Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: anksioznost i depresija
PostPoslato: Ned Feb 27, 2005 1:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 27, 2005 1:41 pm
Postovi: 1
Lokacija: Novi Sad
Molim Vas da mi odgovorite savetom u pogledu resavanja situacije u kojoj se nalazim.Ime mi je Kristijan,od pocetka 2002 godine nakon snaznog napada anksioznosti,te povrsnih i po meni nedovoljnih ispitivanja,postavljena mi je dijagnoza apstinencijalne krize alkoholizma,koja je ubrzo preinacena u mesovito anksiozno-depresivno stanje.Od tada pa do danas koristim bromazepam 1,5mg 3 puta na dan,u zadnjih mesec dana 4 puta dnevno.Moram naglasiti da sam ozenjen,bez dece,imam 29 godina,na poslu sam izuzetno uspesan,i omiljen sam medju kolegama,te stoga nikako ne mogu da se pomirim sa dijagnozom,kao i sa cinjenicom da sam verovatno stekao zavisnost od lekova,a da pri tome osnovni simptomi koji mi predstavljaju problem(vrtoglavica,zujanje u usima,povremeno lupanje srca, isl.kao i bolovi u kicmi ivratnom delu)ne prestaju,tako da imam utisak da lecim posledice,a ne i same uzroke ovog stanja.
Hvala na razumevanju,i molim Vas za savet.Ovo bi bilo okratko o tome,a rad sam da odgovorim na sva pitanja koja bi dovela do resenja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 07, 2005 2:38 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 2:27 pm
Postovi: 97
Lokacija: Beograd
Sto vise strahovanja (zavistan sam, necu se osloboditi i sl.), to vise napetosti. Pokusaj sa dve paralelne stvari:

-dozvoli sebi svaki dan 20-ak minuta opustanja (i samoce) i to sto dubljeg to boljeg
-dozvoli sebi da razmotris (makar i na papir stavio) eventualne uzroke, blokade i sl.

To je minimum rada na sebi koji ce pomoci svakom ko nije bas u teskoj situaciji, a posto sam ja bio u nesto tezoj, znam da u tvojoj situaciji te stvari zaista mogu da pomognu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 11, 2005 5:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 01, 2005 9:09 pm
Postovi: 18
JA VEC 4.GODINE KORISTIM BENSENDIN PO 2 MG 2 PUTA NA DAN UPRAVO ZBOG ISTIH SIMPTOMA.IMALA SAM I PREKIDE U TERAPIJI,NARAVNO ZBOG MOGUCE ZAVISNOSTI,ALI MOJI SIMPTOMI TRAJU I DAN DANAS.NEKADA SU JACI,NEKADA SLABIJI,MADA TRENUTNO PREOVLADJUJE OVA DRUGA STRANA.IMALA SAM TAKO JAKE NAPADE LUPANJA SRCA DA SAM NEKOLIKO PUTA PRIMLJENA U URGENTNU SLUZBU KAO SLUCAJ PREDINFARKTNOG STANJA,I.....PREZIVELA SAM.JEDNOSTAVNO SAM RESILA DA KRENEM DALJE,MADA SAM SVESNA DA CE ME OVA BOLJKA PRATITI DO KRAJA ZIVOTA,ALI SE NE PREDAJEM.IMAM DVOJE DIVNE DECE KOJIMA SAM POTREBNA KOLIKO TOLIKO ZDRAVA I PORUCUJEM TI SAMO NAPRED,JER CES JEDINO TAKO USPETI DA POVRATIS SAMOPOUZDANJE,KOJE TI JE SADA VISE NEGO POTREBNO.BICE TU I USPONA I PADOVA,ALI SVE JE TO SASTAVNI DEO ZIVOTA.JOS SMO MI MLADI DA BI SE PREDAVALI TAKO LAKO,A ZA OVU BORBU TI JE POTREBNO PUNO SNAGE DA SE VRATIS U NEKO NORMALNO STANJE.SA SRECOM I JAVI SE KADA NAPRAVIS PRVI POZITIVAN POMAK U OVOME.POZDRAV


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: