Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: TORCH
PostPoslato: Uto Avg 16, 2005 6:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 11, 2005 3:55 pm
Postovi: 31
Molili bih odgovor ukoliko neko zna.Sadasnje stanje na viruse to jest IgM JE NEGATIVAN ali imam antitela svih pet u razmeru-citomegalovirusIgG1:160,HSV-1 IgG 1:640,HSV-2 IgG 1:80,Rubella virus IgG 1:320,Toksoplazma IgG 1:320.Laboratorija MEDLAB(ne daje referentne vrednosti)pa me zanima da li je ovo u granicama normale.Unapred hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 23, 2005 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
:P IgM antitela su pokazatelji akutne infekcije. IgG antitela ukazuju na to da je osoba (u vasem slucaju trudnica) vec bila u kontaktu sa tim mikroorganizmima ( Toxoplasma gondii, Rubella virus, Cytomegalovirus i Herpes virus) i to su zastitna antitela. Znaci, trebalo bi da je sve u redu ali pretpostavljam da ste do sada vec dobili savet od svog ginekologa. Puno pozdrava i srecno! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 23, 2005 11:49 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Ned Feb 20, 2005 9:16 pm
Postovi: 75
Postovani,

Po pravilu, IgM ukazuje na svezu (akutnu) infekciju, a IgG na staru, tj. da je osoba ranije bila u kontaktu sa odredjenim alergenom (mikroorganizmom). Sto je vece razblazenje, veci je i titar, odnosno koncentracija antitela. Medjutim, tumacenje nalaza (uz klinicku sliku) se vrsi o odnosu na referentne vrednosti.
Mozemo Vam preporuciti da analize uradite u Zavodu za laboratorijsku dijagnostiku - Hexalab, gde cete uz rezultate dobiti i referentne vrednosti (u odgovarajucim jedinicama koncentracije antitela - IU/mL).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Molim vas za savet...
PostPoslato: Sre Dec 28, 2005 11:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 29, 2005 3:45 am
Postovi: 12
Moji rezultati su sledeci:
HSV1 i 2, i toksoplazma su negativni;
Rubella IgG 120 IU/ml IgM + ;
CMV IgG 200 IU/ml IgM + .
U napomeni pise da zbog granicnog + titra na CMV i rubellu, savetuju da se analiza ponovi za najmanje 2 nedelje...
Totalno sam u rebusu, mislila sam da sam bezbedna za rubeolu, jer sam vakcinisana 1989., i uradila sam ranije privatno IgG 93 IU/ml... Otkud sad ovaj IgM? Moja doc je na odmoru, druga nije htela da me primi, samo mi je dala uput da sutra ponovim (ova analiza je od pre 3 nedelje)... rezultat se ceka 2 nedelje, pa sam uradila danas i IgM privatno, to ce mi biti gotovo vec sutra... Ali meni vise nista nije jasno...
Moze li taj rezultat biti lazno pozitivan, npr. da neki drugi proteini iz krvi stupaju u istu reakciju, ili tako nesto? Molila bih da mi neko to malo razjasni, ja sam se izgubila...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: TORCH
PostPoslato: Čet Jul 17, 2014 3:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 17, 2014 2:44 pm
Postovi: 1
Zanima me zna li neko da protumaci nalaz ??
1. Anti Toxoplasma gondii igm -NEGATIVAN
2.Anti Toxoplasma gondii igg -NEGATIVAN
3.Anti Rubela igm - NEGATIVAN
4.Antu Rubela igg -POZITIVAN
5.Anti CMV igm - NEGATIVAN
6.Anti CMV igg - POZITIVAN
7..Anti HSV 1+2 igm -NEGATIVAN
8.Anti HSV 1+2 igg -POZITIVAN
Ne mogu da pronadjem koji su ovo virusi i sto je ovo pozitivno ?? A inace imam problema sa policisticnim jajnicima ,borim se 4 godine da zatrudnim !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 5 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: