Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zlezda na vratu
PostPoslato: Čet Apr 11, 2013 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 11, 2013 9:03 pm
Postovi: 1
moze li neko da mi kaze! izasla mi je zlezda na vratu ,tacnije na sredini vrata mozda 2 santimetra iza uha. i pre se javljala ali nikada nije bila ovako velika ,sada je velicine oraha ,boli do sada nije. sada ne mogu ni da pomeram vrat koliko boli.moze li neko da mi kaze sta to moze biti? hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zlezda na vratu
PostPoslato: Ned Apr 14, 2013 6:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Значи да највероватније имаш неку инфекцију која тиња и сада се разбуктала вероватно због пада твог имунитета. Не треба да седиш кући и чекаш шта ће да се догоди.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zlezda na vratu
PostPoslato: Sub Sep 28, 2013 1:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 28, 2013 1:34 pm
Postovi: 1
Postovani,pre godinu dana imala sam veliki problem, od promaje mi se ukocio vrat,2 meseca sam bila ukocena i vrat mi je bio natecen,uopte nisam mogla da ga pomeram,posle raznih fizikalnih terapija kada je otok spao ostale su mi 4 zlezde na levoj strani vrata(ta strana mi je bila vise ukocena i bolna).Posle nekog vremena kada sam napipkala te kuglice koje su velicine zrna graska otisla sam na UZ pregled,doktorka je rekla da su limfni cvorovi,da nije zabrinjavajuce,isto imam na desnoj strani vrata jedan,i ispod oba pazuha po jedan-ona kaze da je posledica odbrane organizma od neke infekcije ili virusa.sada posle godinu dana ti na vratu cvorici me nerviraju jer se lako opipavaju,tvrdi su i ne bole me,zbog posla kojim se bavim cesto me vrat boli,i kad nastanu ti bolovi i ti cvorici se lakse opipavaju kao da izlaze na povrsinu.radila sam krvnu sliku na koju me uputila doktorka opste prakse bas zbog ti limfnih cvorova da se vidi sta je,svi rezultati su dobri.ona kaze da mi su na pripojima i da je verovatno od cestog problema sa vratnim misicima.
sta da radim i koliko je zabrinjavajuce?
Hvala !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zlezda na vratu
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 3:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 7:03 pm
Postovi: 40
ja te zlezde imam vec 3godine I do sada se samopratilp,radila sam I punkciju ali je ta najveca na nezgodnom mestu...prati meni su rekli da ne brinem dok se pomera.kada se fiksira I ako se ikada fiksira na jedno mesto moze da se desi nikad,i krene da raste onda ne valja..dok mrda I ne prelazi 3cm samo se prati...tako su menirekli tako prenosim svako dobro... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zlezda na vratu
PostPoslato: Čet Okt 31, 2013 10:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Poštovani ja imam nekakvo čudno grebanje u grlu i neko kao stezanje u vratnom dalu.Sada mi se pojavio neki čvorić na delu vrata koji me je do sada podmuklo boleo i to se manifestuje neka tri dana.Otišao sam lekaru opšte prakse koji mi je rekao da je neka infekcija ili bakteriska ili virusna ali se ne zna gde pa sam ja posumnjao na grlo.Međutim ja se plašim jer sam pročitao da se limpfni čvorovi javljaju kod nastanka karcinoma grla ili jednjaka,pa me interesuje dali da nastavim sa datom terapijom antibioticima i sačekam ishod ili radim neke nove analize???Inače krvna slika mi je dobra samo mi je mcv. i bilirubin povećan.Inače takođe bolujem od reumatoidnog artritisa,nisam pušač ne konzumiram alkohol.Molim vas za neki savet ili bilo kakav odgovor.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: zlezda na vratu
PostPoslato: Pet Nov 15, 2013 1:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 15, 2011 7:03 pm
Postovi: 40
ispij terapiju do kraja akose plasis trazi uz vrata,nece svaka l.zlezda da predje u karcinom....ne boj se samo prati I ispij te lekove do kraja od upale one iskacu,mogu posle da ostanu tuane moraju..zavisi od osobe do osobe,ja ih imam evovec trigod.moja je 26mm(najveca)samo se prati,sacekaj jos malo,osim ako naravno ne krene nenormalno da raste..svako dobro nastavio sa lekovima


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 6 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: