Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: labororatorijski rezultati
PostPoslato: Čet Nov 24, 2016 4:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 29, 2016 12:45 pm
Postovi: 6
Molim vas da mi pomognete oko mojih laboratorijskih rezultata. Vadio sam kompletnu krvnu sliku ali sve ostalo mi je u redu, naznaceno ispod mi je iznad ili ispod normale.


Hemoglobin - 167 granica 138-175
Sedimentacija eritrocita 2 mm/H
Holesterol 5.86 granica 0-5.2
Gvozdje 13,2 granica 11-30
Feritin 69.9 granica 30-400
TIBC 61 granica 44.8 - 75.1

Prijatelj drugara koji je anesteziolog je pogledao krvnu sliku o rekao mi sledece :
Da imam sitne eritrocite i da zbog.toga imam vise hemoglobina. Holesterol malo povecan. Gvozdje mi je na donjoj granici ali ga imam i depoima tipsu i feritinu ali nije iskorisceno, odnosno da je.gvozdje zarobljeno u tome. Preporucio mi je da odem do hematologa.

Zanima me vase misljenje. Plasim se da nije nesto ozbiljno. Da li mi trebaju neki vitamini? Kako je moguce da imam tako malo gvozda ali da ga imam u feritinu i ovom drugom koliko treba? Takodje, vec jedno dve godine mi veoma opada kosa, lekar mi je pre par nedelja dijagnostikovao hronicni telogen efluvium i na njegov nalog sam isao prevashodno da vadim krv. Da li ovo gvozdje moze predstavljati problem posto mi je sve ostalo u redu. ?
Inace imam 19 godina, musko sam, aktivno se bavim sportom nikada pre nisam imao nekih vecih problema.

Hvala na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: labororatorijski rezultati
PostPoslato: Pet Nov 25, 2016 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Као спортиста не би смео да имаш поремећене масноће у крви. Да ли користиш зејтин или свињску маст? Како се иначе храниш?

Највероватније се не храниш здраво као уосталом и већина младих. Вероватно ти је због тога гвожђе ниско а масноће високе. Због гвожђа треба да пијеш препарате гвожђа, витамина Ц, фолне киселине и витамин Б12. Међутим у обзир долазе само квалитетни препарати као што су Natrol, NowFoods, Scitec, Twinlab и слични.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: