Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: MR pregled kičmenog stuba
PostPoslato: Sre Sep 19, 2018 11:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 19, 2018 10:13 pm
Postovi: 2
Pozdrav svima, nedavno sam odradio Magnetnu rezonancu kičmenog stuba na zahtev kiropraktičara, pored CD sa snimkom dobio sam i napismenu analizu od doktorke u klinici gde sam radio MR. Nakog što mi je kiropraktičar pregledao analize ukazao je na to da mi je kičma "Nabijena" i da moram raditi dekompresiju. Dekompresiju radim dvaput nedeljno tako što se okačim nogama na vratilo i "Visim" naglavačke. Ovo mi je delimično pomoglo, ali i dalje osećam bol i slabost u donjem delu tela (donjim ledjima). Rekreativno idem u teretanu.Prekučao sam teskt sa analize, i ako je neko u mogućnosti da mi pomogne oko tumačenja teksta i da mi ukaže probleme.

MR PREGLED KIČMENOG STUBA: načinjeni su T1W/T2w sagitalni tomogrami kičme od kraniocervikalnog prelaza do sakruma, kao i T2W

transverzalni tomogrami C2-7, Th3-7 i L2-S1 segmenta.

Cervikala lordoza je delimično ispravljena, izraženije u gornjoj polovini.Torakalna kifoza je očuvana, lumbalna lordoza delimično

ispravljena. Uočava se blaga sinistrokonveksna skolioza LS kičme, temena angulacije u visini L3-4 IV nivoa. Nema Dislokacija,

vertebralnih kolapsa niti znakova infiltrativnih lezija pršljenskih tela. Kičmena moždina je normalne morfologije, bez fokalnih ili

difuznih patoloških promena signala i bez sirinksa. Conus medullaris se završava u visini L1 pršljena. U duralnoj vreći se ne vide

patološke promene.

Na C3-4, C4-5, C5-6 i C6-7 IV nivoima uočavaju se diskretni desnostrani dorzolateralni spondolofiti, kao i incipijentna anularna

bubrenja IV diskova, bez kompromitacije kičmene moždine, stenoze spinalnog kanala ili IV foramena.
Na svim IV nivoima od Th2-3 do Th6-7 uočavaju se anularna bubrenja IV diskova, naglašena dorzomedijalno sa izraženom redukcijom

prednjeg likvorskog prostora, bez kompromitacije kičmene moždine i bez stenoze spinalnog kanala. Nema stenoze spinalnog kanala.
Na L3-4 IV nivou uočava se početno anularno bubrenje IV diska, bez stenoze spinalnog kanala ili IV foramena.
L4-5 IV nivo je početno redukovane visine sa manjim dorzalnim spondilofitima uz obe terminalne ploče. Uočava se asimetrično anularno

bubrenje IV diska, naglašeno ekstraforaminalno desno: nema stenoze spinalnog kanala: desni IV foramen je početno stenoziran sa

diskoradikularnim kontaktom sa desnim L4 radiksom na izlazu iz IV foramena. Levi IV foramen je početno stenoziran, bez kompromitacije

nervnog radiksa intraforaminalno.
Na L5-S1 IV nivou uočava se manji dorzalni spondilofit uz gornu terminalnu ploču. Prisutno je asimetrično anularno bubrenje IV diska,

bez stenoze spinalnog kanala. Desni IV foramen nije stenoziran; levi IV foramen je poletno stenoziran sa diskoradikularnim kontaktom

sa levim L5 radiksom intraforaminalno.

ZAKLJUČAK: 1. POČETNE DISKARTROTIČNE PROMENE NA SVIM IV NIVOIMA OD C3-4 GO C6-7, KAO I OD Th2-3 DO Th6-7 IV NIVOA, BEZ KOMPROMITACIJE

KIČMENE MOŽDINE, NERVNIH RADIKSA I BEZ STENOZE SPINALNOG KANALA:
2. ASIMETRIČNO ANULARNO BUBRENJE L4-5 IV DISKA, NAGLAŠENO SKTRAFORAMINALNO DESNO SA DISKORADIKULARNIM KONTAKTOM SA DESNIM L4 RADIKSOM

NA IZLAZU IZ IV FORAMENA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: MR pregled kičmenog stuba
PostPoslato: Čet Sep 20, 2018 10:59 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Два пута недељно?! То мораш да радиш свакодневно па да будеш срећан ако ти буде било мало боље за два месеца. И наравно то ћеш морати да радиш цео живот ако нећеш да ти се проблеми врате.

Међутим вертикално истезање ће ти слабо помоћи а разлог томе је једноставан: не можеш у потпуности да опустиш мишиће. Мени је после деценија различитих истезања једино помогао Истеки: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: