Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 7:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:27 pm
Postovi: 4
Imam
Trigliceride 6.1
Holesterol 4.6
Hdl 0.58
Ldl 0.58
Krvna slika odlicna sve je dobro osim masnoca, pre par meseci sam imao ovakve rezultate u medjuvremenu sam probao sa dijetem i povecanom fizickom aktivnoscu ali to nista nije pomoglo rezultati skoro isti, nisam cak ni gojazan.
Kako da spustim trigliceride jel ima neko neki savet lekar opste prakse mi je prepisao Fenolip 160mg jednom dnevno.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 8:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Nastavi da pijes fenolip i obavezno djeta uz to nakon mesec dana prekontrolisi trigliceride.Da li neko u porodici ima problema sa tim?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 8:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:27 pm
Postovi: 4
Ima majka, ali ona ima visok i holesterol i trigliceride i problema sa stitnom zlezdom i sa secerom, na insulinu je...
Meni su rezeltati stitne zlezde i secera dobri!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 8:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Koliko godina imas? Pitala sam za roditelje posto je najcesce nasledno kada se javlja kod mladjih osoba.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 8:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:27 pm
Postovi: 4
29 godina imam, mada majka ima 58 a sve te probleme je dobila zadnjih osam do deset godina...
Ja sam ceo zivot bio mnogo mrsav i ako sam dosta jeo i onda sam se najedanput ugojio i kasnije poceo prvo sa pritiskom a kasnije sam otkrio i visoke trigliceride.
Kad kazem ugojio to nije nista preterano sam imam 86 kg a visok sam 180cm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 10:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Moze imati veze i sa tim naglim gojenjem posto navodis da imas i pritisak jesi li isao na neka ispitivanja osim klasicnog davanja krvi?U ovom ludom vremenu nista vise nije cudno i neobicno ali bez obzira treba iskljuciti druge stvari koje mogu dati visok pritisak nije lose prekontrolisati se :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 10:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 7:27 pm
Postovi: 4
Isao sam i kod inretniste radio EKG, ultra zvuk srca itd sve je bilo super...
Na koje jos preglede i analize mislis i preporucujes?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Pet Jul 27, 2012 2:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 26, 2012 8:36 pm
Postovi: 176
Provera stitne zlezde,nadbubreznih zlezda,bubrega,porazgovaraj sa svojim lekarom o tome ako vec imas visok pritisak,jel ti dala nesto od lekova za pritisak?Kolike su vrednosti obicno?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Ned Nov 25, 2012 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 25, 2012 11:17 pm
Postovi: 3
Postovanje,
imam trigliceride 5,27 a znam da je granica 1,7 i jako sam zabrinuta. Holesterol mi je 5,47...
Imam 25 godina, nisam gojazna, naprotiv, niko nije imao problema sa masnocom u porodici. Tek trebam da kontrolisem krv, a zasad mi je pritisak 130/80. Nisam radila EKG, doktor je rekao da nema potrebe. Moje povisene trigliceride je prokomentarisao "nista strasno, znaju oni da budu i veci" Osecam se prilicno umorno i tromo. Imam li razloga za brigu za srce ili slicno?

U panici sam, molim za odgovor!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Sub Dec 21, 2013 3:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 21, 2013 3:26 pm
Postovi: 1
Poštovani,
imam 35 godina, ne jedem drugo meso sem piletine, tačnije belog pileceg mesa, raznih riba i teletine sto se tiče mesa. ponekad u obzir, najčešće jednomu 5,6 mesece pojedam malo jagnjetine. Ne jedem brzu hranu, pljeskavice, ne koristim beli šecer, jedem crni hleb sa semenkama tikve, ne pijem alkohol, pušač sam,, manje od jedne paklice za 24 časa jako slabih cigareta, ne jedem slatkiše, grickalice ne pijem sokove i gazirano izuzev ponekad koka kolu zero, čašu, dve. U poslednje tri godine najmanje 5 puta nedeljno vezbam u teretani sa tegovima, a 6 dana u nedelji nakon treninga sa tegovima pretrčim na traci ili napolju izmedju 4 i 5 km, a pre ovog perioda u toku svog specifičnog školovanja održavanje fizičke komdicije je bilo obavezno, nemam visok krvni pritisak, puls mi je u stanju mirovanja oko 50 otkucaja itd.
pored svega navedenog pre mesec dana na sistematskom pregledu su utvrdili da su mi trigliceridi dotigli vrednost 4,12 mmol/l što je prilično visoko. Nemam nikakve tegobe. sve ostale analize su dobre. može li neko da mi eventualno kaže o čemu se radi? Ove rezultate sam dobio posle mesec dana i planiram da ih narednih dana proverim. Napominjem da nemam nikakve tegobe niti sam ikada uzimao bilo kakve kortiko preparate i lekove na bazi stereoida.
Mnogo sam se razočarao zbog ovakvog rezultata i zabrinuo!!!
Zamolio bih za Vaš stav o ovom mom problemu?
Unapred zahvalan na razumevanju!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Visoki Trigliceridi
PostPoslato: Ned Okt 05, 2014 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 05, 2014 8:44 pm
Postovi: 1
Imala sam trigliceride 8, i 6 nedelja pazila sta jedem. nakon toga, spustili su se na 1,8.
Veoma je vazno-izbaciti slatkise, gazirana pica, beli hleb i sve proizvode iz pekare od belog brasna. Svinjetina jednom nedeljno, kuvana jaja dva puta nedeljno, svaki drugi dan riba, mnogo svezeg povrca, maslinovo ulje i jabukovo sirce.Meso ne prziti i ne peci, najvise kuvano. Krompir veoma retko i to kuvan.
Uz to, mleko i mlecni proizvodi od 0,5 posto masti, nikako pastete, salame i konzerve.
I na kraju, pre jela kapi od articoke.
Ostalo sam sve jela normalno


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 16 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 18 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: