Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Čet Avg 07, 2014 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 11:32 pm
Postovi: 2
Dosta sam citao o tome. Ipak neke stvari me malo zabrinjavaju pa bih volio da mi neko ko bas zna o tome odgovori.Proslo leto sam imao 3 nezasticena odnosa. Devojke su mislim ok,dan danas se cujemo ali mnogo toga sam citao po forumima pa sam zabrinut. Kada sam se vratio sa mora,posle nekih mesec dana dok sam setao osetio sam ispupcenje na levoj preponi. Natekla mi je zlezda na levoj preponi,dok sam se dodirivao osetio sam jos dve koje su bile dosta manje,ova je bas bila velika. Otisao sam kod lekara i on je to nesto snimao(bas nzm sta je radio sa kevom sam isao),onda sam izvadio krv i sve je bilo ok(nisam se testirao na HIV). Ta zlezda se posle nekih mesec i po povukla i ostala je onako tvrda ali se jedva oseti. Takodje te dvije male su ostale tvrde ali se i one jedva osecaju.Nijesam pio nikakve antibiotike jer to obicno i ne pijem,same su se povlacile. Ovo leto,odnosno prije par dana opet mi je bila malo otecena ta zlezda na levoj preponi i sad se opet vratila u svoj standardni polozaj.
Od tih odnosa je proslo godinu dana,moram da naglasim da sam momak koji jako puno trenira,rad u teretani 6 puta nedeljno bas jako i trcim 3 puta nedeljno od 6-9 km.
Neko kaze da te zlezde mogu biti od velikih napora ali ja sam ipak zabrinut.
I osecam stalno bol u glavi,odma iznad nosa (predpostavljam sinusi) imam sa njima problema od ranije ali sad osecam stalno bol.

Molim vas za odgovor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Avg 08, 2014 10:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
A koje je pitanje?

Ako je pitanje da li imaš HIV, to možeš da znaš samo ako se testiraš, što svakako uradi.

Žlezde mogu biti uvećane iz mnogo razloga, a jedan od banalnijih je da nekad mogu da odreaguju ako se recimo u toj regiji depiliraš ili briješ


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Avg 08, 2014 12:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 07, 2014 11:32 pm
Postovi: 2
Da pitanje je kolike su mogucnosti dobijanja Hiv-a i te zlezde me njvise brinu?
Brijem se u tom delu ali imam brijac,ne koristim zilet pa mi je onda malo cudno da je od toga. Mislim tu na preponi gde mi je iskocila nijesam nikad brijacem prosao ali nedaleko odatle se brijem.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 19 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: