Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Helico bactery
PostPoslato: Sub Okt 22, 2005 2:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
Radio sam gastroskopiju, i pronadjena mi je helico bakterija. Da bih uradio kontrolu doktor mi opet predlaze gastroskopiju. Cuo sam da postoje i drugi metodi za utvrdjivanje bakterije. recimo iz krvi. Mozete li me savjetovati kakvi sve metodi postoje i koliko su pouzdani.
Unaprijed veliko hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 25, 2005 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 21, 2005 8:38 am
Postovi: 7
nemam odgovor.I mene to isto zanima.Cula sam takodje da se moze utvrditi putem krvi,ali i da se radi samo privatno.Isto tako sam cula jos davno,da postoji neki bris sa zuba ili iz usta.Radilo se samo u Sr.Kamenici.Ako neko nesto zna,nek javi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 26, 2005 12:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Iz krvi se mogu dokazati antitela specificna za H. pylori. Ali, ova antitela su prisutna i posle izlecenja infekcije, tako da je znacaj ovih testova ogranicen. Znaci, seroloske analize ne mogu pokazati da li je infekcija jos uvek aktivna i koriste se uglavnom za dokazivanje prisustva bakterije, a ne moze pratiti uspeh terapije.
Radi se i u Beogradu, u privatnim laboratorijama znam da moze, za drzavne ne znam.
Na zalost, biopsija jedina daje prave odgovore.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 28, 2005 5:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
Biopsija znaci gastroskopija? I nema nacina da se izbjegne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 29, 2005 6:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
ZA Danijelu

Jesi li ti imala bakteriju. Kakvi su ti bili simptomi. I jesi li je izlijecila. Kojom terapijom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 02, 2005 11:22 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 23, 2005 4:57 pm
Postovi: 57
Kole je napisao:
Biopsija znaci gastroskopija? I nema nacina da se izbjegne?


U toku gastroskopije radi se biopsija, tj. uzima se deo sluzokoze zeluca. Ovo jeste najsigurniji nacin dokazivanja bakterije, ali sve u dogovoru sa vasim lekarom.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Helico bactery
PostPoslato: Čet Jan 12, 2006 12:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2006 5:16 pm
Postovi: 21
[quote="Kole"]Radio sam gastroskopiju, i pronadjena mi je helico bakterija. Da bih uradio kontrolu doktor mi opet predlaze gastroskopiju. Cuo sam da postoje i drugi metodi za utvrdjivanje bakterije. recimo iz krvi. Mozete li me savjetovati kakvi sve metodi postoje i koliko su pouzdani.
Unaprijed veliko hvala
* *[/quote]

Imala sam isti problem, ali prvo sam uradila preko krvi u Gradskom zavodu za zastitu zdravlja, potvrdjena gastroskopijom, doktor mi dao udarnu terapiju, ne secam se koji su lekovi, pije se sedam dana. Nakon toga sam radila i trecu dijagnosticku metodu na klinickim centru, na institutu za nuklearnu medicinu, metod izdisajnog testa, gde je potvrdjeno da bakterije nema, metoda je beybolna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Kakvi su simptomi Helico Bactery-je!?
PostPoslato: Uto Feb 14, 2006 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 14, 2006 1:09 pm
Postovi: 1
Da li neko moze da mi kaze kakve je imao/la zdravstvene probleme a da je uzrok bila bakterija pomenuta....(obzirom da sumnjam da i sam imao tu bakteriju a bio sam dvaput na testoviam iz krvi koji mi se cine ne toliko pouzdani)......

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 26, 2006 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 22, 2005 2:34 pm
Postovi: 4
Ja nijesam doktor. Pa moj odgovor uzmi sa rezervom. Ja sam imao mucninu kad sam sit. Posto sam izlijecio bakteriju sad sam odlicno. Bakterija se lako lijeci. Standardna terapija koja se pije nedjelju dana. Mozes je naci svuda na internetu. Koliko sam ja saznao bakterija ne pravi probleme. Mozes da je imas a da nista ne osjecas. Ali ona izaziva gastritis, cir, upalu ili nesto trece. Ja sam dobio neku upalu sluzokoze pa sam zbog toga imao mucninu na pun zeludac. Tako mi je doktor rekao. Dok gastritis i cir drugacije reaguju. Opet sam radio gastroskopiju zbog kontrole. I posto je nestala nastavio sam da pijem neke ljekove jos 2 mjeseca, vjerovatno zbog upale. Sad se stvarno dobro osjecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 13, 2007 3:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 9:27 pm
Postovi: 16
Lokacija: NS
ZA KOLETA I DANIELU
odgovor da li mozete da izvrsite analizu HELICOBACTER pylori preko krvi mozete, kao sto ste verovatno procitali uglavnom se u svakoj privatnoj laboratoriji radi. Jeste da je malo skuplja ali najbrze ces doci do rezultata meni su ve sutra dan bili gotovi. Na tu bakteriju se rade 2 testa kako medecinski kazu na 1 i drugi dan, jedna analiza je prisistvo bakterije trenutno i kakvo je stanje a druga analiza pokazuje ukoliko je imas u povecanom broju koliko dugo je tu. Koliko sam ja cula od doktora svako od nas ima u odredjenoj kolicini tu bakteriju u zeludcu ali preko normale oko 1 sve vise daje negativan rezultat. Tacno je to da su simptomi mucnina i bol u centralnom delu stomaka zato sto sam ih i sama imala mesec dana. Sad sam odradila analize povecana mi je sa dozvoljenih 1 meni je 4 pa cu od nedelje na terapiju. Nadam se da sam vam malo razjasnija celu pricu oko Hp.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 13, 2007 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 18, 2006 9:27 pm
Postovi: 16
Lokacija: NS
ispravka - svaka analiza gde je vrednost veca od 1 daje POZITIVAN REZULTAT i znaci da je imas vise nego dozvoljeno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 12, 2007 5:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 12:46 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Ako nemate simptome, bakteriju i ne treba leciti je jedna teorija, a druga teorija kaze da moze vremenom preko cira dovesti i do karcinoma zeluca.50 % od ukupne svetske populacije ima ovu bakteriju. IgG antitela su dobar parametar njenog prisustva. Samo. posle terapije. 6 meseci ne treba proveravati koncentraciju antitela, vec posle tog perioda se gleda uspesnost terapije.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 23 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: