Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Magneti i ljekovito kamenje za izljecenje
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 8:46 pm
Postovi: 6
Zeljela bih da mi neko odgovori da li je cuo ili vjeruje u izljecenje
sa magnetima ili raznoraznim kamencicima. Kupila sam magnetnu narukvicu kao i dva kamena koje nosim na lancicu,a navodno pomazu kod stresa i hiperventilacije.Nazivi tog kamenja su{Amethyst,Toermalijn,Bergkristal}-mislim da su strani nazivi jer su vani i kupljeni.Kupujem i pribavljam sve sto cujem da navodno pomaze kao davljenik za slamku.Reci te mi ako grijesim!Do sljedeci put pozdrav svima.Orhideja!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Tesko da ce na ovom forumu proci to. Ovde ce te optuziti za vesticarenje i sektastvo te satanizam i indoktrinaciju.

Iako alternativna medicina moze da pomogne i nije na odmet kombinovati je sa zvanicnom, ovde je jako tesko predloziti nekom alternativnu metodu jer se stvorila paranoicna atmosfera. U tom smislu, umesto caja od kamilice, obloga i svezeg vazduha (sve sami sektaski pojmovi), bolje uzmi Eritromicin, Brufen i pumpicu.

Moram da budem ironican zato sto su ovde alternativne metode jeres. A ja samo hocu da kazem da je sasvim OK kombinovati prirodne preparate i medicinske. I to obazrivo i sa savetima lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 1:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Odusevljena sam tvojim odgovorom..BRAVO!!!

Vec sam mislila da sam ovde jedina "vestica"!!!!

Ja sam prilicno razocarana ovim forumom ...ali sta je tu je..
Vidim da su ljudi prilicno konzervativni..ustrucavaju se i da odgovore. Ne moraju da misle isto..ali valjda neko ima neko misljenje o necemu..
Pitam se cesto sta je sa ovim narodom...Hrvatski forumi su mnogo prijateljskiji, nadam se da nema neki nacionalista da zameri na ovome..ali istina je sta da se radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Zaboravila sam da odgovorim i Orhideji

Cula sam i videla da ti magneti pomognu ljudima..

Moje misljenje je da /ne znam koliko godina imas/ organizam dok je mlad ima energiju da sam odradi nesto. Ne bih se oslanjala na magnete bar do neke 60-te godine. Tada mozda u slucaju nekih reumatskih tegoba.
Mislim da treba da nadjes nesto sto ce ti otkloniti stanje u kome se nalazis i da ti jos ne treba po meni krajnja mogucnost sa magnetima. Kod njih je diskutabilna primena.. Malo je glupo da se oslonis na njih i nosis ih stalno. Sve terapije u alternativnoj medicini traju neko vreme pa pauza. Mora da se vidi sta su "poradile" i kakav rezultat napravile.

Sto se tice "kamencica"...mislim da su OK...jer njihovo zracenje nije tako jako..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Prirodno.Zasto ne?
PostPoslato: Sre Maj 18, 2005 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 8:46 pm
Postovi: 6
Prvo zelim da se zahvalim BAJAGI i NEUTRAL na rijecima podrske.Ne znam zasto bjezati od prirode i prirodnog nacina lijecenja kada svi znamo da je postojalo prije hemije.Isto tako svjesna sam da ne mozemo bez sintetickih lijekova i doktora,ali zasto ne usputno poraditi na onoj drugoj strani.Kad to kazem mislim na samoizljecenje.Nemojte misliti da sam luda ili nedaj boze vjestica samo sam dosta upucena u sve to kroz knjige koje sam procitala i iz raznih TV emisija vezanih za nauku i medicinu.Vjerujte mi juce sam procitala da je u Americi otvorena biblioteka za depresivne tako da im doktori preporucuju samoizljecenje knjigom umjesto antidepresivom.Vjerujte da sam i ja tako pocela i sama bez preporuke da pronalazim knjige koje izuzetno pomazu.Znaci ja vjerujem u sve pocevsi naravno od kamilice....caja,magneta, kamenja,citanja knjiga o samoizljecenju pa do antidepresiva,doktora i naravno neizbjeznog psihijatra.Pitajte se samo zasto Kinezi,Japanci i ostali sa one strane svijeta toliko bave alternativnom medicinom i naravno nisu depresivni kao mi ili zapadnjaci...itd.Znaju oni zasto se bave Yogom ili bilo kojom sortom borilackog sporta.Govorim to sa pravom jer imam clana podice koji se bavi karate-om vec peta godina i na prosto nemem rijeci posmatrajuci samo sa strane od same tehnike opustanja,disanja,komuniciranja, jacanja karaktera prostije receno izgradjivanja jake i stabilne osobe.Oprostite ako je bilo predugo ili je mozda za nekoga gnjavaza{taj treba onda da se iskljuci iz foruma}jer smatram da treba da budemo iskreni i korektni jedni prema drugima,a ne kozervativni.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Bajaga je napisao:
Tesko da ce na ovom forumu proci to. Ovde ce te optuziti za vesticarenje i sektastvo te satanizam i indoktrinaciju.

Iako alternativna medicina moze da pomogne i nije na odmet kombinovati je sa zvanicnom, ovde je jako tesko predloziti nekom alternativnu metodu jer se stvorila paranoicna atmosfera. U tom smislu, umesto caja od kamilice, obloga i svezeg vazduha (sve sami sektaski pojmovi), bolje uzmi Eritromicin, Brufen i pumpicu.

Moram da budem ironican zato sto su ovde alternativne metode jeres. A ja samo hocu da kazem da je sasvim OK kombinovati prirodne preparate i medicinske. I to obazrivo i sa savetima lekara.


Bajaga, na ovom forumu niko ne optuzuje nikoga, nema razloga za "paranoicnu atmosferu". Zao mi je ako se tako osecas. Niko nema nista ni protiv tradicionalnih prirodnih preparata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 19, 2005 11:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
natural je napisao:
Ja sam prilicno razocarana ovim forumom ...ali sta je tu je..
Vidim da su ljudi prilicno konzervativni..ustrucavaju se i da odgovore. Ne moraju da misle isto..ali valjda neko ima neko misljenje o necemu..
Pitam se cesto sta je sa ovim narodom...Hrvatski forumi su mnogo prijateljskiji, nadam se da nema neki nacionalista da zameri na ovome..ali istina je sta da se radi.


Svako ima pravo na svoje misljenje. Ukoliko zaista mislis da ovaj forum "nije prijateljski" ili si razocarana njime, molio bih te da ga jednostavno zaobidjes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: magnet
PostPoslato: Sub Maj 21, 2005 1:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 25, 2005 6:23 pm
Postovi: 11
Nosim narukvicu od pre 2 meseca,prvi dan samo sto mi krila nisu izrasla,
ali..........AUTOSUGESTIJA je cudo tako bih ja objasnila delotvornost
magneta po pitanju nasih vec poznatih problema na ovom forumu.
Ali druga bitna stvar,narukvica mi je zaista pomogla sto se tice problema
fizicke prirode a koji je posledica moga anksioznog stanja a to je trnjenje
leve ruke i leve strane potiljka,otkada nosim narukvicu cirkulacija se izgleda veoma poboljsala i problem je nestao!
Eto toliko od mene,ako nista drugo narukvica lepo izgleda!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 22, 2005 1:07 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Ametist, Citrin, Sodalit i Aventurin mogu povoljno uticati na napetosti i fizicke posledice iste. Naravno, ako ih kupujete, morate se informisati kako se kamenje cisti, puni...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: p
PostPoslato: Sre Maj 25, 2005 11:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Drago mi je da je neko na ovom forumu pozitivan.Mislim da je i pored naseg psih.stanja potrebno i pozitivno misljenje a ne samo"nema ti pomoci".Sto se tice kamencica i magneta ja sam za pa makar nam bilo bolje iz glave zbog toga a ne nemoze ti pomoci.Ja sam i pored medicine i za alternativu koliko to god smetalo nekome sa ovog foruma.
Zanima me gde se ti kamencici mogu nabaviti?
Pozdrav svima i pozitivno razmisljajte.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 25, 2005 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ja sam za to da se to proba.
Ali mislim da sama narukvica moze imati delotvornost samo kao placebo (a ja placebo efekat cenim).

Licno imam iskustva sa magneticima koji se lepe na telo.
Meni se cini da mi je to pomagalo, a koristila sma vise od 1 godine.
To su kvalitetni magneti (vrlo je vazan kvalitat!) koji se flasterima lepe na odredjene tacke na telu (dobije se knjizica sa slikama gde su navedene te tacke, to su akupunkturne tacke), ne secam s etacne cene, ali nisu bili nesto skupi.
Ja sam odabrala one tacke koje se nalaze na zglavku ruke (tj obe ruke, jer to uvek ide u paru, samo one tacke na kicmi mogu biti pojedinacne).
Onda sam kupila one drvene narukvice koje su na lastiz, tj sasvim su uz kozu, pa sam na unutrasnju stranu nalepila te magnetice (tu mi je pomogla muska ruka) i uvek sam pazila da su magnetici bas na odredjenim tackama!
To je poenta sto se magneta tice - namestiti ih na prave tacke!

Skoro sam o tome razgovarala sa mojom dr koja je i akupunkturolog (kada sam nosila te magnetice, nisam znala za ovu dr).
Ona je rekla da je od posebne vaznosti da maglenici budu na pravim mestima, mada je dodala kako oni deluju i malo u sirinu, tj i ako se ne potrefi tacka bas u milimetar, nije strasno.
Mislim da bi (po toj logici) trebalo imati 2 narukvice koje se stavljaju na obe ruke, tj na iste paralelne tacke (obicno je to tamo gde se meri puls).

Ja nemam nameru da ih opet koristim jer sam na Netu citala kako ljudi koji imaju hipertenziju treba da budu oprezni kod upotrebe magneta.
Ali, zasto ne probati.
pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: nabavka i odrzavanje kamenja
PostPoslato: Pon Maj 30, 2005 8:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 05, 2005 8:46 pm
Postovi: 6
Zdravo svima!
NIJE ME BILO PAR DANA JER SAM SE JAKO LOSE OSJECALA :( ,A DUZNA SAM DA ODGOVORIM LJUDIMA KOJI SU MI SE JAVILI.POSEBNO ZELIM DA KAZEM JELENI DA SAM JA NABAVILA U INOSTRANSTVU I DA KOSTAJU SAMO 2,50 eura.DAKLE VRLO JEFTINO,A STO SE TICE ODRZAVANJA RECENO MI JE DA NE SMIJEM DA SE TUSIRAM SA NJIMA JER TOPLA VODA UNISTAVA NJIHOVO DEJSTVO NEGO SE MORAJU POVREMENO SAPRATI SA HLADNOM VODOM,A PUNE SE KADA JE SMJENA MJESECA tj.KADA VIDIS MLADI MJESEC IZNESES GA VANI DA PRENOCI.TO JE SVE STO SAM SAZNALA U PRODAVNICI GDJE SAM KUPILA.NIJE IH TESKO NABAVITI I IMAJU ZA SVE VRSTE BOLESTI.POZDRAV! ORHIDEJA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 13, 2005 7:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jun 04, 2005 5:36 pm
Postovi: 3
Jel neko probao homeopatiju?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: