Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kako da se resim napetosti?
PostPoslato: Pet Dec 17, 2004 3:36 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
ovo stanje traje vec 5 meseci i mislim da zapadam u sve vecu frku.Naime imam decka vec duze vreme i pre 5 meseci smo resili da sve to ovekovecimo.Ja sam jos uvek sa svojima kuci,gde i radim a on je oko 2000km dalje tj u drugoj drzavi.Ja zelim da budem sa njim i bila sam tamo vec par puta,ali ne zelim da ostavljem roditelje,posto nemam brace ni sestara.Na poslu sam resila da uzmem neplaceno par meseci,ali kako se blizi vreme odlaska ja sam u nekoj depresiji.Ne zelim da izgubim njega,on tamo ima dobar posao i on je mnogo dobar prema meni,ali s druge strane bojim se da ce nostalgija biti jaka i da cu zapasti u vecu krizu nego sada.Osecam i nervozu i placljiva sam i neku drhtavicu vec dva dana.Pila sam i pola bensendina od 5mg (do sada nisma uzimala ovakve lekove),ali ne pomaze.Molim Vas,ne preterujem i ne razumem sama sebe zasto mi se ovo dogadja i sto ne mogu da stvari postavim na svoje mesto.Umesto da budem srecna ja sam nesrecna a da me neko pita sta bih ustvari zelela da uradim da bih bila zadovoljna to ne znam ni sama.....Dajte neki savet,ne zelim da ovo prevazilazim lekovima i psihijatrijskim tretmanima.
verovatno Vam sve ovo zvuci glupo i naivno ali ja sam konstantno pod stresom i napeta i to je iz dana u dan sve jace.
kako da ovo prevazidjem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 18, 2004 3:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 3:47 am
Postovi: 4

I ja sam jednom bila u slicnoj situaciji i mislim da je najbolje da razgovaras sa psihijatrom, mozda i sa nekim psihologom ako ti je to prihvatljivije, posto vidim da imas averziju prema psihijatrima. Nema u tome niceg loseg, oni su samo tu da ti pomognu da sama sebi razjasnis neke stvari. U nekim situacijama mnogo su efikasniji strucnjaci od prijatelja i porodice, naravno ako mozes da prevazidjes predrasude... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: kako si ti resila?
PostPoslato: Pon Dec 20, 2004 12:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 17, 2004 3:25 pm
Postovi: 121
reci mi kako si ti prevazisla svoj problem?Imas li neki savet da mi das ili preporucis nekog psihologa?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 20, 2004 3:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 3:47 am
Postovi: 4
Mozda izlizano zvuci ali istina je da su svi odgovori u tebi. Taj neki psihijatar ili psiholog treba samo da ti pomogne da ih postanes svesna i da ih prihvatis. Ne znam nijednog psihologa, zapravo preferiram psihijatre jer mislim da su kvalifikovaniji...Srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 20, 2004 3:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 18, 2004 3:47 am
Postovi: 4
Jos nesto Emilija...Ne treba da imas toliku frku oko te odluke, odes, vidis i ako ti se ne svidi uvek mozes da se vratis...Kazu da je kajanje zbog cinjenja manje od onog koje osecamo zbog necega sto nismo ucinili :roll:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: