Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Epilepsija i trudnoca
PostPoslato: Čet Nov 17, 2005 4:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 4:28 am
Postovi: 3
Od 14. godine sam na terapiji (Eftil) nakon dva grand mal napada (u 14. i 16. godini). Nakon toga, pod ovom terapijom, nikakvih problema nisam imala. Planiram trudnocu.
Da li neko ima iskustva sa ovim lekom i njegovim eventualnim uticajem na bebu? Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 21, 2005 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 21, 2005 12:01 pm
Postovi: 4
Pijem Eftil vise od pet godina, nemam bas dobro iskustvo sa njim, nisam presrecan. Desavalo se da pomaze, ali opet zavisi u kojoj kombinaciji (kod mene je Lamictal). Imam i dalje problema, samo ne velikih, kada imam napad ne padam, ne gubim svest samo mi dodje do prekida, kao da je nestalo sve oko mene i kroz par trenutaka se vracam u ovaj svet i nastavljam normalan zivot.

Od Eftila sam se ugoio, dobio sam preko 20 kg, zato nemoj to da te iznenadi.

Da li utice na decu, ne znam. Mislim da ne, bar se nadam, nikada nikoga nisam pitao. Znam kod mene da moja epilepsija nije nasledna jer je nemam od rodjenja (od 17. godine), pa zbog toga mislim da ti deca nece imati problema, opet pitaj lekara.
Na VMA su najsigurniji.

Ako ti treba jos nesto, pisi, bolujem od epilepsije 10 godina. pa sam malo nekako i upoznat sa njom.

Pozdrav

Nemanja


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 22, 2005 3:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 17, 2005 4:28 am
Postovi: 3
Kipranine,

hvala na odgovoru. Moje iskustvo sa Eftilom je veoma dobro. Nisam primetila bilo kakve nuspojave od kada ga koristim, ali je vazno da radis redovno biohemijske analize (zbog transaminaza).
Hvala i na preporucenom strucnjaku.
Cini mi se da "nasledno" ne znaci da mora da se ispolji odmah po rodjenju, vec moze biti izazvano i kasnije, nekim faktorima. Ali to prepustam lekarima.
Mislim da je najvaznije da si nasao kombinaciju koja Ti pomaze.
Sve najbolje Ti zelim!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: