Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 18, 2007 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 12:41 pm
Postovi: 21
onda to i nije strašno nadam se da će pristati na operaciju sutra tj zahvat manji da me neće vratiti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 23, 2007 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 16, 2007 12:41 pm
Postovi: 21
pristao,ponoila nalaze i odradila laparaskopiju i histero sve ok,danas izašla iz bolnice :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 26, 2007 10:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
e, bas super!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: imam problem
PostPoslato: Pon Dec 31, 2007 5:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 31, 2007 5:31 pm
Postovi: 7
jel mozete da mi analizirate sta znaci ovaj nalaz urina
izgled: bistar
kiseo
boja: zut

relativna gustina 1030
eritrociti: 20-25 svezih:20-25
leukociti: redak
bakterije malo

hitno mi je... :(
evo vam moj mail,pa mi odgovorite [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 03, 2008 8:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jun 24, 2006 3:28 pm
Postovi: 176
Lokacija: Planet EARTH
dok imate eritrocita, krvi u urinu, to je alarm da treba obratiti paznju , da li ste od jace prehlade ili imate pijesak ili kamenje u bubrezima, najbolje uraditi i ultrazvucnu dijagnostiku,ali ja svakako ukljucujem neki uroantiseptik, Pipegal csp. 2x2 , pa kad ispijete dvije kutije opet uradite urin!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 1:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 12:34 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Ne znam gde da postavim ovo pitanje, a nisam hteo da otvaram novu temu. Evo mog problema:
Otisao sam na analizu krvi i mokrace i rezultati su skroz super, jedino sto imam visak urata. Trazio sam po netu i saznao dosta toga o uratima. Medjutim, sad osecam bol u grudnoj kosti, ne nesto preterano jak i ne konstantan. Na malo jaci dodir me boli, a ponekad i samo od sebe pocne da me boli. Takodje, osecam bol i ispod levih rebara. Kad ispravim ledja, bol se smanji ili nestane. Znaci, boli me kad sam 'pogrbljen' i kad mi je mozda taj deo 'pod opterecenjem'.

Mozda bi trebalo da napomenem da sam imao sledeci 'napad': Srce pocne jako da mi lupa, i onda pocnem intenzivno i ucestalo da mokrim. To traje sat-dva. Imao sam tri ovakva napada. Za sad to je proslost. Nakon toga dosli su ovi bolovi. Trazio sam savete na raznim stranama i oni su bili sledeci:

- da mi se usled tih napada bol reflektovao negde. To bi trebalo da znaci da dok mi se ne smanji kolicina urata, ni bolovi nece skroz prestati.

- da mi je organizam osetljiv na masnocu (masnu hranu, usled cega i imam vise urata) i da je sad to njegova reakcija.

Mozda je bilo jos odgovora, ali svi su bili u ovom stilu.

Mozda da kazem da imam 27 godina, nisam debeo, ali su mi se masnoce mozda vremenom natalozile a nisam ih izbacivao. Ne znam da li te masnoce imaju veze sa holesterolom, ali holesterol mi je u granicama normale.

Otisao bih kod lekara, mozda interniste ili na ultrazvuk, ali zbog ove bahate administracije prvo nisam bio u mogucnosti da izvadim zdravstvenu knjizicu, a sad kad sam napokon predao dokumenta, moram da cekam 3 nedelje. Zato, svaki odlazak lekaru moram da platim.

Unapred hvala
Goran


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 3:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Hiperurikemija je povezana sa uratnim artritisom -gihtom,da li ti imas neke bolove u zglobovima i promene na zglobovima ,narocito zglob izmedju proximalne falange palca i tarzusa (donozja).Hiperurikemija moze da postoji konstituacionalno ali nije vezana sa masnom hranom jer su urati (soli mokracne kiseline)krajnji produkt metabolizma purinskih baza koje ulaze u sastav DNK te stoga je i hipeurikemija povezana sa konzumiranjem mesa(misic je misic od koje god zivotinje bio)pa sa varenjem mesa vari se i njegov DNK a posledicno skace i urikemija.Urikemiju treba snizavati u dogovoru sa internistom(koristi se alopurinol a sto se tice bolova NSAIL salicilati nikako jer zakiseljavaju mokracu i izazivaju precipitaciju urata i potenciraju nastanak uratnih konkremenata.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 29, 2008 12:34 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Nemam te bolove. Citao sam za giht i nemam bolove u zglobovima.
Inace, danas me grudi uopste nisu bolele. Tacnije, jesu na momente, ali ta bol je bila prakticno neosetljiva. Ispod levih rebara me je bolelo pre podne, a po podne ne. Mozda samo na momente...
Da li bi bilo korisno uraditi ultrazvuk stomaka?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 29, 2008 11:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Nije bitno hiperurikemija zahteva ispitivanje,postoji kriticna vrednost urikemije pri kojoj nastaje artritis.Inace zasto raditi EHO stomaka??Jel imate neke gastrointestinalne tegobe??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 31, 2008 6:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 08, 2006 9:37 pm
Postovi: 277
pozdrav svima... s obzirom da sam trudnica i da na kontrolu idem tek za 4 nedelje, a danas sam radila analize krvi i mokrace, da li bi neko mogao da mi kaze samo par stavki sta znace, ostale sam uspela iz ove teme da izvucem:
KET ++5mmol/l (i to je jedina stavka koja je potamnjena na rezultatima)
S.G. 1.025
VTC + 0.6 mmol/l
CLA clear

to je ono sto mi je nejasno, i u krvnoj slici su mi proteini manji od donje granice 61.3 (64.0-83.0)

unapred zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 6:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 6:26 pm
Postovi: 2
Evo, imam pred sobom nalaz urina i pise mi da imam soli urata, a trebalo bi ne biti niceg. Ne pise koliko toga imam. Je li to neki problem? Bila sam kod doktorice ranije i ona je rekla da je nalaz u redu. Ranije sam vadila krv i to je ispalo u redu. U principu, ona mi uvijek kaze da sam skroz zdrava i sve 5.

No, mene i dalje nesto malo muci. Osjecam umor u nozi i ruci i negdje u donjem lijevom dijelu trbuha. Zato sam i bila kod dokttorice. Ne uvijek, danas da i prije par dana da, a i ranije. Nekakva cudna bol je u pitanju, ni nije bol vec samo neugodan osjecaj zbog kojeg moram svako malo protresiti ruku ili nogu. Malo blesavo ce zvucati, no jucer sam pojela jako puno lubenice i nakon toga me bolilo, a i prije par dana isto tako.

Vama na nalazu bas pise koliko urata imate u mokraci? Moze li to imati ikakve veze s mojim cudnim osjecajem u ruci? Da li se opet bezrazlozno brinem? Hvala na odgovoru:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 6:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 6:26 pm
Postovi: 2
I jos samo da dodam da mi je sve drugo s nalazom u redu osim sto pise da ima nesto bakterija i nesto plocastog epitela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analiza urina...
PostPoslato: Sub Jun 13, 2015 11:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 04, 2015 3:55 pm
Postovi: 13
da vas pitam nesto ja sam ujutru radila analize urina i popodne sam dobila mecu,pa kapiramnda je zbog toga prisutna krv u urinu(u sv sl uradicu opet analize kad prodje) al do tada me zanima da li je krv u urinu odgovorna za prisustvo eritrocolita,leukocita itd...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Analiza urina...
PostPoslato: Uto Jun 16, 2015 12:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јесте.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 21 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: