Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: panika
PostPoslato: Uto Avg 16, 2005 4:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 5:15 pm
Postovi: 11
Lokacija: podgorica
pozdrav svima. Jabih zeljela da iznesem porblem sa napadima panike- koje sam ja sama dijagnostikovala. prije 3 godina sam prvi put imala napad panike samo sto sam tad mislila da imam neki zdravstveni problem(srce, pluca stitna...). Sad se malo bolje borim sa problemom kad znam sta je u pitanju, nisam isla kod psihijatra i ne pijem medikamente. Izbacila sam kafu i cigare. Najgore mi je kad trebam ostati kuci sama sa dvoje male djece onda mi krecu misli sta ako mi se nesto dogodi sta ce onda oni. Dosta sam nervozna i lako planem,ranije sam vazila za veselu, bezbriznu i jaku osobu. Sta mi se desilo je li u pitanju neka hemija u mozku? :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 16, 2005 6:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 2:22 am
Postovi: 3
Zdravo!
Svuda i uvek postoji rizik da se nesto dogodi (evo bas sada postoji sansa da se na Zemlju sruci nekakav meteor i sve nas zbrise s lica Zemlje) ali je cinjenica da se sve te potencijalne nezgode veoma retko desavaju. Hajde da razmotrimo neku hipoteticku situaciju... Cistite prozore,
zanesete se, padnete sa stolice i iscasite rame recimo... Bicete dovoljno prisebni da se obratite lekaru, vasa deca ce vam u tome pomoci i sve ce se zavrsiti na nekakvoj utegi ramena. Deca se uvek snadju, otrcala bi do komsije po pomoc. Ljudsko telo nije bas toliko krto da bi i male povrede mogle da ga ugroze. Ne dozvolite da vam bude dosadno jer se bas zbog dosade javljau raspolozenja u kakva vi zapadate. Bolje je da se igrate sa svojom decom nego da sedite u fotelji i razmisljate "sta bi bilo kada bi sad ovaj luster pao sa plafona i ja na mestu ostala mrtva?"... Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 16, 2005 11:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 5:15 pm
Postovi: 11
Lokacija: podgorica
mali_lekar je napisao:
Zdravo!
Svuda i uvek postoji rizik da se nesto dogodi (evo bas sada postoji sansa da se na Zemlju sruci nekakav meteor i sve nas zbrise s lica Zemlje) ali je cinjenica da se sve te potencijalne nezgode veoma retko desavaju. Hajde da razmotrimo neku hipoteticku situaciju... Cistite prozore,
zanesete se, padnete sa stolice i iscasite rame recimo... Bicete dovoljno prisebni da se obratite lekaru, vasa deca ce vam u tome pomoci i sve ce se zavrsiti na nekakvoj utegi ramena. Deca se uvek snadju, otrcala bi do komsije po pomoc. Ljudsko telo nije bas toliko krto da bi i male povrede mogle da ga ugroze. Ne dozvolite da vam bude dosadno jer se bas zbog dosade javljau raspolozenja u kakva vi zapadate. Bolje je da se igrate sa svojom decom nego da sedite u fotelji i razmisljate "sta bi bilo kada bi sad ovaj luster pao sa plafona i ja na mestu ostala mrtva?"... Pozdrav!
:-? Hvala ti na ovako zdravom i normalnom odgovoru, znam da tako treba posmatrati stvari, ali jednostavno nekad nije moguce tako razmisljati i kad me obuzme taj iracionalni strah dovoljna je i pomisao "lose mi je" i da se odigra citav niz lancanih reakcija koje dovode do panike. pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Avg 17, 2005 10:11 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 16, 2005 9:16 pm
Postovi: 3
najbolje je da se obratite psihijatru . to stanje moze da se leci . sumnjam da pored dvoje dece mozete da se dosadjujete , ali reci kako dosada moze da bude uzrok ovome stanju je krajnje neumesno (i netacno ! ) .
iako sama ne patim od slicnih poremecaja, u mojoj blizoj porodici sam imala primer osobe koja je dugi niz godina imala panicne napade i zato smatram da treba da idete psihijatru koji je tu jedini merodavan .

svako dobro

_________________
dina


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: