Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 29, 2002 10:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 29, 2002 2:00 am
Postovi: 2
Imam 30 godina i problem sa nervozom. Naime povremeno mi se javljaju periodi od nekoliko dana da sam izuzetno napet. U pocetku me to nije zabrinjavalo, ali vremenom sve mi vise smeta. Imam osecaj jake nervoze, ubrzane frekvence srca, malo otezanog disanja, ponekad i znojenja dlanova, a u poslednje vreme i blage mucnine. U par navrata mi se javio bol u grudima i uplasio sam se da nije neki problem sa srcem, medjutim isao sam kod specijaliste koji mi je rekao da je sa srcem sve u redu i da su moji problemi posledica stresa. Prepisao mi je terapiju Bromazepamom (2x1.5) i Propranolol (1x1/4) u trajanju od 10 dana, a potom po potrebi. I danas kada mi se javi takva nervoza jedan bromazepam od 1.5 mi resava problem (mada ponekad i od 3mg). Ti problemi mi se u proseku javljaju jedanput mesecno i traju po par dana, a sve to traje poslednje dve godine. Bitni podaci su da sam u tom periodu bio izlozen vecim stresnim situacijama (diplomiranje na Masinskom fakultetu u Beogradu neposredno pred odlazak u vojsku, odsluzenje vojnog roka, tezi zdravstveni problemi oca koji su me jako pogodili, problemi sa poslom, u skorije vreme me ceka i zenidba, a nisam u sjajnoj finansijskoj situaciji...). Ako se uzme u obzir da sam oduvek bio osetljivije prirode, cini mi se da su to uzroci moga stanja, a citao sam i o takozvanoj krizi tridesetih godina (ili krizi srednjeg doba), pa je mozda i to u pitanju.
Interesuje me vase misljenje i dali se radi o prolaznom periodu ili je nesto ozbiljnije u pitanju.
Unapred zahvaljujem na strpljenju i pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 30, 2002 8:14 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Mislim ad se kod Vas zaista radi o prolaznim, povremenim psihofizioloskim reakcijama koje su uslovljene zivotnim situacijama i preosteljivoscu vegetativnog nervnog sistema. Povremeno koriscenje navedene terapije je umesno. Ne opterecujte se tz. "krizom srednjih godina". Ona se moze javiti kod muskaraca starih 40-45 godina. Iskljucite sve vegetativne otrove (nikotin, alkohol, kafa, koka-kola). krecite se vise na svezem vazduhu i... ZENITE SE STO PRE, ako vec imate Vasu izabranicu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 01, 2002 10:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 29, 2002 2:00 am
Postovi: 2
Hvala najlepse.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 01, 2002 7:37 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
SVAKO DOBRO!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: