj. nebuloze bez ikakvoga smisla i osobe koje ne pamtim kada sam ih video i cuo se sa njima a sanjam ih ipak. Kakva vi imate iskustva oko sanjanja zivo me zanima: Da li ih imate vise tj. svaki dan i kakvi su po prirodi, losi ili dobri ili besmisleni? Da li sanjaju vise oni koji u svojoj slici imaju dominantniju depresiju ili oni sa anksioznoscu? Da li kao ja sanjate svakao ali bas svaku noc ili ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto puno sanjam/o???
PostPoslato: Pet Mar 25, 2005 5:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 2:00 am
Postovi: 28
miroljub je napisao:
Primetio sam jednu stvar a to je da od kada sam na ovim pshioaktivnim lekovima (bilo za anksioznost, nervozu, depresiju, panicni poremecaj) ja sve vise sanjam a to mi jos nije niko rekao od drugih sa problemima poput nasih:

ZASTO VISE SANJAM NEGO RANIJE?

Ranije sam ili sanjao ali jao jako malo ili jesam pa ih zaboravim a sada sanjam veoma puno (svaku noc, bez izuzetka vec par godina) i ne znam da li je tome razlog SAMO stanje u kome se nalazimo ili sami lekovi uslovno receno "teraju" organizam na isanjavanje. Ne znam o cemu je rec ali kazem i ponavljam: nema noci da nesto ne sanjam nekada je to ruzno a nekada nije a nekada su takve zbrke od snova koje cesto izgledaju na dela od Pikasa tj. nebuloze bez ikakvoga smisla i osobe koje ne pamtim kada sam ih video i cuo se sa njima a sanjam ih ipak. Kakva vi imate iskustva oko sanjanja zivo me zanima: Da li ih imate vise tj. svaki dan i kakvi su po prirodi, losi ili dobri ili besmisleni? Da li sanjaju vise oni koji u svojoj slici imaju dominantniju depresiju ili oni sa anksioznoscu? Da li kao ja sanjate svakao ali bas svaku noc ili ne?


Uvek sam sanjala skoro svaku noć, ali od kad imam problema sa paničnim napadima, snovi su učestaliji i što ti kažeš nekad su tako opterećujući da se budim umorna. Znači učestali snovi mi se javljaju od kad patim od paničnog poremećaja, čak i dok nisam koristila nikakve lekove. Inače kod mene je dijagnostikovana anksioznost i panični poremećaj. Mislim da to nije ništa loše (osima kao su snovi noćne more, koji te teraju da se budiš noću ili da teško ponovo zaspiš) Jednom sam čula da se snovima organizam u toku sna oslobadja stresa i nervoze nakupljenim u toku dana. A i logično mi je da čovek sanja teške snove, ako je po celi dan u razmišljanju o svom problemu (što je kod mene slučaj) . Puno pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zasto puno sanjam/o???
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 8:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
gupika je napisao:
A i logično mi je da čovek sanja teške snove, ako je po celi dan u razmišljanju o svom problemu (što je kod mene slučaj) . Puno pozdrava.


To bih onda moglo da se doda mala doza depresije jer to mu dodje malo vise od neraspolozenja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Snovi
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 9:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 10:15 pm
Postovi: 52
Lokacija: Beograd
Dobro je sto sanjas. Froj je rekao da su "snovi kraljevski put u nesvesno".
Znaci, u snu nema cenzure i dozvolis da sav materijal, bez obzira kakav je, "pustis" u snu. Imas manifestni i latentni sadrzaj sna. Psihoanaliza se bavi analizom latentnog sadrzaja sna. Sanjaj i dalje, i uzivaj. To ti je na neki nacin ventil! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Snovi
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 9:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
ivanbgd je napisao:
Dobro je sto sanjas. Froj je rekao da su "snovi kraljevski put u nesvesno".
Znaci, u snu nema cenzure i dozvolis da sav materijal, bez obzira kakav je, "pustis" u snu. Imas manifestni i latentni sadrzaj sna. Psihoanaliza se bavi analizom latentnog sadrzaja sna. Sanjaj i dalje, i uzivaj. To ti je na neki nacin ventil! :)


Hvala ti Ivane, jeste da bas ne cenim licno Frojda sa svojom "teorijom psihoanalize" a tacno je i to da je ne poznajem dovoljno. Znam samo da on ima jednu knjigu koja zove: Snovi. O snovima nista nisam citao od njega a tacnije nista niti od drugih. Pa stvar je u tome sto ja bas i ne uzivam dok sanjam, ti snovi su nekada kao Rat i Mir debeli, ali dobro ako pomaze onda uredu, mada bi ja rekao da i sam lek Amyzol koji pijem podstice na vece isanjavanje, nego ranije kada ga nisam pio ali mi je licno dosta pomogao!! Hvala! :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: