Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ucenje
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 7:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:40 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Student sam trece godine elektrotehnike i ucenje mi nikada nije predstavljalo problem, srednju skolu sam zavrsio kao djak generacije, a prvu godinu fakulteta kao jedan od najboljih studenata na smeru. Nikada mi nije trebalo puno vremena da spremim neki ispit, medjutim postepeno se sve to promenilo.
Sada mi je jako tesko da se skoncentrisem, da pocnem da ucim, mnogo vise vremena mi treba da naucim nesto, iako je gradivo znatno lakse nego ranije. Kao posledica toga ocene mi sve vise opadaju , tako da sam sada skoro stigao da se borim da polozim ispit. Sve to mi izaziva nervozu i napade depresije.
Da li neko mozda zna sta mi je i kako da se povratim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 10, 2005 10:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Huh, daj ti pomozi oko toga kako ti je ranije islo. :lol: Meni nikada nije... :oops:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ucenje
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 1:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
Miki84 je napisao:
Nikada mi nije trebalo puno vremena da spremim neki ispit, medjutim postepeno se sve to promenilo.



Postoji jedna stvarcica koja se zove zasicenje...ne znam da li je to problem kod tebe ali fax cesto krene u stilu - moram da se dokazem na prvoj, onda kad si druga treba da upises trecu da "potvrdis" da nisi upisao drugu tek onako ...a ljudi cesto izgube strpljenje na trecoj, dojadi im, nije covek masina pa da drzi tempo non-stop.


Citiraj:
Sada mi je jako tesko da se skoncentrisem, da pocnem da ucim, mnogo vise vremena mi treba da naucim nesto, iako je gradivo znatno lakse nego ranije.



Zanimljivo je kako se cesto pre pada na "laksem" nego na tezem gradivu. Okarakterises ga kao lakse i odmah svesno ili nesvesno mu posvecujes manje paznje, vise se frustriras ako ne mozes da ga savladas i tako. A to sta je lako a sta tesko je vrlo relativna stvar - umela sam da kapiram komplikovane stvari kad sam bila raspolozena, a kad mi je pukao film onda su mi i tri recenice bile previse.

Teoretski, trebalo bi da malo "o'ladis", nemoj se opterecivati, uci koliko mozes a u medjuvremenu malo i zivi. Mislim, koja korist od ne znam kakvih ocena ako treba da pogubis zivce. Cilj je da zavrsis faks a pravo ucenje pocinje tek posle. Cuvaj snagu za to.

Nadam se da sam ti pomogla...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Sep 16, 2005 9:05 pm
Postovi: 591
Lokacija: Novi Sad
E da, da predupredim neka pitanja - nisam jos zavrsila faks, trenutno sam na cetvrtoj godini posle mnooooogo vremena provedenog na trecoj. :( I volela bih da imam Mikijev problem. :) Ja nisam nikad bila dobar student, ide mi strasno na zivce ta gomila uglavnom beskorisne teorije i to sto se sve radi odjednom umesto da se izdeli da se ljudima olaksa (ko da ces duze pamtiti gradivo ako si se vise traumirao oko njega...ma da :roll:). Ali ceo skolski sistem nam je takav, a papir mi treba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 14, 2005 4:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:40 pm
Postovi: 3
Lokacija: Novi Sad
Hvala na odgovorima.
Meni najvise lici na to zasicenje. Inace nisam se ja sad zatvorio u kucu, pa ne izlazim nigde i samo ucim. Mozda sam prvu godinu zavrsio na osnovu znanja iz srednje skole, pa sad treba malo vise uciti a ja nemam "kondicije". Primetio sam da najvise problema imam kada nesto treba nauciti napamet, jer nemam problema da nesto shvatim vec kada treba nauciti neke detaljcice gubim volju.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: