Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 19, 2008 9:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Nemam nista protiv da napisete rezultate, samo navedite referentne vrednosti jer se razlikuju od lab. do lab.
Ne lecite se kod te dr koja se zauzima proporcionalno debljini koverta!
Idite kod dobrog strucnjaka, ako treba i privatno, platite koliko treba /po cenovniku/ i resavajte svoj problem.
i P.M.AP je za lecenje i trajnu prevenciju!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 1:13 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
FSH 51,1 ZENE FOLIK.FAZA2,0-11,6
OVUL.FAZA3,5-14
LUT.FAZA1,4-9,6
MENOPAUZA21,5-131
LH
FOLK.FAZ.2,6-12,1
OVUL.FAZ.12-50
LUT FAZ.0,83-15,5
MENOPA.13,1-86,5 MENI 42,7
ESTRADIOL
FOLK. FAZ.98-592
OVUL FAZ.688-1404
LUT. FAZA 120738
MENOPA.0-141 MENI 146
PROGESTERON
FOLK FAZA0,39-5,4
LUT FAZA3,3-71 MENI4,2
PROLAKTIN
ZENE64-590 MENI475
TESTOSERON
ZENE 0,20-2,70 MENI1,3
KORIZOL123-626 MENI 508
STITNJACA FT3 5,5 A VRIJEDNOSTI 4,3-7,8 FT414,0 VRIJE.10,0-20,0 ULTRA TSH 0,26 VRIJED.0,40-4,20 PO NJIHOVOM JE SVE FALA BOGU UREDU ALI MI NIJE JASNO ZASTO GINEKOLOG NEMOZE NIKAKVU TERAPIJU DA DA ZBOG INFARKTA KAZE NAJLAKSE JE DATI FLASTERE ILIJEKOVE ALI NEMOZE ZBOG SRCA A JA SAM IMALA DONJEG ZIDA INFARKT NALAZI NISU TOLIKO LOSI PO MOM SU I DOBRI JER KAZE ...BLAGO VECI LIJEVI ATRIJ LIJEVA KOMORAJE BLAGO KONCENTRICNO HIPERTROFICNIH ZIDOVA,INFERIORNI ZID HIPOKINETICAN I BLAGO FIBROZAN,OSTALI SEGMENTI SU UREDNE KINETIKE....PIJEM REDOVNO SVE LIJEKOVE SAMO ME TO MUCI STO S VREMENA NA VRIJEME IMAM TE NAPADE ANGINE I NAPADE VPANIKE BOJIM SE A NE ZNAM CEGA JER INACE SAM VRLO JAKA OSOBA PA MI JE TO MALO CUDNO ISLA PSIHIJATRU REKLI PANICNI POREMECAJ I DALI MI TOLIKO TABLETA ALI JA NE PIJEM JER STVARNO NEMAM POTREBE SAMO NEKAD UZMEM LEXILIJ E AKO MI OVO NA NAS RAZUMLJIV NACIN PREVEDETE JA STVARNO NECU IMATI POTREBE VISE ICI DR IZVINITE STO JE OVAKO OPSIRNO ALI SKRATILA SAM KOLIKO SAM MOGLA HVALA I AKO SAMO PROCITATE


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 2:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sem lako povisenog TSH, svi ostali lab. parametri su u redu. Ni to blago povisenje TSH ne znaci nista, obzirom na FT3 i FT4 u referentnim vrednostima. Dakle, tireoidna zlezda je u redu.
Sto se hormonalnog statusa /postmenopauznog-po vrednostima/ tice, ni on po meni nije za supstitucionu terapiju.
E, sto se UZ nalaza tice, blaga koncentricna hipertrofija leve komore nije zabrinjavajuca i da se zaustaviti dalja hipertrofija ACE-inhibitorima i adekvatnom kontrolom krvnog pritiska a hipokinetican i fibrozno izmenjen dijafragmalni zid leve komore govori o prelezanom malo sirem infarktu navedene lokalizacije.
Toliko o tome sto ste naveli.
da li ste radili koronarografiju ili SPECT scintigrafiju miokarda nakon infarkta?

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 9:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
RADENA NALAZ DOBAR VCGS UREDNE VELICINE EF.55%SEGMENTNA POKRETLJIVOST UREDNA ,BEZ REGIONALNIH POREMECAJA U KINETICI.
OPIS MITRALNOG ZALISKA BLAGA MITRALNA REGURGITACIJA
LM UREDNA
LAD UREDAN
CX UREDAN
RCA UREDAN
DG ANGINA PECTORIS POST INFARCTUM
ST.POST INFARCTUM MYOCARDII NON Q A.M II
COR ATHEROSCL.COMP.
HTA GR I/II
TO SAM RADILA 9 09 2006 A INFARKT IMALA 10 07 2006
A ONI NALAZI UZ RADENI 10 12 2007
I EKG ZADNJI SINUS 70/MIN,LIJEVOGRAM,UREDNOTRAJANJE PQ INTERVALA,Q U D3 UZ MINIMALNI Q U A VF, UREDNA PROGRESIJA R U PREKORDIJU BEZ PROMJENA U REPOLARIZACIJI.IZGLEDA MENI SE TO JAVLJA NA PROMJENU VREMENA DANAS ME JE OPET POCELO POPODNE GUSITI BOLITI ZIGAT U LIJEVU PLECKU CIM SAM NALJEPILA NITRODERM I POPILA LEXILIJ MALO ME JE POPUSTILO ALI I DALJE SE OSJECAM UMORNO ,ZNOJIM SE I RUZNO MI JE IZGLEDA DA CE TO JOS DUGO TRAJATI ALI NADAM SE DA CU VALJDA KAD DODEM U 50TE ILI60 BITI ZDRAVA KO DREN JER OD 32 BOLUJEM VELIKI POZDRAV
KAD SE OVAKO OSJECAM ONDA NE MOGU NI NA KOMPJUTERU DUGO BITI BAS ME ZAMARA :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 9:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Samo povedite racuna o krvnom pritisku, redovne kontrole i bez suvisnih sekiracija!

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 20, 2008 10:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 10:52 pm
Postovi: 53
HVALA MNOGO STE MI POMOGLI I OLAKSALI SVAKA VAM CAST SAMO NASTAVITE TAKO I MISLIM DA CE TE JAKO PUNO LJUDI I DUSEVNO IZLIJECITI NAJBITNIJA JE LIJEPA RIJEC I AKO NISTA NEKO STRUCAN DA TE SASLUSA MNOGO USPJEHA I JOS JEDNOM VELIKA HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: fibrinogen
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 10:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 01, 2007 10:15 pm
Postovi: 21
cao!mene takode interesuje taj fibrinogen! moja mama ima sedimentaciju 101/120 pa je radila crp koji je povisen tj iznad 12 zatim je fibrinogen 45!ostalo sve je u redu osim ta tri parametra!inace ima temperaturu neki duzi period koja skoci i do 391 inace vec duzi period idemo kod doktora i samo se vrti u krug! ako neko ima slicnih problema da mi se javi ili neki doktor ako moze da mi objasni!hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 28, 2008 11:55 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
febrilno stanje nejasne etiologije,mozda neka autoimuna bolest u pocetnom stadijumu,ima li vasa majka neke konkretne tegobe ili sve ostaje na povisenoj temperaturi i tim laboratorijskim abnormalnostima??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 1:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 01, 2007 10:15 pm
Postovi: 21
nema nekih tegoba ali ima uvecanu stitnu zlijezdu 17X23X44,hormoni su u redu i ima;sa lijeve strane vrata uvecanih lgl zlijezda od kojih najveca mjeri 27 mm;to je jedino sad je dobila uputnicu endokrinologu tj 12 februara!mene zabrinjavaju te temperature koje su duzi period odprilike 5 mjeseci povremeno evo trenutno su vec deset dana pojavi se uz groznicu raste pa opada u rasponu od 38 sa8 pa 38 sa4 pa 37 sa 1 pa ponovo 38 sa 8 pa onda popije diklofenak ona spadne pa sve tako!strasno smo zabrinute jer i doktori vrte u krug pa opet sad ponavlja nalaze!inace sad vec pije zinnat drugu kutiju antibiotika bez dijagnoze!jedino nije vadila bris grla jer doktorica kaze da nema potrebe jer je vadila crp i tu je bio asto koji je pokazatelj a on je u redu!molim vas da mi odgovorite sta dalje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Da li je stitna zlezda difuzno uvecana ili samo jedan njen deo ,da li je odrdjen ultrazvuk stitne zlezde?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 3:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 01, 2007 10:15 pm
Postovi: 21
evo vam specijalisticki nalaz:stitna zlijezda u cjelosti grublje eho strukture.Desni lobus promjera od oko 17X23X44 sa manjim kalcifikatom centralno postavljenim.Lijevi lobus promjera od oko 18X23X44 sa centralno postavljenim heterogenimjasno demarkiranim nodusom,dominantno hipoehogeniji,a na arealu od oko 10 mm:desno na vratu infraaaurikularno vizualizira se lgl promjera od oko 10 mm(dvije lgl)kao i nekoliko sitnih lgl duz m.s.c.m.Lijevo na vratu masa najvjerovatnije uvecanih lgl od kojih je najveca 27 mm .iste se prate duz m.s.c.m sprijeda i straga u gornjoj srednjoj i doljnjoj trecini,kao i straga! to je sve nije mi jasno tolika temperatura od ovoga da moze biti a hormoni su u redu!sad treba kod endokrinologa


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 4:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Pa sledeci korak bi svakako bio biopsija tog nodusa,jer da je benigni limfadenopatija ne bi bila u ovolikim limfnim zlezdama.U svakom slucaju sledeci korak bi bila scintigrafija pa biopsija a u zavisnosti od nalaza doktori bi videli sta dalje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 4:18 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 01, 2007 10:15 pm
Postovi: 21
pa sta vi mislite moze li to biti nesto opasno ja sam bas zabrinuta?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 7:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Takva pitanja su vrlo, vrlo "nezahvalna" za odgovaranje.....
Trocifrena SE, uvecan CRP, konstantna subfebrilnost, heteroehogena stitnjaca sa kalcifikatima i hipoehogenim nodusom i uvecane regionalne LGL: U svakom slucaju, biopsija nodusa i bar jedne od uvecanih regionalnih LGL, pa citologija i PH pod hitno!!!
Nadam se da ce sve biti u redu ali opis promena ne zvuci ni malo utesno.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: cao
PostPoslato: Sre Feb 06, 2008 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 01, 2007 10:15 pm
Postovi: 21
tek je 12 02 narucena kod endokrinologa! ianace te zlijezde su od prije dvije godine nisu se tek sad pojavile a temperatura nije subfebrilna ona je veca i krece od 38 sa 1 do 39 sa cetri u popodnevnim satima prvo se pojavi hladnoca u ledima pa treskavica uz znojenje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 20 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: