Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: analiza krvi
PostPoslato: Sre Jun 20, 2007 10:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 9:33 pm
Postovi: 5
mozete li mi rastumaciti analize krvi? do skoro sam drzala dijetu tj.dva meseca nisam jela ni posoljeno ni bilo sta sto ima masnoce (uglavnom samo sirovo voce i povrce) a cini mi se da analize pokazuju povisene masnoce- ili gresim?
vrednosti na rezultatu su:
WBC-8.5 RBC-3.64 HGB-122 HCT-33.5
MCV-92.0 MCH-33.5 MCHC-364 PLT-173
LY-24.3 MO-4.3 GR-71.4 EO >0.7
RDW-17.4H PCT-0.14 MPV-8.6 PDW-19.1H
TGL-1.0 CHOL-6.9 GLU-5.23 BUN-3.0
CREA-48 TBIL-9.9 ALP-55 ALT-38 AST-29

volela bih da mi neko protumaci analize posto se neosecam bas najbolje, a ne stizem do lekara. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 2:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Imate povisen holesterol: 6,9.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 11:25 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 9:33 pm
Postovi: 5
[usled cega se stvara masnoca ako ako se ne unosi nista masno ili slatko? Kako se to moze regulisati? Koja je donja granica za RBC kod zena? Sta znaci EO >0.7 ? Znam da mnogo pitam ali bih Vam bila jako zahvalna na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 4:59 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Malo sam zauzet. izvinjavam se, imate i malu anemiju (normalno je preko 4 miliona eritrocita), a eozinofili neka vas ne brinu. Mehanizmi zbog kojih se povecavaju lipidi u krvi i kad se ne unosi masna hrana ili ugljeni jhidrati su brojni. Potrebno je izbegavati pusenje, gazirana pica, pojedine vrste hrane koje su "pritajeno prebogate" lipidima - kao sto je kikiriki, orasi, banane... Genetika je takodje u ogri, a ne sme se zaboraviti da tokom dijete usled povecanog transpoirta sa periferije prema jetri u krvi postoji relativan i privremen poviseni nivo lipida.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za DR IVICU - AKO MOZE BRZ ODGOVOR
PostPoslato: Čet Jun 21, 2007 11:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 19, 2007 9:33 pm
Postovi: 5
Vec neko vreme, izneneda, dobijem ostar bol sa leve strane grudi,kasnije se bolu pridruzi i neka toplota(kao da mi gori cela leva strana)ponekad uz trnjenje prstiju i krene strah da cu doziveti infarkt,dok u glavi osecam neku obrmlost kao da sam polusvesna. Uradila sam analize (rezultate ste videli) i doktorka je rekla da je sve to na nervnoj bazi. Ono sto mi se takodje desava da mi srce ponekad preskoci, ako se to tako kaze, ustvari kao da u momentu ima prazan hod, kao da prazan vazduh prodje proz grudi(kao kad bi ste rekli hhhh)i posle toga srce pocne ubrzano da lupa nekoliko sekundi. STA JE TO? STA SE SAMNOM DESAVA?
DA NAPOMENEM SVE OVE SIMTOME IMAM I BAS SADA, TRAJUU VEC NEKIH POLA SATA, PA SEDIM I KUCAM PORUKU VAMA JER MI SE CINI DA MI MOZETE POMOCI ISTO I KAO DA ODEM U HITNU,sto me je sramota, u slucaju da je sve ovo vezano za nerve a ne za srce?
RECITE MI STA DA RADIM?!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 22, 2007 8:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ako Vam je uradjen EKG u fazi bola, i nije pokazivao nikakve promene, onda verovatno tegobe nisu srcanog porekla. Ali, pre nego sto svedemo tegobe na psihosomatske, potrebno je uraditi kardiolosku dijagnostiku, koja pored EKG-a u mirovanju (i po mogucstvu u fazi bola) ukljucuje i obavezan UZ srca, Holter-EKG i ergometriju. Obzirom na opis tegoba, zaista sve lici na anksiozno-somatske bolove i tipican polimorfizam (razlicite smetnje netipicne za bilo koji drugi sindrom, a udruzene samo kod anskioznosti). U medjuvremenu, dok se ne uradi kardio-dijagnostika, lekar opste medicine bi trebalo da odradi lab. analize, RTG srca i pluca, kao i da sa vama obavi kraci razgovor kojim ce ispitati osnovni psihicki status, voljno-nagonske mehanizme, emocionalni status i postojanje ili odsustvo kompenzatornih ili zastitnih mehanizama, kao i patoloskih psihosadrzaja i manifestacija...

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: