Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Familijarna,nasledna bolest creva(FAP)
PostPoslato: Sre Feb 26, 2014 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 26, 2014 11:07 am
Postovi: 3
Nesnalazim se bas najbolje novi sam clan hitno mi je potrebno misljenje lekara ili osoba ako su imale ili imaju slicne probleme sa polipim.radi se o mojoj prijateljici stara je42 godine i predlazu joj operaciju a nikako nije sigurna da li sme da prihvati ili ne prihvati neznamo sta je gore.ovde je opisan tok bolesti i lecenja pa vas najlepse molim ako nesto zna neko bilo sta n ovu temu d napise:) ovim putem želim da vas zamolim za pomoć, jer mi treba strucni savjet .Prije 13 godina sam imala operaciju odstranjivanja debelog crijeva, imam FAP.Jedan dug period bilo je sve u redu, naravno naucila sam se novom nacinu ishrane i većinom sam se drzala pravila.Sa konzumiiranjem voca je bilo malo komplikovanije , velike smetnje imam, ali na žalost ne mogu se totalno odreci voca.....Da ne bih odugovlacila, trenutno imam jedan veliki problem. Prije godinu dana otkriven je jedan adenom na dvanaestercu, moj doktor ga je posmatrao godinu dana, počeo se mijenjati, rasti, radjeni su isjecci i histeologija je utvrdila da je dobrocudni, ipak se moralo odstraniti jer se nalazio tačno na ulazu zucnog i pankreas kanala. Endoskopskim podhvatom su ga odstranili, tom prilikom su postavili dvije proteze u oba kanala, da ne bi došlo do zarastanja kanala a samim tim da se sprijeci pankreatitis i da se održi funkcija zuci . Nakon te male operacije imala sam jako velike bolove, koje sam pripisala stanom tijelu, davali su mi terapiju protiv bolova.Nakon 6 nedelja odstranili su protezei ponovo izvadili isjecke, zbog provjere da li je komletan adenom odstranjen.Histoloski nalazi su gotovi , rezultat je "adenom je još tu". Doktori kažu, da bi trebalo sad ponovo op, ali većeg razmjera, naime da bi spasili žuč, oni bi da uklone jedan dio pankreasa, njihovo obrazlozenje je da drugačije ne može.Kroz sve ove godine jedno sigurno znam, ne bojim se operacije, ako će biti uspjesna i ako ima smisla.Ovu operaciju ne želim iz dva razloga, prvo pankreas je zdrav i ne želim jedan zdrav organ da unistavam, drugo je to sto ja imam i sledeće adenome još mala 4 , ako bih ja dozvolila tu operaciju onda dovodim u pitanje ostatak tankog creva, jer tada neće biti moguci pregledi, a s obzirom da sam riziko pacijent.....Ja ne želim da pogrijesim u odluci, pa vas pitam koje eventualne mogucnosti postoje u mom slučaju
Ja bih vas molila da mi ogovorite, sa mogucim savjetom ili eventualno adresom na kojoj ću dobiti adekvatnu pomoć
Unaprijed zahvalna Vesna


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 1 gost


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: