Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 16, 2002 10:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 15, 2002 2:00 am
Postovi: 7
Lokacija: Sabac
Imam komsinicu koja je mnogo dobra zena ali izgleda da ima neki poremecaj ishrane. Naime to se odrazava nagonskim unosom velikih kolicina hrane u kratkim vremenskim razmacima. Takvim nacinom ishrane nagurala je na sigurno 120-130 kg. Hrana koju jede iskljucivo su masti i ugljeni hidrati, znaci mesa i hleba sto bi rekli. Posto mi je veoma bliska interesuje me da li joj mogu pomoci nekako ja ili njena porodica, svi smo zainteresovani ali ona je totalno nepristupacna. To znaci da ne dozvoljava da joj iko bilo sta prica o njenom zivotu. Pri tome ja mislim da joj je i psiha izgubila funkciju a to zakljucujem na osnovu sledeceg : Povecana joj je potreba za snom a kada se probudi treba joj dosta da postane svesna gde se uopste nalazi, svim ljudima oko sebe trazi mane i greske i trenutne i zivotne, sve oko sebe savetuje i prica kako treba da rade. Na momente se ponasa kao malo dete, mazi se, tepa svojoj deci koja su vec prerasla takvo nesto. Muz joj je uvek odsutan i ima vezu sa prvom komsinicom, ona ga stalno uhodi i prati. Jednom je imala totalni presek svesti kada je postala sumanuta. Doktor joj je ordinirao neke tablete Moditen i od toga joj je bilo gore, tako da je nastavila sa Largactil-om. Sada, vise nema sumanutosti, ali je ostala neka pritajena anomalija psihe. Naime unos hrane se sada poceo desavati i nocu kada ona bukvalno ustaje i sprema sebi ogromne gozbe od masti i hleba, slanine, cvaraka.... Povrce ne tolerise i slabo ga jede, uglavnom je fokusirana na meso i sto vise kalorija. Na nogama ima vidno izrazene prosirene vene i pre dve godine joj je konstatovan povisen secer u krvi, sto je ona ispostovala mesec dana i drzala dijetu da bi posle nastavila starim tempom. Interesuje me da li je ovo Bulimia nervosa i kako se takvim osobama moze pomoci ako im se uoste moze pomoci


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 17, 2002 11:31 pm 
OffLine Moderator
Pridružio se: Sub Jun 29, 2002 2:00 am
Postovi: 138
Lokacija: Beograd
Poremecaj ishrane koji opisujete moze biti bulimija nervoza, ali je ocigledno simptomatski tj. prati psihicki ili dusevni poremecaj, mozda je i nuzefekat lekova ili hormonski poremecaj? Treba da se obrati Savetovalistu za ishranu Higijenskog instituta Medicinskog fakulteta, Beograd, Pasterova 2 ili u "Cigotu" na Zlatiboru. Verovatno je potrebna i konsultacija neuropsihijatra i endokrinologa. Razgovarajte sa muzem i predocite mu ozbiljnost zdravstvene situacije njegove supruge!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 18, 2002 1:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 15, 2002 2:00 am
Postovi: 7
Lokacija: Sabac
hvala vam puno na adresama i informacijama, nadam se da ce biti od pomoci. Voleo bih da vidim opet srecnu moju komsinicu, jer ispod sveg tog sala ipak se krije covek. A za muza ne znam, mislim da njega to nesto preterano i ne interesuje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: