Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Sta je anksioznost?
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 2:06 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Ja sam malo glup i molio bih ljude dobre volje da mi detaljno objasne sta je to anksioznost.

Apsolutno sam ZAPANJEN brojem ljudi koji pate od te bolesti ili sta je vec. Ne mogu da verujem. Kao epidemija!??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 9:39 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Po meni je drugo ime za anksioznost strepnja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 6:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2005 7:01 pm
Postovi: 58
Anksioznost je u osnovi nepotrebni strah od uobicajenih stvari. Cini mi se da stres najcesce izaziva anksioznost u danasnjem zivotu. Brz zivot, zelja za vise jace bolje itd dovode do mentalnog umora sto onda za posljedicu ima i nervozu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 21, 2005 7:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
danka je napisao:
Po meni je drugo ime za anksioznost strepnja.


Ne po tebi nego po definiciji iz encikopedije.

Anksioznost je vrsta neuroze (neuroza=neprilagodjenost psihe na okolinu: ukratko receno) koja se manifestuje na 1001 nacin: preko bezrazloznih strahova, silnih bolova koji nisu posledica somatskog problema, zebnji, strepnji, nervoza, napetosti, nestrpljenja, nesvestice... Naravno kod jednog coveka uglavnom figurira neki broj problema (gotovo nikada svi) pa onda to mutira a covek misli cas da mu je obolelo slepo crevo, cas da ce imati slog, pa infarkt, pa da ce se ugusiti...

To je jedan TRIP.
Anksioznost prezivljava najcesce po principu "sekundarnog dobitka", dakle, slosi ti se kada treba da imas neko iskusenje. Javi se stari uzasan osecaj straha da se suocis sa egzistencijalnim problemom. Zasto? Zato sto je djavo koga poznajes (dakle strah) bolji od djavola koga ne poznajes (novo zivotno iskustvo i izazov) i onda covek nesvesno odlaze da resi svoje probleme.

Jedan od najsuptilnijih vidova odrzavanja anksioznosti je ovaj koji upravo vidis kod mene: znam sve mehanizme a i dalje pijem lekove jer nemam petlju da presecem i kazem "dosta vise, koju pm m.!". Dakle naucnicko filozofiranje okolo umesto da se resavaju problemi. To sam ja. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 12:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 24, 2005 2:00 am
Postovi: 28
Bajaga je napisao:
danka je napisao:

Jedan od najsuptilnijih vidova odrzavanja anksioznosti je ovaj koji upravo vidis kod mene: znam sve mehanizme a i dalje pijem lekove jer nemam petlju da presecem i kazem "dosta vise, koju pm m.!". Dakle naucnicko filozofiranje okolo umesto da se resavaju problemi. To sam ja. :wink:

Nisi jedini, ne prebacuj sebi...ima nas još. Sve znam, a u stvari ništa ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 2:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
Zbunjen sam. Odakle to, ne mogu da shvatim otkud toliko ljudi sa tim problemom!? Je l' to spada u psihicku bolest? Vi koji patite od toga sasvim normalno zvucite dok pisete poruke, duhoviti ste, zezate se itd. Ne vidim da vam bilo sta fali.

I zasto necete da se suocite sa tim ako znate u cemu je problem!?
Sa CIME uopste necete da se suocite?

Posto je psiha u pitanju, cenim da je na moj odgovor maltene nemoguce odgovoriti. Psiha je stvarno cudna stvar. Oduvek mi je bila ogromna enigma da shvatim pojam PSIHICKE BOLESTI. Ne razumem kako se moze nazvati bolescu nesto sto nema fizicku promenu. Na primer, nego se ubije i posle kazu da je bio psihicki bolesnik.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 10:28 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ka1,
meni je interesantna tvoja zainteresovanost ovom temom. To sigurno nije slucajno.

pozdrav
d

PS: i jos nesto, to se pre zove poremecaj nego prava bolest.
Ja sam napisala 1 recenoci o tome koja je sasvim dovoljna.
2, 3 ili 100 recenica je premalo kada je ovaj poremecaj u pitanju. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 12:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
U zivotu me zanimaju razne stvari. Konkretno, kada je ovo u pitanju, prvi put u zivotu sam cuo za anksioznost kada sam se pojavio na ovom forumu i jako sam se iznenadio kada sam video koliko ljudi ima taj problem. Priznaces, jako je cudno kada zivis u okruzenju sa ljudima koji diskretno pate od nekog poremecaja a ti ni ne znas da taj poremecas uopste postoji. Imam utisak kao da ti ljudi imaju neki svoj svet, kao da ne zive tu pored mene . Po prirodi sam ljubopitljiv i otud zainteresovanost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 7:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Anksioznost ti je tracenje zivota...srecom te je prolazno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 1:19 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Ka1:
>>Zbunjen sam. Odakle to, ne mogu da shvatim otkud toliko ljudi sa tim problemom!? Je l' to spada u psihicku bolest? Vi koji patite od toga sasvim normalno zvucite dok pisete poruke, duhoviti ste, zezate se itd. Ne vidim da vam bilo sta fali.

Zelim ti da i nemas prilike da vidis. Ja sam svojoj devojci dojadio: izbegavam vece zabave, stalno trckam da popijem lek, postao sam kenjkak i kilav i samom se sebi gadim.

>>I zasto necete da se suocite sa tim ako znate u cemu je problem!?

Procitaj ponovo gore o sekundarnoj dobiti. Svi mi time nesto dobijamo, samo ne na eksplicitan nacin.

>>Sa CIME uopste necete da se suocite?

Sa duhom koga smo stvorili jer:
K.Sladjana je napisao:
Anksioznost ti je tracenje zivota...srecom te je prolazno


>>Ne razumem kako se moze nazvati bolescu nesto sto nema fizicku promenu.

Onda prihvati da moze.

>>Na primer, nego se ubije i posle kazu da je bio psihicki bolesnik.

Pa sigurno se nije ubio jer mu je obole palac ili je zacepio nokat. Ne mislis li da bi trebalo da poludis da bi se ubio?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 10:00 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Ne tako davno, otkriveno je da je ipak u pitanju mozdana hemija,. znaci nismo sve sami izmislili..supstanca je dobila ime, sada sledi odgovarajuci protivotrov. mozda neka hemija iz svemira, jel tako Bajaga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 23, 2005 10:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
Anksioznost je na neki nacin prepreka u samom coveku. Nemogucnost suocavanja sa zivotnim teskobama hrabro.
Ka 1, manje vise svaki covek bar jedanput tokom svog zivotnog veka ima problem sa anksioznoscu, samo sto se na razlicite nacine to odrazava. Racionalizacija postupaka, situacije i sredine u kojoj se covek nalazi, suocavanje sa problemima i njihovo resavanje, jaki motivi, dovode do toga da anksioznost, samosazaljevanje i preterano bavljenje sobom isceznu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 12:51 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
K.Sladjana je napisao:
Ne tako davno, otkriveno je da je ipak u pitanju mozdana hemija,. znaci nismo sve sami izmislili..supstanca je dobila ime, sada sledi odgovarajuci protivotrov. mozda neka hemija iz svemira, jel tako Bajaga?


Ukoliko radis vezbe imaginacije i meditacije, bez da uzimas bilo sta, promenices mozdanu hemiju. Cinjenica je da pukim razmisljanjem koje voljno kontrolises mozes izazvati u mozgu hemiju koja se desava u specificnim situacijama i oni nalik uzimanju narkotika. Tako smo i mi pocevsi, svako od svog uzroka, poceli da pravimo sebi svoju licnu ALhemiju i vrtimo se u krugu.

Pravimo i pijemo mentalni ricinus a onda se zalimo na proliv. I stalno tako. Ljudi nas mnogo vise gledaju i brinu se o nama kada se tako ponasamo, dok im ne dojadimo... i sami sebi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 9:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
Kako god.......... Meni je ta Ala sto se strahom hrani oduzela 15 najproduktivnijih godina zivota,ispilila sam se pre 2 ponovo, nazalost za neke zivotno vazne stvari prekasno.




I to ovako:" pa padni vec jednom bas da vidimo, godinama najavljujes..."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 24, 2005 9:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 3:58 pm
Postovi: 213
Lokacija: Pozarevac
PS.

"Pravimo i pijemo mentalni ricinus a onda se zalimo na proliv"

Zescu i tacniju definiciju od ove jos nisam cula.


ex user(name)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 20 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: