Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vrtoglavica
PostPoslato: Pet Avg 06, 2004 1:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 06, 2004 12:58 am
Postovi: 5
posle prelezane upale pluca pre mesec dana dobila sam napade vrtoglavice i to i pri najkracoj setnji. zanimljivo je sto se to ne desava dok sam u stanu, vec samo kada izadjem i manifestuje se time sto imam osecaj da me nesto uzasno vuce u levo. da li znate kome bih mogla da se obratim za pomoc?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 06, 2004 10:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 13, 2004 2:57 pm
Postovi: 16
Mico
probaj prvo sa lekarom opste prakse. Cak i ako ti je potreban neuropsihijatar (cim si na ovom forumu postavila piranje), bice ti potreban uput od lekara opste prakse.
pozdrav, Lidija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 13, 2004 3:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 13, 2004 4:21 pm
Postovi: 3
Lokacija: Canada
Pa to moze biti iz 'ko zna kojeg razloga. Ja licno sam imala strasne vtroglavice, par koraka napravim i ucini mi se da cu se srusiti. Takodje sam imala taj osecaj kao da me nesto vuce na levu stranu, jako ruzan osecaj. Medjutim, kod mene je to bilo na nervnoj bazi. Od kako uzimam antidepresive to je proslo. Najbolje bi bilo da odes kod doktora na pregled pa ako se ustanovi da je fizicki sve u redu, onda je verovatno na nervnoj bazi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 1:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
evo malo saveta sto se tice vrtoglavice
vrtoglavicu sam imala vise od tri meseca,pila sam lekove za vrtoglavicu stugeron forte,pa onda bromazepam za smirenje ,pa vitamin b,pa jos trista cuda.....a onda se ispostavilo da je vrtoglavicu izazivala ni manje ni vise nego bakterija u uhu od koje je zadebljalo tkivo u uhu i vrsilo pritisak na centar za ravnotezu i od toga sam osecala vrtoglavicu,ta bakterija se nije ispoljavala nikakvim spoljasnim simptomima tipa temperatura,bolovi u uhu ili nesto slicno a ipak je bila uzrok vrtoglavice....posle otkrica bakterije i lecenja antibiticima 10 dana vrtoglavica je nestala.....stoga preporucujem da ako osecate vrtoglavicu obratite se specijalisti za uho..........da ne bi izgubili vremena koliko i ja.....
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 4:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jul 07, 2005 12:15 am
Postovi: 92
Lokacija: 110 km juzno
Upala pluca u prilicnoj meri iscrpi organizam i poremeti homeostazu. Tako da razlog za vrtoglavicu moze biti poremecena krvna slika (anemija), nizak pritisak, veci gubitak telesne mase.
U svakom slucaju javi se svom lekaru.

Ne verujem da i ti imas bubu u uhu. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: P
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 7:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
I ja delim misljenje sa drarkom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 10, 2005 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 10, 2005 7:59 pm
Postovi: 3
Velika je razlika izmedju vrtoglavice i nesvestice...
U pochetku nisam znala da razlikujem zaista ali kako mi se to deshava poslednje dve godine nauchih.
Osecaj je uzasan...pracen je poremecajem percepcije, dobija se utisak da je sve nerealno..inache imam nizak pritisak ali nije to razlog.
Kazesh osecash se dobro kada si u stanu i to mi je poznato.
Ostajala sam bezbroj puta kod kuce iz istog razloga, samo strah izaziva paniku a panikom se podize nivo adrenalina a adrenalin stvara nervozu a nervoza stvara nesvesticu/vrtoglavicu.
I dan danas mi se jako vrti i sve se okrece ali nekako otkada sam prihvatila tu chinjenicu da je tako bolje se osecam..jer ipak je to zacharani krug koji se mora prekinuti.
Eto to je shto se tiche nervne/psiholoshke baze.

Inache proveri vid, takodje proveri da li ti je u redu centar za ravnotezu, moguce je takodje manjak gvozdja u krvi.
Ako si pushach i to moze uticati na pomenuto jer nikotin suzava krvne sudove te manje kiseonika dolazi do mozga i nastaje vrtoglavica.
Nizak pritisak dovodi do nesvestice kao i malokrvnost.
Mada kako kazesh zanosish u levo mislim da je to pitanje centra za ravnotezu jer kada sam bila kod dr.-a pitao me je da li zanosim, kada sam rekla da mi se vrti i imam nesvesticu objasnio mi je da je nesvestica posledica niskog pritiska a vrtoglavica na nervnoj bazi i iskljuchio mogucnost da mi je poremecen centar za ravnotezu.
Nikakve lekove ne pijem niti cu jer duboko verujem da je sve u glavi....moc psihe.
Toliko.....pozzZZzzz ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 12, 2005 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Paranoia je napisao:
Velika je razlika izmedju vrtoglavice i nesvestice...
U pochetku nisam znala da razlikujem zaista ali kako mi se to deshava poslednje dve godine nauchih.
Osecaj je uzasan...pracen je poremecajem percepcije, dobija se utisak da je sve nerealno..inache imam nizak pritisak ali nije to razlog.
Kazesh osecash se dobro kada si u stanu i to mi je poznato.
Ostajala sam bezbroj puta kod kuce iz istog razloga, samo strah izaziva paniku a panikom se podize nivo adrenalina a adrenalin stvara nervozu a nervoza stvara nesvesticu/vrtoglavicu.
I dan danas mi se jako vrti i sve se okrece ali nekako otkada sam prihvatila tu chinjenicu da je tako bolje se osecam..jer ipak je to zacharani krug koji se mora prekinuti.
Eto to je shto se tiche nervne/psiholoshke baze.

Inache proveri vid, takodje proveri da li ti je u redu centar za ravnotezu, moguce je takodje manjak gvozdja u krvi.
Ako si pushach i to moze uticati na pomenuto jer nikotin suzava krvne sudove te manje kiseonika dolazi do mozga i nastaje vrtoglavica.
Nizak pritisak dovodi do nesvestice kao i malokrvnost.
Mada kako kazesh zanosish u levo mislim da je to pitanje centra za ravnotezu jer kada sam bila kod dr.-a pitao me je da li zanosim, kada sam rekla da mi se vrti i imam nesvesticu objasnio mi je da je nesvestica posledica niskog pritiska a vrtoglavica na nervnoj bazi i iskljuchio mogucnost da mi je poremecen centar za ravnotezu.
Nikakve lekove ne pijem niti cu jer duboko verujem da je sve u glavi....moc psihe.
Toliko.....pozzZZzzz ;)


Odlicno receno ovo za glavu.Bas mi je sve NEREALNO! :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 12, 2005 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 10, 2005 7:59 pm
Postovi: 3
Da osecaj je uzasan..kao da si na acid-u..chujesh loshije, vidish kao da si u filmu, zoom in-zoom out...chak i telo osecash chudno.
ALI sve je to samo 3p u glavi i nishta vishe...i sa tom mishlju sve se menja.
Ono shto mene odrzava je INAT!!
;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 13, 2005 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Paranoia je napisao:
Da osecaj je uzasan..kao da si na acid-u..chujesh loshije, vidish kao da si u filmu, zoom in-zoom out...chak i telo osecash chudno.
ALI sve je to samo 3p u glavi i nishta vishe...i sa tom mishlju sve se menja.
Ono shto mene odrzava je INAT!!
;)


Da bas je sve tako.Odlicno receno.Ja sad pijem antidepresive i borim se.Valjda ce i ovo s*anje proci.

POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: