Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Analiza urina
PostPoslato: Pet Mar 29, 2013 9:36 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 29, 2013 9:01 am
Postovi: 1
Postovani, vec nekoliko meseci imam problema sa urinarnim infekcijama koje mi uzrokuju jak bol pri mokrenju, kao i peckanje. Kada god sam davala urin na analizu pre ovog puta, nalazi su bili negativni. Sada mi je u urinu pronadjen protein OPAL +, leukociti 35-40,poz+ nitriti,specif. tezina 10025 i 2-4 sveza eritrocita i masa bakterija. Cekam rezultate urinokulture, ali mi se u medjuvremenu pojavila krv u mokraci, pracena krvnim ugruscima i pulsiranjem u besici. Uradjen mi je ultrazvuk koji pokazuje da su svi organi, cak i besika, uredni i bez ikakvih promena. Pijem samo uroloske cajeve jer doktor nije hteo da mi daje antibiotike pre analize urinokulture... Da li treba da me brine pojava ugrusaka krvi i da li je moguce da bubrezi mogu biti uredni na snimku, a da to zapravo nisu? Hvala Vam unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analiza urina
PostPoslato: Pet Mar 29, 2013 1:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Да се на ултразвуку све види, не би постојале остале дијагностичке методе за бубреге. Нећу да коментаришем способност лекара да не виде прст пред носом. :D

Треба да пијеш ацидофилно млеко које прави Завод за млекарство у Београду. Одлично је за бубреге. Треба да пијеш и довољно чисте воде - погледај на мом сајту њњњ.аца.рс у здравственим саветима под темом Вода.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 36 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: