Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: [b]CAJEVI - SPAS ZA VECINU BOLESTI[/b]
PostPoslato: Pon Jun 20, 2005 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 20, 2005 9:49 am
Postovi: 6
U nameri da se o ovoj temi vise sazna, potstakla me je zelja da pokrenem ovu vrstu diskusije. Naime, kao visoko obrazovan covek, jedan od onih koji u alternativni vid medicine nisam do skora imao poverenja, posle niza bezuspesnih pokusaja i terapije na eminetnim klinikama kako privatnim tako i onim drzavnim da resim problen nervoze, nesanice i straha, cuo sam za osobu koja taj i mnoge druge probleme ne samo psihicke prirode resava na uspesan nacin. Odlucio sam da pomoc potrazim.
Radi se o jednoj vrsti alternativne medicine, mislim da je spoj staro grcke i kineske medicine. Osnovna terapija su pripodni cajevi. Ja sam zaista posle par terapija bio preporodjen. Prosle godine na Kipru dok sam letovao upoznao sam osobu iz Lilehamera iz Norveske koja je koristila iste cajeve tj. od iste osobe. Sve to ukazuje da se za dobrim lekom daleko cuje. Naime velika je paleta cajeva za razna obolenja koja su se uspesno pakazala u svojoj primeni. Recimo moja majka je koristila za cistu na jajnicima koja je posle tri terapije nestala, a savetovana je operacija, nasa kucna prijateljica u 41 godini je uz pomoc cajeva ostala u drugom stanju i sada ima prelepu devojcicu od 3 godine, a da i ne spominjem gde ona i njen suprug nisu sve isli i pokusavali da savladaju sterilitet. Moja topla i nadasve iskrena i u praksi potvrdjena preporuka je za sve da se okrenu nekom od vidova alternativne medicine. Nebi ovom prilikom da nabrajam prijatelje, kolege, rodjake koji su uz pomoc siroke palete ovih cajeva uspesno resili neke od svojih zdravstvenih problema.
Tragajuci za resenjem svog problema, uspeo sam na ovaj nacin da pomognema. Vecina od nas misli da neki od lekova mogu naci samo u inostranstvu. To sam i ja mislio i isti iz Svajcarske i nabavio pre par godina, a da nisam ni bio svestan da tu negde u Vojvodine postoji osoba koja se ovim ovim problemom uspesno bavi uz pomoc prirodnih cajeva.
Na kraju sta joj reci samo jedno VELIKO HVALA !!! :lol: :lol: :lol:
[/i][/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 20, 2005 5:37 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Apr 06, 2004 2:00 am
Postovi: 1003
Ja takodje veoma verujem u cajeve, ali sam vrlo oprezna jer nisu svi fitoterapeuti tako strucki kako mnogi misle.
Trenutno sam na jednoj fitoterapiji (zbog neke boljke koja nije psihicke rirode) i ne znam koliko stotina puta sam kuvala sebi caj, onako kako mi je savetovano.
Takodje se ne mozwe reci da li ce mi ta terapija sasvim korisitit, ali se zna da cu morati verovatno jos toliko puta da kuvam sebi caj.

Hocu da kazem, da biljke pomazu, ali sporo, te su one za one bas strpljive.
To mi je odmah receno i ja sam na to pristala.

AKo je tebi bilo potrebno samo 3 terapije caja da bi ozdravio, onda je veliko pitanje da li je to samo placebo efekat (koji licno takodje cenim, ali koji je kratkog daha).
-Biljke NE mogu da pomognu onako brzo kako mogu lekovi, to se mora znati (onaj koji je nestrpljiv ne treba ni da proba fitoterapiju).
-Biljke mogu biti i opasne, te su strucni saveti neophodni
- Biljke nikako ne bi trebalo da koriste trudnice bez znanja lekara.

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 22, 2005 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Diskusija na ovu temu vec postoji na http://php.doktor.rs/forum/viewtopic ... 1480#11480


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: