Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Čet Sep 12, 2013 3:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Poštovani molim što brži odgovor.Danas sam vadio krv i svi rezultati su dobri ali po prvi put nivo gvoždja je povećan.interesuje me koliko je alarmantno na osnovu rezultata...GVOŽDJE feren umo1/1 (0,080) pa onda piše dozvoljene vrednosti od 9,5 do30,0 a ja imam 31,2 molim vas koliko je to alarmantno i da li da za par dana opet ponovim analize???inace bolujem od reumatoidnog artritisa,grebe me grlo i malo osecam promuklost neka 3 meseca pa me to jako brine.Procitao sam da povecane vrednosti gvozdja imaju ljudi koji imaju rak grla ili jetre pa sam zato veoma zabrinut.Imam 29 godina od artritisa bolujem vec osam godina.Molim sto brzi odgovor veoma sam zabrinut...hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Čet Sep 12, 2013 7:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Ne znam šta može biti razlog povišenog gvožđa, ali to uopšte nije nešto mnogo van granica. I nemoj odmah da pomišljaš na najgore, velika je verovatnoća da je to gvožđe upravo posledica artritisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Čet Sep 12, 2013 8:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Aha,pa i ja sam to pomislio,a na primer u zadnjih nekoliko analiza i sedimentacija mi je od 5 ,8, 9 samo danas je bila 12 znači i sedimentacija skače to me zabrinjava jer neka upala postoji,a zglobovi me na primer ne bole.E sad oko tri meseca vučem neko grebanje u grlu i neki čudan osećaj u grudnom košu pa se plašim da nije rak,pročitao sam da gvoždje raste baš kod tih vrsta malignih bolesti jednostavno plašim se baš žešće.hteo bih da pitam kako da proverim dali imam nešto kao što je rak u grlu,baš mi dugo traje to grebanje.Za pluća sam kao miran jer sam radio rendgen snimka dva i kao ništa se ne vidi,a radio sam i tumor marker pluća u junu i takođe su rezultati ok. čak i krvna slika mi je do danas bila takođe dobra zato sad ne znam šta mi bi.Da zaista imam rak koje bi mi analize bile vidno loše...npr:možda glukoza,lifociti ili koji rezultati???molim odgovor da se malo smirim ako je moguće....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Čet Sep 12, 2013 11:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Sedimentacija bi verovatno bila viša (do 13 je normalna), leukociti takođe povišeni. Tumori grla otežavaju gutanje, u jednom trenutku počnu da bole, moguć je i bol u vratnom delu kičme. Otiču limfni čvorovi vrata (jako) i povišena je temperatura.
Tražite uput za orl specijalistu, najverovatnije se radi o nekoj hroničnoj upali, ali to mora dr da utvrdi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 4:56 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Izvinjavam se ako sam dosadan samo još ovo da pitam,posto sam radio bris grla interesuje me da li bi se moglo i preko brisa grla ustanoviti rak?Rezultati brisa ce mi biti gotovi tek 19.09 2013 tako mi pise na ovoj laboratoriskoj izjavi pa me interesuje da li tu moze da se ocekuje tako nesto ???molim za odgovor mnogo mi znači...hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 9:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Ne, bris grla služi da se otkrije koja je infekcija u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 11:32 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Avg 14, 2013 3:12 pm
Postovi: 99
Evo upravo sam sad došao od lekara koji mi je danas pregledao jučerašnje rezultate i na osnovu njih mi je objasnio sledeće-da su mi bela krvna zrnca u granicama normale,limfociti takodje,glukoza 5,3,sedimentacija 12 i tako dalje i da je sve to u najboljem redu osim gvoždja koje se toleriše od 9,5 do 30,0 ,a meni je 31,2 i rekao je da je to malo povišeno i da ne bi trebalo biti alarmantno,ali mi je ponovo ispisao uput za laboratoriju da u sredu ponovo proverim gvoždje pa ako visina ne opadne ispod 30,0 dace mi uput hematologu da utvrdi odakle potiče toliko gvoždja.Ja se nadam da je to sada bilo zbog artritisa ali saznacemo...samo da nije rak,daleko bilo...Kolika po pravilu visina vrednosti gvoždja treba da bude da bi tako rečeno zaista bilo alarmantno???Po dosadašnjim odgovorima delujete stručno zato vas i pitam...hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: povećan nivo gvoždja u krvi
PostPoslato: Pet Sep 13, 2013 3:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 03, 2010 2:11 pm
Postovi: 70
Ja nisam doktor i ne znam tačno kolika bi vrednost gvožđa bila alarmantna, ali verujem da bi trebalo da je znatno viša, ovo je zaista minimalno preko granice.
Verovatno je od artritisa. Opustite se malo, biće to u redu, samo tražite uput za hematologa da vam kaže svoje mišljenje zarad vašeg mira.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: