Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Tumor dojke
PostPoslato: Pet Jun 22, 2012 9:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 22, 2012 9:05 am
Postovi: 3
Molim Vas da mi pomognete da bolje razumem zenu zbog koje je moj zivot krenuo putem koji sam sanjao :)
Pre 4 meseca moja voljena osoba je operisala tumor (utvrdjeno beningni) na dojci . Sve je super proslo sto se tice operacije sa najmanjom mogucom kolateralnom stetom. rez je radjen kroz bradavicu tako da oziljak izuzetno mali sto i estetski nije pokvarilo vizuelni izgled.
Problemi su se pojavili u vidu ne malih bolova u obe dojke i to u periodu promene vremenskih uslova. Kontrola je radjena i nije otkriveno nista sto bi nas uznemirilo.
Pitanja :
1. Da li je moguce da tako sveza rana moze da reaguje na klimatske promene i da li je normalno da se bol prenosi na obe dojke.

2. Da li sexualni odnosi mogu negativno da uticu na opste zdravstveno stanje pacijentkinje, s' obzirom da tokom i posle istih, dolazi u nasem slucaju i do pojave bolova u predelu operisane regije grudi? Da li pojacani rad hormona tokom odnosa utice na te bolove i da li se preporucuje pauza ? Ako se preporucuje, koji je to preiod i kako znati dokle pauza treba da traje ?

3. Da li postoji neki drugi razlog za pojavu ovih bolova kojih nije bilo pre operacije ?

Molim Vas da mi odgovorite sto preciznije , ako je moguce, jer zelim da razumem ovu situaciju sto bolje. Cesto dolazi do carki , nervoze i drugih negativnih situacija, koje mojoj drgoj nisu pozeljne, jer je taj tumor i zaradila od stresa i nervoze. Ne bi podneli da se ponovo dogodi nesto slicno, zato nam je shvatanje i razumevanje ove situacije od kljucnog znacaja.

Hvala unapred za odgovore


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: