Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Imam puno mana.
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 1:52 am
Postovi: 2
Neke od tih mana nisu psihicke prirode nego su ocigledne.
Ali zbog njih mislim da sam dobio i razne komplekse, a mozda i psihicka ostecenja!
Od rodjenja imam neke defekte koji su mi oduvek smetali i sada mi smetaju. Dok sam bio klinac mnogi su me vredjali zbog toga. To me je, ja mislim, vrlo zatvorilo i napravilo neku cudnu licnost od mene da ne kazem monstruma.
Sada imam 25 godina. Studiram, ali sam potpuno zatvoren i nekomunikativan. Nikad nisam imao devojku a neki su mi govorili da sam sladak i tako to. Problem su te moje mane - jer kada mi neki kaze da sam sladak ja ne znam da li govori iskreno ili me opet zajebava, kao od najranijih dana. Stvarno tuzno, verujte mi. Evo sada mi polaze suze
jer mi je zao sto ovaj jedan zivot zivim u ovom telu i na ovaj nacin. I zasto bas meni da se desi sve to. Mislim da sam dobar covek i da nikada ne bih zasluzio sve ovo ali dzabe je neko dobar ako je odvratan. Ne svidjam se ni samom sebi.
Isto tako su mi dosta puta pricali da sam inteligentan a ja sam shvatio da se to u stvari svakom detetu prica - sigurno mi ne bi rekli da sam malo debilan. Tako da u zadnje vreme imam utisak da su to sve bile lazi i plasim se da utvrdim da mi je inteligencija na nivou dovoljnom samo za svest (recimo IQ oko 60 ili manje). Ne bi me cudilo da sam kao kompletan organizam (i psiha i izgled) defektan, na nizem nivou , jer to zajedno ide.
Vrlo sam depresivan u zadnje vreme. Slabo se druzim i retko izlazim iz kuce. Cesto mi pada na pamet samoubistvo.Mislim da moze da mi se desi da se u nekom trenutku prosto casa prelije i bez razmisljanja oduzmem sebi zivot, u afektu valjda. A ponekad i imam zelju da ne zivim vise ovaj odvratan zivot.
Ne znam kako da pomognem sebi. Mogao bih da pisem jos, ali se plasim da od prevelikog posta nece hteti ljudi da citaju.
Cesto citam ovde, na ovom vasem forumu, narocito neuropsihijatriju, u nadi da nadjem neko resenje i za mene, ali nema ga jer sam jedan u milion....ma kakvi, nema takvog kao ja.
Ajde, ako neko ima resenje - svaka cast, celog zivota bih ga cenio, ali ne verujem iskreno.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 7:47 pm
Postovi: 10
Mnogo si me potresao.Gresis u pogledu na sebe-to sam SIGURNA!Iz pisma se moze zakljuciti da si osecajan,dobar i inteligentan mladic.Zasigurno je da imas dosta kvaliteta,ali da ih nisi svestan,jer si suvise kritican.No,gresis i kada kazes da nemas psihickih problema.Sve to sto si naveo govori o jednom stanju depresivnosti,a kao sto verovatno znas depresija jeste psihicki problem.Ne zelim da te plasim,ali samo zelim da ti kazem ono sto sam procitala:80% samoubica su bili depresivni,a 15% depresivnih ljudi izvrsi samoubistvo!!!Moj ti je savet da se obratis psihijatru i da ides na psihoterapije.U potpunosti te razumem,jer sam i sama prolazila kroz psihicke krize,lecenje,depresiju,nesigurnost...Znam sta znaci patiti,biti vredjana,osporavana...Medjutim,borila sam se i jos se borim.Procitaj moj post pod imenom 'Ranjivost je balast-zar ne?' cisto da budes upuceniji sta se meni desavalo.I jos nesto:OSOBE KOJE IMAJU IQ 60 NIKADA NE RAZMISLJAJU O SVOJOJ INTELIGENCIJI,JEDNOSTAVNO TO IH NE TANGIRA!!!CESTO SE DESI DA INTELIGENTNE I LEPE OSOBE SUMNJAJU U SVOJU INTELIGENCIJU I LEPOTU!!!To jeste paradoks,ali seti se samo primera velikih umetnika.Uzmi,recimo,primer Van Goga...Zelela bih da se dopisujemo,da razmenimo iskustva,pa ako si zainteresovan pisi mi na sledecu adresu: MogucaZloupotreba! Oprez! Znam da ce administracija biti sumnjicava sto dajem svoju adresu,ali KUNEM SE DA SAM DOBRONAMERNA!!!
G@l@tej@


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 1:52 am
Postovi: 2
Hvala na odgovoru. Mislim da mi je malo bolje od kada sam procitao tvoj odgovor.
Ne bih se javljao terapeutu i isao na terapije. Tacnije to je ovde neizvodljivo.
Nadam se da se to sredi samo, odnosno sam ja da sredim. Videcu dal je moguce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 5:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 18, 2005 7:47 pm
Postovi: 10
Mislim da gresis sto oklevas da se javis strucnom licu.Samo od sebe nista ne moze da se resi.Ne zelim da te plasim,ali sto duze cekas moze ti biti gore,jer opste je poznato da je bolje sto ranije poceti sa lecenjem,tj. veci su izgledi da pobedis probleme.Zasto toliko 'bezis' od svega toga i od psihoterapije?Verujem da imas strah da ces biti povredjen,ali stalno se 'skrivajuci' od ljudi propustices da shvatis da NISU SVI NEPRIJATELJSKI OKRENUTI PREMA TEBI I DA IMA LJUDI KOJI CE TE VOLETI TAKVOG KAKAV SI!!!!!Budi malo hrabriji.Znas kako kaza Del iz 'Mucki'-'ko reskira taj profitira' :wink: .
P.S.-Mnogo me nervira administracija sto cenzurise e-mail adrese.Treba da imamo poverenja jedni u druge.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 6:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Galateja, nepotrebno se nerviras. "Administracija" ne cenzurise email adrese, iako ima prava na to. Pogledaj pazljivije! Email je ostao, ali su korisnici upozoreni jer se desavalo da zlonamerni ljudi ili sekte pocnu da vrbuju ljude na ovaj nacin.


Poslednji put menjao admin dana Ned Mar 27, 2005 1:30 am, izmenjena samo jedanput

Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Imam puno mana.
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 7:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 07, 2005 7:17 pm
Postovi: 39
bdaera je napisao:
Vrlo sam depresivan u zadnje vreme. Slabo se druzim i retko izlazim iz kuce. Cesto mi pada na pamet samoubistvo.Mislim da moze da mi se desi da se u nekom trenutku prosto casa prelije i bez razmisljanja oduzmem sebi zivot, u afektu valjda. A ponekad i imam zelju da ne zivim vise ovaj odvratan zivot.


Ti si samo depresivan, a koliko vidim i inteligentan u sklapanju recenica. Depresiju neces pobediti samo i samo setanjem i druzenjima. Moraju neki antidepresivi da se koriste. Njih nemoras da se plasis (nisu sedativi), ti si preplasio i sebe a i malo nas. Osetljiv si a ako je to povezano sa inteligancijom u ovoj socijalnoj sredini kakva jeste ti si samo 'dobro tle' da se iznikne depresija.

Ne plasi se otici kod lekara. Ako znam kod secerne bolesti je manjak insulina u pankreasu pa ljudi moraju da primaju insulin a kod depresije manjak serotonina pa pijes antideprsive da ga pokrenu kako bi ti se sama hemija sredila. Na zalost antidepresivi daju svoje prve rezultate tek posle 3 do 6 nedelja. Glavu gore i kod nekog proveronog lekara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 26, 2005 8:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
bdaera, tvoje meni pismo uopste ne deluje depresivno.
Danas se za svako neraspolozenje kaze - depresija! A prava depresija nije samo neraspolozenje.
Jeste da si napisao da si razmisljao o samoubistvu, ali to je trenutak razmisljanja, tako sam ja shvatila.
Ti si ocito pun komlexa, a takodje si zatvorene prirode.
Nisi pominjao nikakve konkretne tegobe vec nesnalazenje u drustvu.
A to nije za psihijatra vec za psihologa ali samo ako sam ti to zelis).
Mislim da bi najpametnije bilo da sto pre zavrsis fakultet (sa 25 g je vec i vreme), da se zaposlis. To su velike promene i videces kao ces se snaci.
Samopouzdanje se najbolje stice samostalnoscu (prvenstveno ekonomskom),
Pozdrav,
danka


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: