Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: METODE ZA HIV TEST
PostPoslato: Uto Apr 08, 2014 7:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 7:38 am
Postovi: 4
Pozdrav drustvo, veoma cenim Vas trud i posvecenost pa sam odlucio da podelim sa Vama neke moje dileme i strahove.

Pre neki dan uradio sam test na HIV u privatnoj laboratoriji Biomedica i posle 4-5 sati od vadjenja krvi dobio sam rezultat na mail na kome je pisalo: NEREAKTIVAN, metoda CMIA

Nedugo posle sam citao po netu o toj CMIA metodi. O njoj se govori samo na stranim sajtovima na engleskom. U Srbiji nisam naisao ni na jedan tekst koji pominje ovu metodu za testiranje na HIV. Ono sto se moze procitati na engleskom je zaista za svaku pohvalu, (4. generacija, skracen period prozora, itd, itd...)

Ali ipak, mene brine pouzdanost te metode kod nas buduci da sam cuo da se u Srbiji uglavnom koristi ELISA i pouzdanost privatnih laboratorija generalno jer ni jedna koju sam ja citao nije akreditovana za analizu HIV-a. A moje strahove je pojacala cinjenica da sam davno u novinama procitao neki tekst da je covek dva puta testiran pozitivno u klinici za infektivne bolesti a negativno u nekoj privatnoj laboratoriji.

MOLIM, MOLIM, MOLIM za pomoc!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: METODE ZA HIV TEST
PostPoslato: Sub Apr 12, 2014 9:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 20, 2013 9:02 pm
Postovi: 22
Ne znam za Biomedica ali Konzilijum je akreditovan za hiv 1/2 combi. Ako si sumnjicav idi u gradski zavod za javno zdravlje, konsultuj se i uradi besplatan test. O cemu je zapravo rec? nezasticeni odnos? kada?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: METODE ZA HIV TEST
PostPoslato: Ned Apr 13, 2014 12:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 08, 2014 7:38 am
Postovi: 4
Uradio sam i u studentskoj poliklinici isto i ponovo je negativan. Da, u pitanju je rizican kontakt od pre 12 godina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 24 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: