Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: GDJE U BG-U NACI PRAVOG PSIHOPTERAPEUTA LOKACIJA
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 1:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2004 2:00 am
Postovi: 43
Znaci zainteresovan sam za psiho trapiju i da li u BG-u ima znaci nekoga bas ono sto mi kazemo naj,i dje se nalazi dje da se obratim i kome hvala unaprijed velika. Sta je zapravo PSIHO-TERAPIJA i koliko dana treba mislim imali odredjen broj seansi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psihoterapija
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 12:26 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Najednostavnije receno, psihoterapija je terapija razgovorom. Znaci, idete na seanse i pricate o svojim tegobama. Danas postoji puno pravaca u psihoterapiji i svi oni imaju nesto zajednicko i nesto posebno.
Kod nas su zastupljene: psihoanaliza, psihoanaliticka-psihoterapija, gestalt terapija, psihodrama, transakciona anliza, bihejvioralna terapija i druge. Da bi se zaista govorilo o psihoterapiji, seanse moraju biti najmanje 2x nedeljno. U zavisnosti od pravca i simptoma, psihoterapija moze trajati od nekoliko meseci (bihejvioralna) do nekoliko godina (psihoanaliza). Neke od ovih pravaca mozete naci na sajtu, pa pogledajte i upoznajte se za tehnikom i nacinom rada, pa onda izaberite.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala na brzom odgovoru
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 7:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2004 2:00 am
Postovi: 43
Doista ja sam udaljen od Beograda pa mogu reci dan voznje autom a i povrh toga radim,ali mi je ipak receno da su tamo PSIHOTERAPEUTI bas dobro usavrsili svoj posao,ali i dalje moze li mi neko nekoga preporuciti ne trazim ja reklamiranje jednostavno kome da se obratim barem adresu i broj telefona po mogucnosti ili barem sajt neki.Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Psihoterapija
PostPoslato: Ned Mar 20, 2005 11:13 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mozete se obratiti psihoanaliticarima, ali na seanse morate dolaziti 3x nedeljno. Mislim da bi to bio veliki napor. Terapija kod njih ne traje ispod 2 god, minimum. :roll:
Ne znam koliko se puta ide na gestalt terapiju, ali sigurno ne ispod 2x ned.
Jedna seansa traje 45 minuta. Razmislite da li mozete da nadjete komforniju varijantu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Hvala Mr. puno.
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2004 2:00 am
Postovi: 43
Ali ipak sam u nedoumici sta da radim poto sam udaljen to ne bi islo tako
imas pravo ali daj mi neko rjesenje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 22, 2005 11:12 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
U PG bi trebalo da ima psihijatar-psihoterapeut! Moze i psiholog koji je zavrsio psihoterapiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Za Mr.
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 4:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Feb 21, 2004 2:00 am
Postovi: 43
Moj nick je PG ali nisam ja tamo posto naravno svi mi zelimo da bude povjerljivo,ali ipak puno hvala.Sada ovih dana moram posjetiti svoga doktora pa cu malo i s njim o ovome a sto je opet problem udaljen je i on noc puta busom. MA to bi bio najmanji problem kada nedaj Boze ne bih radio ali malo cu se vise raspitati o ovome da vidim sta ce on reci,i sta dalje predlaze,zato jer sam ja na rivotrilu i apaurinu i rekao je da ce sastaviti program da polako izbacujem ove zavisne a ubacite lijekove od kojih se ne zavisi.Mogu reci da sam dobro mada ipak hm ja bih zelio da sam onaj stari ne znam ima li sanse ali mislim 100%,mnogo sam truda ulozio u sve ovo,naravno nada i optimizam i dalje su mogu reci na zadovoljavajucem nivou.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Sve zavisi
PostPoslato: Sub Apr 02, 2005 9:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Apr 19, 2004 2:00 am
Postovi: 51
Lokacija: Pomoravlje
U Bg postoji puno proverenih psihoterapeuta koij odlicno rade svoj posao.Kao što je napred rečeno postoji više različitih vrsta psihoterapijskih pravaca . U zavisnosti od problema koji imate može Vam se i preporučiti odredjena psihoterapija. Najbolje je da se prvo konsultujete sa nekim psihologom ili neurospihijatrom, koji pored medicine ima dodatno znanje iz psihoterapijskih pravaca i da u dogovoru pronadjete neku koja bi za Vas bila dobra.Psihoanaliza ide u dubinu ličnosti, bavi se detinjstvom, vrlo dugo traje , pa čak i godinama.Zato je i manje popularna, ali postoje novije koje su praktičnije i brže, usmerene na rešavanje praktičnih problema ( RET terapija,bihejvior terapija, geštalt terapija) a svi psiholozi u BG znaju bar najeminentnija imena nosioca ovih terapija kod nas. Vrlo je lako naći njih. Srećno i pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 29 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: